ZpTown

У Грузії продовжуються протести проти відмови правлячої партії від продовження переговорів щодо вступу країни до Євросоюзу

Тбілісі

Грузинська опозиція продовжує оскаржувати легітимність правлячої в Грузії партії «Грузинська мрія» на виборах після того, як «Грузинська мрія» призупинила переговори про вступ Грузії в Європейський Союз (ЄС).

Про це йдеться в аналізі подій, що зараз відбуваються в Грузії, Інституту вивчення війни (ISW).

«Грузинська мрія» оголосила 28 листопада, що призупинить переговори про вступ країни в ЄС і відмовиться від грантів ЄС після резолюції Європейського парламенту, яка визнає парламентські вибори в Грузії 26 жовтня, які викликали багато суперечок, як «невільні та не чесні».

У Конституції Грузії закріплено прагнення приєднатися до ЄС, і призупинення «Грузинською мрією» переговорів про членство в ЄС суперечить Конституції та продемонстрованій волі більшості грузин, які десятиліттями прагнули вступу до ЄС. Грузинська опозиція, що складається з опозиційних партій, президента Грузії Саломе Зурабішвілі та громадянського суспільства Грузії, негайно закликала до протестів і продовжувала оскаржувати легітимність перемоги на виборах партії «Грузинська мрія» та її дій.

30 листопада Зурабішвілі заявила, що вона залишатиметься єдиною законною владою уряду Грузії до проведення нових виборів і що новий парламент, де домінує «Грузинська мрія», не має права обирати нового президента в грудні 2024 року, як вони збираються зробити. Вибори президента Грузії наразі заплановані на 14 грудня. Грузинська опозиція протестує проти рішення Грузинської мрії призупинити зусилля щодо припинення членства Грузії в ЄС з 28 листопада, а грузинська міліція жорстоко придушила мирних протестувальників, використовуючи водомети, побиття та інші насильницькі прийоми. Деякі посли Грузії подали у відставку на знак протесту проти дій «Грузинської мрії», включаючи посла Грузії в США Давида Залкаліані.

Державний департамент США оголосив 30 листопада, що призупиняє Стратегічне партнерство між США та Грузією у відповідь на «різноманітні антидемократичні дії «Грузинської мрії», тоді як європейські чиновники критикували дії «Грузинської мрії», висловлювали солідарність з протестувальниками та запропонував накласти санкції на грузинську владу.

Раніше ISW оцінював, що парламентська перемога «Грузинської мрії», швидше за все, зруйнує прагнення Грузії щодо вступу в ЄС і НАТО та погіршить відносини Грузії з її західними партнерами.

Exit mobile version