ZpTown

Росіяни описали нову тактику українських сил під час атак Криму морськими дронами

Масована атака безекіпажних катерів (БЕКів) на Крим показала їх можливості України розвивати цей тип безпілотних апаратів.

Про це повыдомляє z-ТГ-канал “Потапов. АО «НПП»”.

Атака була групова, добре спланована та розділена на кілька етапів, пише автор каналу і далі – подробиці про те, як це було.

Перші шість БЕКів було знищено винищувачами Су-30СМ в районі 30-70 км від Севастополя.

Атака українськими БЕКами Криму 6 грудня 2024р.

Інша група БЕКів була помічена на південь від Судака, Гурзуфа та мису Опук. Від переслідування вертольота Ка-52 втекли.

Потім БЕКи з’явилися вже поблизу Керченської протоки. І дали справжній бій російським вертольотам Мі-8 — безекіпажні катери були оснащені кулеметами, які вели вогонь у відповідь. У результаті всі залишилися «за своїх» — БЕКи розгорнулися і втекли, гелікоптери повернулися на базу.

Ще за годину групу із семи БЕКів зафіксували в районі заводу Бутоми (завод “Залив” (Затока), Керч). Три штуки російські сили знищили, але ще 4 БЕК розгорнулися і пішли, і довгі пошуки результату не принесли.

За попередніми оцінками до Кримського мосту мало дійти від 10 до 13 одиниць ворожих БЕКів.

Примітно, що групи українських безекіпажних катерів діяли дуже злагоджено і вели справжню морську битву: у групі 6-7 БЕКів є спритні розвідники, є ударні дрони з більш потужною бойовою частиною і є дрони-прикриття з тепловізорами, озброєні кулеметами, які ведуть вогонь їхньої авіації. За уламками деяких дронів їх визначили як новітні польські занурювальні автономні дрони «Гавія» (слово “занурювальні” тут ключове, що пояснює, чому БЕКам вдається ховатися від російської авіації). Спочатку розробку польських дронів проводила компанія Enamor за ліцензією американської Teledyne Technologies після випробування у Гдині 18 листопада. В атаці також брали участь безекіпажні катери Magura-V5 та Sea Baby.

Це є принципово нове технологічне рішення української армії. Передбачається, що частина БЕКів змогла повернутися на базу.

Ймовірно, наближення БЕКів виявляють суднові (або стаціонарно встановлені) радари, а можливість занурення дозволяє підійти ближче до супротивника.

Exit mobile version