ZpTown

Російська влада знала про загрозу майбутнього українського вторгнення в Курську область

Курська область

Повідомляється, що російська влада знала про загрозу майбутнього українського вторгнення в Курську область протягом місяців до серпня 2024 року, але не вжила адекватних заходів для усунення такої загрози.

Видання The Guardian, посилаючись на російські урядові та військові документи, які українські сили захопили в Курській області, повідомило 20 вересня, що російські сили, дислоковані в Курській області, неодноразово попереджали російське військове командування про можливість українського вторгнення в Курську область наприкінці 2023 року. Документи, які The Guardian переглянуло, але не змогло незалежно перевірити, показують, що місцеві військові командири неодноразово наказували проводити додаткові тренування для російських військових, які служили в Курській області, будувати додаткові укріплення та готувати приманкові траншеї та військову техніку для підготовки до майбутнього українського вторгнення. В одному з документів зазначено, що станом на червень 2024 року російські військові підрозділи, дислоковані вздовж міжнародного кордону, були укомплектовані в середньому лише на 60–70 відсотків від запланованої кінцевої чисельності та переважно укомплектовані погано підготовленими резервістами.

Російська влада, схоже, не доклали будь-яких суттєвих зусиль для підвищення готовності російських військових частин, які несуть службу в прикордонних районах Курської області, або побудували додаткові укріплення вздовж міжнародного кордону до вторгнення, і російська влада, можливо, вирішила проігнорувати ці запити через неправильний розрахунок можливостей України просуватися вглиб Курської області, пишуть аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Ці документи підтверджують нещодавню оцінку ISW про те, що українські сили досягли оперативної несподіванки під час вторгнення в Курську область, незважаючи на те, що російська влада повідомляла про можливість вторгнення. Американське доктринальне визначення несподіванки полягає в тому, щоб «напасти на ворога в час або місце або у спосіб, до якого він не готовий». Хоча російські сили, ймовірно, знали про різні точки уздовж міжнародного кордону, куди Україна могла здійснити вторгнення, українські сили змогли використати неясність щодо своїх оперативних намірів і можливостей, щоб підтримувати оперативну раптовість.

Повідомляється, що українські сили також експериментували з інноваційними методами, що об’єднують наземну діяльність і безпілотні системи, які ISW не розглядатиме детально для підтримки оперативної безпеки України. ISW раніше зазначав, що як російські, так і українські війська протягом останніх півтора років намагалися досягти оперативної раптовості через частково прозоре поле бою в Україні. Українська кампанія в Курській області демонструє, що несподіванка все ще можлива навіть на частково прозорому полі бою, де супротивник може спостерігати зосередження сил, але не може достовірно розпізнати оперативні наміри та можливості ворога.

Exit mobile version