ZpTown

Путін залишається відданим своїм попереднім умовам і вимагає повної капітуляції України та послаблення НАТО: ISW

Путін

Російський президент Володимир Путін зберігає свої довоєнні максималістські вимоги щодо ізоляції України та послаблення НАТО і, як повідомляється, прагне забезпечити виконання цих вимог у будь-яких можливих переговорах із західними лідерами щодо припинення війни в Україні.

Про це йдеться в аналітиці американського Інституту вивчення війни (ISW).

10 січня Financial Times (FT) повідомила з посиланням на колишнього високопоставленого кремлівського чиновника та інше джерело, яке обговорювало цю тему з Путіним, що Путін зберігатиме свої довоєнні вимоги щодо запобігання вступу України в НАТО та змусити НАТО вийти з розгортання контингентів у Східній Європі в будь-яких подібних переговорах, «змінюючи правила» міжнародної системи, щоб гарантувати, що немає «ніяких загроз для Росії», зворотний виклик до його ультиматуму у грудні 2021 року Сполученим Штатам та блоку НАТО перед повномасштабним вторгненням в Україну.

У 2021 році Путін вимагав від НАТО: взяти на себе зобов’язання не приймати Україну чи будь-які інші країни як нових членів; Сполучені Штати зобов’язуються підтримувати заборону на розширення НАТО; НАТО не розгортає жодних військових сил у державах, які стали членами НАТО після травня 1997 року; заборонити будь-яку військову діяльність НАТО в Україні, Східній Європі, на Кавказі та в Центральній Азії; заборонити розгортання ракет середньої дальності в районах, які можуть досягти території Росії або держав НАТО; і заборонити Сполученим Штатам розгортати ракети середньої дальності в Європі або ядерні ракети за межами території США. Путін особливо використовував і активізував цей наратив у 2021 році, щоб сформувати інформаційний простір і виправдати повномасштабне вторгнення в Україну перед своїм повномасштабним вторгненням у лютому 2022 року, хоча перспектива неминучого членства України в НАТО не спонукала його до вторгнення в Україну, як він стверджував. НАТО не вжило жодних суттєвих дій щодо розширення у Східній Європі чи просування майбутнього членства України в НАТО між Бухарестською декларацією 2008 року, яка обіцяла Україні та Грузії можливе членство в НАТО, та 2022 роком. Вимоги Путіна від грудня 2021 року виходять за межі України й спрямовані на відкат НАТО.

Кремль, ймовірно, прагне воскресити цей наратив, намагаючись змусити західних лідерів мовчазно погодитися на максималістські вимоги Путіна, які послаблять НАТО під виглядом «компромісу» на будь-яких майбутніх мирних переговорах щодо війни в Україні.

10 січня прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков повторив, що Кремль готовий вести переговори з Трампом без будь-яких «попередніх умов», але ISW продовжує оцінювати, що жодні переговори не приведуть до значущого або стійкого миру, доки Путін залишається відданим своїм попереднім умовам і вимагає повної капітуляції України та послаблення НАТО.

Exit mobile version