ZpTown

Російські атаки на сході України скоро досягнуть кульмінації: ISW

наступление

Російське військове командування, ймовірно, наказало російським силам вести відносно високий темп механізованих штурмів в Україні, щоб досягти значного тактичного прогресу до того, як брудна місцевість восени 2024 року обмежить механізовані маневри.

Про це йдеться у звіті ISW.

Погані погодні умови восени 2024 року та на початку зими 2024-2025 років, ймовірно, ускладнять і обмежать маневр як механізованих, так і піхотних сил, але російські війська можуть намагатися підтримувати свій послідовний наступальний тиск на сході України, незважаючи на ці труднощі.

Речник Нацгвардії України Руслан Музичук 8 жовтня заявив, що російські війська посилюють використання бронетехніки на полі бою, зокрема на Харківському та Покровському напрямках, щоб скористатися сухою дорогою та місцевістю до того, як дощова сезонна погода спричинить багнюку. З кінця липня 2024 року російські війська активно ведуть механізовані штурми на заході Донецької області, а з 25 липня 2024 року на сході України здійснили принаймні чотири механізовані штурми розміром у батальйон. Російські війська також здійснили з кінця вересня 2024 року відновили відносно великі механізовані штурми вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Російське військове командування, ймовірно, має на меті посилити механізовану наступальну діяльність, щоб дозволити російським військам просуватися через відкриті поля та консолідуватися в прифронтових населених пунктах поблизу, де російські сили потім можна використовувати як плацдарм для постановки та початку наступальних операцій, спрямованих на досягнення оперативних цілей — таких як захоплення Курахового на заході Донецької області чи захоплення Покровська. 9 жовтня російський мілблогер заявив, що в Курській області вже почалися сльотаві сезони, які стримують маневр для колісних транспортних засобів. Проте ISW ще не спостерігав широких повідомлень про те, що багниста місцевість стримує механізоване маневрування на будь-якій ділянці фронту в Курській області чи в Україні.

Осінні погодні умови також, ймовірно, обмежать маневр російської піхоти, і російське військове командування, ймовірно, сподівається, що механізоване просування, якого російські війська можуть досягти зараз, обмежить кількість відкритих полів, які російська піхота повинна буде перетнути після погіршення погодних умов. Російські війська покладалися на невеликі групи піхоти, щоб просуватися під прикриттям буреломів на відкритих полях від населеного пункту до населеного пункту, зокрема на Покровському напрямку. Осіння погода призведе до того, що багато вітрозахисних смуг, що складаються з листяних дерев, втратять більшу частину свого листя, і це забезпечить менше приховування для російських піхотних груп восени 2024 року та взимку 2024-2025 років — роблячи російських піхотинців більш уразливими до повсюдного українського розвідувального та тактичного вогню.

Російські війська, швидше за все, не припинятимуть наступальних операцій після осіннього сезону борозни, хоча несприятливі погодні умови, ймовірно, погіршать ефективність російської піхоти. Російські збройні сили доклали спільних зусиль, щоб відновити ініціативу на всьому ТВД у період найскладніших погодних умов для механізованих наступальних операцій восени 2023 року, однак вони можуть спробувати зберегти ініціативу на всьому ТВД, незважаючи на постійний наступальний тиск восени 2024 року. подібні погодні умови.

Російський президент Володимир Путін і російське військове командування дотримуються стратегії, спрямованої на те, щоб запобігти накопиченню Україною живої сили та техніки для боротьби з ініціативою на ТВД, підтримуючи послідовний наступальний тиск на українські сили по всій лінії фронту, і, ймовірно, продовжуватимуть штурми – стратегія, незважаючи на сезонні обмеження щодо маневру механізованих і піхотних військ. Російські війська вичерпали багато резервів, які вони створили для своєї посиленої наступальної операції влітку 2024 року, яка була зосереджена на просуванні в Донецькій області, і ISW продовжує оцінювати, що триваюча російська наступальна операція, ймовірно, завершиться протягом найближчих місяців. Погані погодні умови, які обмежують маневр на полі бою, ймовірно, сприятимуть кульмінації, але кульмінація російської наступальної операції влітку 2024 року не обов’язково призведе до повного завершення постійних наступальних операцій Росії на всій території Східної України восени 2024 року та на початку зими 2024-го, початку 2025 років. Російські війська мають усталену схему ведення боїв за межами кульмінаційних точок, а також боїв в несприятливих погодних умовах.

Exit mobile version