ZpTown

Лавров відмовився від пропозиції Трампа вести переговори Росії та Україні у Ватикані

Лавров

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров вимагав, щоб будь-яка майбутня мирна угода в Україні містила умови, що запобігають виборам та встановленню майбутніх прозахідних урядів в Україні.

Як пише американський Інститут вивчення війни (ISW), 23 травня Лавров наполягав на тому, що будь-яка мирна угода повинна містити умови, що запобігають «повторенню того, що привело путчистів до влади шляхом кривавої революції», маючи на увазі протести Євромайдану 2014 року та Революцію Гідності, яка витіснила колишнього проросійського президента України Віктора Януковича. Лавров також повторив неодноразові заяви президента Росії Володимира Путіна про те, що президент України Володимир Зеленський не є легітимним лідером України, і заявив, що Росія може вести переговори з керівництвом Верховної Ради (парламенту) України замість Зеленського. [Але з погляду Міжнародного права сам Путін та представницькі органи влади Росії не є легітимними на міжнародному рівні і, отже, не можуть брати участь у переговорах на міжнародному рівні, оскільки були обрані з порушеннями цього права – у виборах брали участь жителі окупованих територій, що заборонено.]

Російські чиновники часто навмисно неправильно тлумачать Конституцію України, стверджуючи, що уряд Зеленського є нелегітимним, оскільки в Україні не було проведено президентських виборів у 2024 році, хоча Конституція та закон України забороняють уряду проводити вибори під час воєнного стану та зовнішньої агресії. Російські чиновники неодноразово характеризували протести Євромайдану та Революцію Гідності в Україні як «переворот» і використовують цей наратив для підкріплення тверджень Росії про те, що нинішній український уряд не є легітимним і тому не може вести переговори з Росією. Заява Лаврова також є явною вимогою зміни режиму в Україні як умови будь-якої майбутньої мирної угоди – вимогою, яку російські чиновники регулярно висувають під виглядом вимог «денацифікації» в Україні. Російські чиновники, ймовірно, хибно виставлять будь-який майбутній прозахідний уряд в Україні як успадкувача нелегітимності всіх українських урядів з 2014 року та виставлять умови, щоб стверджувати, що будь-яка угода, яку Росія укладе з Україною, не є обов’язковою.

Лавров також відкинув нещодавню пропозицію президента США Дональда Трампа про те, що Ватикан міг би провести переговори щодо війни Росії проти України. Лавров заявив, що переговори у Ватикані були б «нереалістичними» і що представникам «двох православних країн» було б «незручно» зустрічатися у Ватикані.

Exit mobile version