Перші пакети допомоги США у сфері озброєння для України від адміністрації Трампа були схвалені та можуть бути відправлені незабаром, оскільки Вашингтон відновлює поставки зброї до Києва – цього разу за новою фінансовою угодою із союзниками.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі із ситуацією.
Це перше використання нового механізму, розробленого США та союзниками, для постачання Україні зброї із запасів США за рахунок коштів країн НАТО.
Заступник міністра оборони з питань політики Елбрідж Колбі схвалив дві поставки на суму 500 мільйонів доларів у рамках нового механізму під назвою «Список пріоритетних вимог України», відомого під абревіатурою PURL, повідомили джерела видання.
Оновлена трансатлантична співпраця, метою якої є підкріплення Києва зброєю на суму до 10 мільярдів доларів, відбувається на тлі того, як президент США Дональд Трамп висловив розчарування постійними нападами Москви на свого сусіда, незважаючи на його зусилля щодо досягнення переговорного припинення конфлікту.
Досі адміністрація Трампа продавала Україні зброю або відправляла пожертви лише по програмі колишнього президента Джо Байдена.
Джерела відмовилися надати точний перелік того, що було схвалено для закупівлі європейцями для України, але сказали, що це включає системи протиповітряної оборони, які Україні терміново потрібні, враховуючи величезне зростання російських атак безпілотниками та ракетами.
Одне з джерел повідомило, що список PURL проходив процедуру після того, як його затвердив політичний відділ Пентагону.
Пентагон не одразу відповів на запит про коментар.
«Це те, про що вони просили. Багато чого», – сказало джерело. «Саме потік дозволив їм стабілізувати лінії фронту досі».
За словами експертів, потреби України залишаються такими ж, як і попередні місяці – засоби протиповітряної оборони, перехоплювачі, системи, ракети та артилерія.