ZpTown

Поки що немає передумов для заяв, що окупанти готують великий наступ у районі кордону Донецької та Запорізької областей: ISW

Стан лінії фронту на кордоні Донецької та Запорізької областей на 13.10.2024 - ISW

Російські війська нещодавно відновили тактичні наступальні атаки в районі кордону Донецької та Запорізької областей та досягли тактичних успіхів у локалізованих нападах, але поки що ця діяльність не є частиною більшої оперативної наступальної операції для підтримки ширшої російської наступальної операції на заході Донецької області.

Так вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

12 і 13 жовтня російські та українські джерела повідомили, що підрозділи російської 336-ї окремої морської піхотної бригади (Балтійський флот Ленінградського військового округу (ЛВО)) і 394-го мотострілецького полку (127-а мотострілецька дивізія 5-ї загальновійськової армії (ЗВА) Східний військовий округ (СВО) розпочали штурм біля Левадного (на південний захід від Великої Новосілки) та прорвали українську оборону. Український військовий оглядач зазначив, що російські війська вийшли на околиці Левадного та просунулися в напрямку Новодарівки (на південний захід від Новодарівки). Російські мілблогери широко стверджували, що російські війська захопили Левадне і просунулися до південної околиці Новодарівки, хоча ISW не знайшов підтвердження цих російських заяв.

Ці тактичні досягнення не є результатом раптового чи несподіваного російського прориву. У Генштабі ЗС України повідомили, що російські війська почали відновлені наземні штурми на південний захід від Великої Новосілки приблизно з 11 жовтня. 3 жовтня речник Групи української групи військ “Хортиця” полковник Владислав Волошин повідомив, що російські війська готують штурмові групи для наступальних операцій у Запорізькій області, які планують розпочати найближчим часом, але українські війська не виявили значного скупчення російських військ на півдні України. Волошин додав, що запланована російська наступальна діяльність спрямована на покращення тактичних позицій російських військ і створення тактичних плацдармів для продовження наступальних дій. На початку жовтня російські війська активізувалися на ділянці фронту на захолі Запорізькій області в районі Кам’янського (на південь від Запоріжжя), але ця активність наразі була обмеженою та призвела лише до незначних тактичних успіхів. Можливо, російські війська активізуються на менш активних ділянках фронту на півдні України, щоб відвернути увагу України від пріоритетних наступальних операцій Росії в Донецькій області та закріпити українські сили на фронті на півдні України та не дати Україні передислокувати сили в Донецьку область.

Узгоджені російські наступальні операції в районі кордону Донецької та Запорізької областей теоретично могли б підтримати поточні оперативні зусилля Росії з ліквідації ширшого українського виступу в західній частині Донецькій області та просування до траси H-15 (Донецьк-Запоріжжя), притиснувши Т-0518 (Велика Новосілка-Багатир) та тиснути на західний фланг українського угруповання на заході Донецької області. Проте російські війська активізувалися на західному березі річки Мокрі Яли, що протікає на захід вздовж траси Т-0518 та на західній околиці Великої Новосілки, і наразі намагаються просунутися в районах, які відходять від західного флангу українського виступу на заході Донецької області. Російським військам, ймовірно, знадобиться захопити Велику Новосілку, щоб пройти вгору по шосе Т-0518 і переслідувати значне просування на західному фланзі українського виступу, що вимагатиме посилення наступальних дій на східному березі річки Мокрі Яли безпосередньо на південь від Великої Новосілки.

Відомий пов’язаний з Кремлем мілблогер 13 жовтня зазначив, що на північ від Старомайорського та Урожайного (як на південь від Великої Новосілки, так і безпосередньо на західному та східному берегах Мокрих Ялив відповідно) спостерігається затишшя в російській активності. Російське просування в районі Левадне-Новодарівка теоретично може бути спрямоване на перерізання рокадної дороги, що сполучає Гуляйполе з Великою Новосілкою, і погіршення матеріально-технічного забезпечення України до Великої Новосілки перед гіпотетичним посиленням російських нападів з метою захоплення Великої Новосілки. Проте ISW не спостерігав повідомлень про те, що російські війська проводять помітно масштабні напади в районі кордону Донецької та Запорізької областей або накопичують живу силу та матеріальні засоби для посилених наступальних зусиль, які можна порівняти з наступальними операціями Росії на сході України. Російські війська, навпаки, передислокували сили, які раніше перебували в районі кордону Донецько-Запорізької області та в інших місцях на півдні України, щоб відповісти на вторгнення України в Курську.

Лінія фронту південніше Запоріжжя станом на 13 жовтня 2024р. – ISW

12 і 13 жовтня російські війська здійснили наземні штурми в західній частині Запорізькій області південніше Запоріжжя поблизу Роботиного, але не досягли жодних підтверджених успіхів. У Міноборони Росії заявили, що в Запорізькій області діють підрозділи російського загону БАРС-32 (Бойовий резерв Російської Федерації) і підрозділи російського загону “Валькірія” (4-та в/база 58-ї загальновійськової армії, Південний військовий округ [ПВО]), як повідомляється, продовжує діяти поблизу Кам’янського (на південь від Степногірська).

Exit mobile version