ZpTown

У Запоріжжі оштрафовано підприємство, яке не побажало мати справу з інвалідами

Інвалід

Майже пів мільйона гривень штрафу та пені стягнуто з підприємства за невиконання вимог щодо працевлаштування осіб з інвалідністю.

Про це повідомляє прокуратура Запорізької області.

Прокурори встановили, що у 2023 році суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову державної установи про стягнення цих коштів. З метою захисту інтересів держави прокуратура оскаржила це рішення – спершу в апеляції, а потім у касації. Верховний Суд погодився з доводами прокурорів, скасував попередні рішення та направив справу на новий розгляд.

Під час повторного розгляду прокурори довели, що підприємство не забезпечило необхідну кількість робочих місць для осіб з інвалідністю та не сплатило передбачений законом штраф.

Суд першої інстанції цього разу задовольнив позовні вимоги Фонду, а апеляційний суд підтвердив законність такого рішення.

Наразі рішення суду виконано в повному обсязі, кошти вже надійшли державного бюджету.

У Обласній Прокуратурі нагадали, що Україна ратифікувала Конвенцію про права осіб з інвалідністю у 2009 році, зобов’язавшись забезпечувати людям з інвалідністю рівні можливості для праці та гідні умови зайнятості.

Кошти у вигляді адміністративно-господарських санкцій, стягнуті з порушників закону, спрямовуються для здійснення заходів з метою забезпечення соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю, компенсації їм протезно-ортопедичних виробів тощо.

Exit mobile version