ZpTown

ЗСУ з’явилася можливість отримання надточних супутникових знімків, отриманих на основі радіолокаційного сканування поверхні Землі

Супутникові технології

Посилена співпраця між Rheinmetall і супутниковою компанією SAR ICEYE, оголошена у вересні 2024 року, вже приносить плоди.

Про це йдеться у прес-релізі найбільшої німецької збройової компанії Rheinmetall.

Щоб задовольнити нагальні потреби України в можливостях супутникової розвідки SAR, Rheinmetall та Україна за підтримки уряду Німеччини підписали контракт. Угода додатково збільшує дані SAR та іншу підтримку, яку Україна отримувала від ICEYE під час війни.

З початку жовтня 2024 року Україна отримує нові супутникові знімки, зроблені супутниками ICEYE SAR (Synthetic Aperture Radar) у рамках співпраці між Rheinmetall та ICEYE. Це положення доповнить подальші розвідувальні дані, отримані іншими датчиками, і стане основою для прийняття рішень та оперативного планування українськими збройними силами. Співпраця включає виділену супутникову ємність і доступ до угруповання, що дозволяє використовувати ємність всього парку супутників ICEYE. З 2018 року ICEYE запустила 38 супутників для використання ICEYE та її клієнтами.

Супутники SAR пропонують перевагу перед звичайними супутниками, оскільки вони можуть створювати зображення високої роздільної здатності незалежно від погодних умов або часу доби. Вони дуже деталізовані й дозволяють ідентифікувати навіть найменші об’єкти на земній поверхні. Це може принести вирішальну перевагу збройним силам у плані спостереження, захоплення цілей, розвідки або їхнього власного позиціонування на полі бою.

У червні 2024 року технологічна група з Дюссельдорфа оголосила про участь у найбільшому у світі парку супутників радіолокаційної розвідки. У вересні 2024 року Rheinmetall і ICEYE ще більше активізували співпрацю. У ході цього Rheinmetall отримав ексклюзивні права на продаж супутників SAR (Радар із синтетичною апертурою) для військових і державних кінцевих користувачів на ринках Німеччини та Угорщини.

ICEYE тісно співпрацює з Міністерством оборони України, щоб підтримати та допомогти Україні у розбудові космічної оборони. У серпні 2022 року ICEYE оголосила про укладення контракту з Благодійним фондом Сергія Притули щодо надання Уряду України можливостей супутникової SAR-зображення ICEYE з одним із супутників SAR ICEYE, призначених для використання Урядом України в регіоні. ICEYE також надає доступ до своєї групи супутників SAR, що дозволяє Збройним Силам України отримувати радіолокаційні супутникові зображення критичних місць. У липні 2024 року ICEYE та Міністерство оборони України підписали Меморандум про співпрацю, який окреслює партнерство для зміцнення можливостей космічної оборони України.

Exit mobile version