Німецький Кільський інститут світової економіки опублікував звіт 9 вересня, в якому попередив, що Росія значно збільшила можливості свого військово-промислового комплексу (ВПК) з 2022 року і що виснаження запасів зброї та обладнання може не суттєво вплинути на майбутнє виробництво російського ВПК.
Кільський інститут повідомив, що з останнього кварталу 2022 року до другого кварталу 2024 року Росія збільшила виробництво танків на 215 відсотків зі 123 до 387 на квартал; виробництво бронетехніки на 141 відсоток з 585 до 1409 на квартал; виробництво артилерійських гармат на 149 відсотків з 45 до 112 на квартал; ЗРК малої дальності на 200 відсотків з дев’яти до 38 на квартал; систем ППО середньої та великої дальності на 100 відсотків з шести до 12 на квартал; і боєприпаси Lancet, що блукають, на 475 відсотків з 93 до 535 на квартал.
Інститут Кіля пояснив цю статистику тим фактом, що 80 відсотків російського виробництва бронетехніки та танків досі було результатом модернізації корпусів танків із наявних запасів, а не виробництва нових машин, але попередив, що російське виробництво бронетехніки може суттєво зменшиться, коли наявні запаси на складах Росії вичерпаються. Кільський інститут оцінив, що швидкість виробництва бронетехніки в Росії, ймовірно, знизиться, починаючи з 2026 року, оскільки Росія спалює свої запаси радянських часів, але Росія, ймовірно, відкриє нові виробничі лінії в найближчі роки, щоб підготуватися до пом’якшення цього ефекту.
Кільський інститут підрахував, що після 2026 року Росія, ймовірно, вироблятиме 350 сучасних танків на рік, навіть якщо Росія не відкриє додаткові виробничі лінії. Інститут Кіля також попередив, що Росія працює над збільшенням внутрішнього виробництва «тилових систем», таких як артилерія та протиповітряна оборона, і зменшує свою залежність від уже існуючих запасів таких систем. Інститут Кіля також зазначив, що північнокорейські запаси боєприпасів створили для Росії “великий надлишок” артилерійських боєприпасів і повідомили, що російські сили випускають 10 тисяч снарядів на день.