ZpTown

Пентагон серйозно взявся за виробництво дронів – головна мета – наздогнати конкурентів за кількістю, перевершити їх за якістю та навчити асів

Піт Хегсет

WASHINGTON, DC - JANUARY 14: U.S. President-elect Donald Trump's nominee for Secretary of Defense Pete Hegseth speaks during a Senate Armed Services confirmation hearing on Capitol Hill on January 14, 2025 in Washington, DC. (Photo by Chen Mengtong/China News Service/VCG via Getty Images)

Міністр оборони США Піт Хегсет оприлюднив свій Меморандум “Для вищого керівництва Пентагону, командувачів бойових командувань, директорів оборонних агентств”. Судячи з тексту документа, Хегсет відкриває еру безпілотників у США.

“Коли я став міністром оборони, я взяв на себе зобов’язання перебудувати наші збройні сили, щоб відповідати загрозам та можливостям. Безпілотники – найбільше нововведення на полі бою за останнє покоління, на яке припадає більшість втрат в Україні цього року. Наші супротивники разом виробляють мільйони дешевих безпілотників щороку. Натомість світове виробництво військових безпілотників різко зросло за останні три роки”, – йдеться в документі.

Не проминув Хегсет підчепити адміністрацію Байдена, вклавши в руки Трампу тему для закидів його попередньої адміністрації, “підколювати” яку любить нинішній американський президент.

“Попередня адміністрація використовувала бюрократичну тяганину. Американські підрозділи не оснащені смертоносними малими безпілотниками, необхідними для сучасного поля бою”, – написав він, хоча російсько-українська війна триває четвертий рік, а безпілотники масово застосовуються з 2022 року і був час як адміністрації Байдена за три роки і так адміністрації Трампа за півроку налагодити масовий випуск щодо дешевої смертоносної зброї, але до цього дійшли лише зараз.

Міністр оборони США заявив, що знімає багато бюрократичних обмежень: “6 червня президент Трамп видав Указ №14307 про підтримку американської індустрії безпілотників і озброєння наших бійців. Міністерство оборони робить навіть більше, ніж передбачено цим указом. Я скасовую обмежувальну політику, яка перешкоджала виробництву сукупний потенціал американського виробництва та винахідливості військових. Я делегую повноваження щодо закупівлі та експлуатації дронів від бюрократії нашим військовим”

Хегсет пояснив пріоритети у впровадженні дронів в армії США, наголосивши на протекціоністських цілях, задекларованих Трампом.

“Наша місія складається із трьох частин.

По-перше, ми зміцнимо базу виробництва дронів у США, схваливши сотні американських продуктів для закупівлі нашими військовими. Використовуючи потоки приватного капіталу, що підтримують цю галузь, ми відкрито віддаємо перевагу американському.

По-друге, ми забезпечимо технологічний стрибок, озброївши наші бойові підрозділи різноманітними безпілотниками з низькою собівартістю виробництва, створеними провідними світовими американськими інженерами та експертами в галузі штучного інтелекту.

Домінування дронів — це гонка процесів так само, як і технологічна гонка. Сучасні інновації на полі бою потребують нової стратегії закупівель, яка поєднує виробників із нашими передовими військами”, – йдеться у Меморандумі.

Поставлено мету навчання у військах.

“І нарешті, ми тренуватимемося так, як очікуємо боротися. Щоб імітувати сучасне поле бою, старші офіцери повинні подолати інстинктивне небажання бюрократії ризикувати у всьому, від складання бюджету до озброєння та навчання. Наступного року я очікую побачити цю можливість інтегрованою у всі відповідні бойові
дії із застосуванням безпілотників”, – написано у Меморандумі.

Також у документі сказано про необхідність пошуку джерел фінансування для забезпечення поставленого завдання та вимогу впроваджувати в безпілотники нові, відомі, але ще не використані технології.

“Бюрократичні рукавички Міністерства знімаються”, – резюмував Хайгест.

Exit mobile version