У ніч проти 3 червня 2026 року на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС стався 17-й блекаут з моменту захоплення станції російськими військами і вже п’ятий з початку цього року.
Про це повідомляє прес-служба НАЕК “Енергоатом”.
Як йдеться в повідомленні, о 23:44 2 червня через відключення лінії електропередачі “Феросплавна-1” атомна станція повністю втратила зовнішнє електропостачання.
Функціонування критично важливих систем забезпечувалося з допомогою роботи резервних дизель-генераторів.
За інформацією МАГАТЕ, причиною відключення електроенергії став удар російського безпілотника по підстанції Нікопольська на протилежному від ЗАЕС березі Дніпра, на підконтрольній Україні території.