ZpTown

Українські сили продовжують завдавати ударів по тиловим об’єктам російської армії

Українські удари по об’єктах у Росії можуть вплинути на наступальні операції на всьому театрі бойових дій в Україні, якщо українські сили матимуть матеріальні засоби, можливості та дозвіл на проведення такої кампанії ударів по матеріально-технічних і допоміжних об’єктах у Росії в масштабі.

Про це йдеться у звіті Американського Інституту вивчення війни (ISW).

Повідомляється, що 9 і 10 жовтня українські війська завдали ударів по сховищу безпілотників “Шахед” у Краснодарському краї та складу боєприпасів у Республіці Адигея.

9 жовтня Генштаб ЗС України повідомив, що українські ВМС і СБУ завдали ударів по російському сховищу “Шахедів” поблизу Октябрського у Краснодарському краї, і що російські сили зберігали на цьому об’єкті близько 400 безпілотників Shahed.

Генштаб України повідомив, що відразу після удару на об’єкті відбулися вторинні детонації, а опубліковані 10 жовтня кадри показують велику пожежу та вторинні детонації поблизу об’єкта. Офіційні особи Краснодарського краю заявили 9 жовтня, що удари українських безпілотників пошкодили кілька будинків біля Жовтневого і що невизначені склади в цьому районі загорілися, але стверджували, що удар не завдав істотної шкоди об’єктам.

Генштаб ЗС України 10 жовтня повідомив, що оператори безпілотників СБУ, Головного управління військової розвідки (ГУР) України та Сил спеціальних операцій (ССО) завдали удару по складу боєприпасів на авіабазі Ханська в Республіці Адигея. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська базують винищувачі-бомбардувальники Су-34 і винищувачі Су-27 на Ханській авіабазі, а українське видання Суспільне повідомило, що джерела в українських спецслужбах заявили про 57 навчально-бойових літаків та геликоптеров російських військ, яки знаходилися на аеродромі під час удару.

Джерела Суспільного повідомили, що російські війська використовують аеродром Ханська для дозаправки літаків під час авіаударів по прифронтових українських підрозділах і населених пунктах. Українські сили все ще встановлюють ступінь шкоди, завданої ударом по аеродрому, і незрозуміло, чи українські сили завдали удару по будь-якому російському літаку на авіабазі Ханська? 10 жовтня російські джерела опублікували кадри, на яких нібито показано удари українських безпілотників по аеродрому, і зазначили, що на авіабазі Ханська базується російська 272-а навчальна авіаційна база Краснодарського вищого військового авіаційного училища льотчиків.

Російські війська покладаються на безпілотники «Шахед», щоб завдавати ударів як по населеним пунктам і містам на передовій, так і в тилу, і витрачати близько 10 тис. артилерійських снарядів на добу по передових українських позиціях. Зокрема, українські війська завдали ударів по складам боєприпасів у Жовтневому та Торопецькому Тверській області та Тихорецькому складу боєприпасів у Краснодарському краї у вересні 2024 року та по російському сховищу ракет і боєприпасів у Карачеві Брянської області 8 жовтня, що призвело до руйнування десятків будівель для зберігання боєприпасів, залізничних вагонів і, ймовірно, значної кількості боєприпасів, ракет і безпілотників. Хоча вплив одного удару навряд чи суттєво вплине на військові зусилля Росії, повторні удари по складах боєприпасів у Росії можуть змусити російське військове командування прийняти рішення про реорганізацію та розосередження систем підтримки та матеріально-технічного забезпечення в тилових районах Росії для пом’якшення наслідків таких ударів за рахунок масово оптимізованої російської логістики для підтримки війни в Україні.

Своєчасне зняття обмежень на використання західних систем і продовження розвитку власних ударних можливостей України на великій відстані можуть дозволити українським силам ефективніше використовувати такі вразливі місця Росії до того, як Росія розгорне контрзаходи. Українські удари по об’єктах у Росії можуть вплинути на наступальні операції на всьому театрі бойових дій в Україні, якщо українські сили матимуть матеріальні засоби, можливості та дозвіл на проведення такої кампанії ударів по матеріально-технічних і допоміжних об’єктах у Росії в масштабі.

Exit mobile version