ZpTown

Нептун розлютився: росія втрачає третє судно за день

Біля Ялти (Крим) затонуло вже третє російське судно за день. Це плавучий кран.

Про це повідомляє ТК-канал “Крымский ветер”.

Очевидці зняли відео на якому видно, як біля берегів Ялти почав тонути російський плавучий кран – у нього падає стріла під ударами хвиль і поривами вітру.

Примітно, що за кілька днів до цього в цьому регіоні було оголошено штормове попередження. Проте це не завадило росіянам вивести даний плавзасіб в море.

Погані погодні умови сьогодні залишили Росію й без двох танкерів: раніше сьогодні у Керченській протоці почали тонути два російських танкери “Волгонефть-212” і “Волгонефть-239”. Причиною аварії також став сильний шторм.

Оновлення:

“4300 тонн мазуту та, можливо, інших нафтопродуктів зараз виливаються у води Керченської протоки, що з’єднує Чорне та Азовське моря в результаті аварії двох танкерів, які потрапили в шторм”, – зауважили в міжнародної природоохоронній організації Greenpeace, та зазначили, що обидва російські танкери прямували з вантажем палива для російського флоту, а система визначення місцезнаходження морських суден була вимкнена вже 12 днів (дані відстеження від 1 жовтня показують, що маршрут доставки починається з Волгограда і закінчується в Керченській протоці).

Керівник дослідницьких лабораторій Greenpeace на базі Університету Ексетера у Великобританії доктор Пол Джонстон завив, що будь-який розлив нафти або нафтопродуктів у цих водах може мати серйозні наслідки.

“Розлив швидше за все буде визначений переважаючим вітром і течіями, які зараз рухаються на північний схід, і за нинішніх погодних умов його буде надзвичайно важко локалізувати. Якщо забруднення винесе на берег, це призведе до забруднення берегової лінії, яке буде надзвичайно важко очистити. Вплив на довкілля залежатиме від типу розлитої нафти”, – додав керівник дослідницьких лабораторій, та зауважив, що важкі залишкові нафтопродукти як мазут, як правило, спричиняють більш помітний вплив у тому числі на морську фауну. Та підкреслив, що з огляду на можливість такого значного впливу на довкілля основна увага має бути зосереджена на тому, щоб спробувати мінімізувати подальший розлив.

“Якщо кораблі затонуть, то існує ймовірність довготривалого виливу нафти і нафтопродуктів”, – підкреслив доктор Джонстон.

Читайте також:
Біля Керченської протоки розламався навпіл російський танкер із мазутом

Exit mobile version