ZpTown

Огляд подій навколо транскордонної української військової операції у Росії, які мали місце 30 серпня: ISW

Військова операція України у Курській області росії 30.08.2024 - ISW

Українські війська повільно просуваються Курською областю. Кремлівські соціологічні агентства визнають обмежене зростання внутрішнього невдоволення Росії президентом Росії Володимиром Путіним і російською владою на тлі українського вторгнення в Курську область, але відсоток задоволених Путіним все одно залишається високим, як у колишнього румунського диктатора Ніколає Чаушеску напередодні його повалення.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував звіт про події навколо української транскордонної операції у Курській області Росії за 30 серпня.

Російські джерела стверджували, що українські та російські війська досягли незначних успіхів у Курській області 30 серпня. Російські міліблогери стверджували, що російські війська просунулися на південній околиці Коренево, у полях на північ від Ольговки (на схід від Коренево) та на південь від Шептуховки (на північний схід від Коренево). Російські мілблогери стверджували, що українські війська просунулися на схід від Черкаського Поріччя та Нижньої Парової (обидві на північ від Суджі). Російські мілблогери стверджували, що українські сили вели штурм на південний захід від Коренево поблизу Снагості та Краснооктябрьского; біля самого Коренева; на схід від Коренево біля Крем’яного; на північ від Суджі біля Черкаського Поріччя, Камишівки, Киреєвки; на північний схід від Суджі біля Мартинівки; і на південний схід від Суджі біля Борків. Повідомляється, що підрозділи російського 30-го мотострілецького полку (72-а мотострілецька дивізія 44-го армійського корпусу [АК] Ленінградського військового округу [ЛВО]) діють поблизу Малої Локні (на північний захід від Суджі).

Російські державні соціологічні агентства визнають обмежене зростання внутрішнього невдоволення Росії президентом Росії Володимиром Путіним і російською владою на тлі українського вторгнення в Курську область. Російський державний соціологічний інститут «Фонд громадської думки» 30 серпня опублікував дані опитування, проведеного ним 25 серпня, згідно з якими 28 відсотків респондентів висловили обурення або невдоволення діями російської влади за останній місяць. Це більше ніж 25% і 18% в опитуваннях, проведених Фондом «Громадська думка» 11 серпня і 28 липня відповідно. Респонденти опитування Фонду «Громадська думка» не висловлювали такого високого невдоволення з часів опитування, проведеного в листопаді 2022 року після першого місяця вкрай непопулярної часткової мобілізації в Росії. Російський державний Центр вивчення громадської думки (ВЦИОМ, фінансується державою Росія) зазначив, що з 12 по 18 серпня рейтинг Путіна впав на 3,5 відсотка до 73,6 відсотка, що стало рекордним падінням рейтингу Путіна, навіть серед кремлівських соціологів, з початку кампанії масштабного вторгнення в лютому 2022 року. 30 серпня ВЦИОМ опублікував своє останнє опитування щодо рейтингу Путіна, яке показало додаткове зниження на 1,2 відсотка до 72,4 відсотка між 19 та 25 серпня. Ці опитування російських державних соціологічних агентств не свідчать про особливо виражене невдоволення та не є надійним відображенням реальних настроїв у російському суспільстві. Однак опитування показують, що Кремль вважає, що він повинен визнати, що суспільне невдоволення зросло з початку вторгнення України в Курську область. Кремль, ймовірно, сподівається, що обмежене визнання суспільного невдоволення захистить від звинувачень у тому, що він ігнорує стурбованість російського суспільства українським вторгненням. Схоже, Кремль запустив складну кампанію обміну повідомленнями, спрямовану на те, щоб виправдати своїй внутрішній аудиторії, чому Росія надає перевагу продовженню наступальних операцій на сході України, а не негайному вигнанню українських військ з Курської області, і обмежені підтвердження невдоволення можуть бути частиною цієї кампанії.

Добою раніше:
Огляд подій навколо транскордонної української військової операції у Росії, які мали місце 29 серпня: ISW

Exit mobile version