ZpTown

Путін намагається сформувати зовнішню політику обраного президента США Дональда Трампа відносно України на умовах Росії

путін на валдаї

Президент Росії Володимир Путін намагається сформувати зовнішню політику обраного президента США Дональда Трампа та досягти чергового перезавантаження відносин Росії та США на умовах Росії.

Про це йдеться у звіті ISW.

7 листопада Путін виступив на 21-му щорічному засіданні дискусійного клубу «Валдай» і виступив за перезавантаження відносин між США та Росією. Путін натякнув, що президентська кампанія Трампа висловила «бажання відновити відносини з Росією, допомогти покласти край українській кризі», а пізніше зазначив, що Росія відкрита до «можливості відновлення відносин зі Сполученими Штатами».

Путін намагався звинуватити Сполучені Штати за підрив відносин між США та Росією, зазначивши, що Сполучені Штати наклали санкції та обмеження на Росію та вирішили підтримати Київ, не згадуючи, що ці заходи були відповіддю на незаконне та неспровоковане повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Заява Путіна означає, що Росія прийме будь-яке перезавантаження відносин між США та Росією лише в тому випадку, якщо США скасують санкції та обмеження проти Росії та перестануть підтримувати Україну — фактично повністю на умовах, які вигідні Росії за рахунок інтересів США.

Путін повторив шаблонний наратив про те, що НАТО є «явним анахронізмом», звинуватив Захід у підтримці блоково-орієнтованого менталітету та навмисно спотворив своє вторгнення в Україну як зусилля проти домінування НАТО. Путін намагався представити БРІКС як позаблокову альтернативу НАТО та хибно натякнув, що Росія не зацікавлена ​​стати гегемоном, незважаючи на те, що Кремль формує новий антизахідний блок, що складається з Ірану, Північної Кореї та Китаю.

Як пише ZpTown, Путін спробував відвернути увагу від того, що він веде загарбницьку колоніальну війну, вписуючи зайняті військовим шляхом українські території і ті, які його країна не контролює, до конституції Росії, заявивши, що це вторгнення було вимушеним заходом через те, що НАТО (організація, членом якої Україна не є, а на момент першого вторгнення у 2014 році мала позаблоковий статус і навіть не прагнула набути членства в цій організації, обмежуючись лише співпрацею).

Exit mobile version