ZpTown

Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 19 листопада 2023 року: ISW

Залп САУ ВСУ

Українські та російські сили продовжують бойові дії на сході та півдні України, хоча дощова погода, ймовірно, продовжуватиме уповільнювати темпи бойових дій, поки повністю не встановиться зима.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 19 листопада 2023р.

Російський мілблогер стверджував, що українські сили продовжують оборону від сильного угруповання російських сил, які атакують поблизу Авдіївки, і що українські сили зберігають ініціативу на півдні України. Він додав, що заявляти про перемоги росіян передчасно, щоб не створити помилкових уявлень про ситуацію на полі бою. Інший російський блогер зазначив, що погана погода заважає використанню бронетехніки в західній частині Запорізькій області, але українські війська все ще атакують російські позиції піхотними підрозділами. Міністерство оборони (МО СК) Сполученого Королівства (Великобританії) 18 листопада оцінило, що жодна зі сторін не досягла суттєвого прогресу на Куп’янському та Авдіївському напрямках, а також на східному (лівому) березі Херсонської області, де тривають найбільш інтенсивні бої. У Міністерстві оборони Великої Британії додали, що найближчих перспектив серйозних змін на лінії фронту стає менше, оскільки настає холодна зимова погода. Українські військові очікують, що Росія почне третю хвилю штурму Авдіївки. Морозні погодні умови взимку, ймовірно, спонукатимуть до відновлення більш активних бойових дій, а триваюча дощова погода навряд чи зупинить українські чи російські атаки.

  • 19 листопада російські війська продовжували наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але жодного підтвердженого просування не зробили. У Генштабі ЗС України повідомили, що російські війська вели безуспішні атаки на Куп’янському напрямку в районі Синьківки (9 км на північний схід від Куп’янська) та Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська) та на схід від Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська); та в Лиманському напрямку поблизу Торського (15 км на захід від Кремінної). Відомий російський мілблогер заявив, що минулого тижня російські війська досягли невідомих тактичних успіхів поблизу Петропавлівки та Синьківки. У північноосетинських добровольчих батальйонах «Аланія» і «Шторм Осетія» 18 листопада заявили, що зараз під Куп’янськом ведуться дуже інтенсивні бої. 19 листопада російський мілблогер заявив, що минулого тижня також були мітинги поблизу Серебрянського лісу на південний захід від Кремінної. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що підрозділи російської 164-ї окремої мотострілецької бригади (частина новосформованої 25-ї загальновійськової армії РФ, як повідомляється, підпорядковується Східному військовому округу) безуспішно атакували поблизу Діброви (7 км на південний захід від Кремінної) та підрозділи ЗС РФ. 228-й мотострілецький полк (90-та танкова дивізія, 41-а САУ ЦВО) атакував біля Торського. Машовець заявив, що російські війська перекидають частини російського 7-го мотострілецького полку (11-й армійський корпус (АК) Балтійського флоту) і 11-го танкового полку (18-а мотострілецька дивізія 11-го АК Балтійського флоту) на позиції поблизу Першотравневого в рамках підготовки для поновлення наступальних дій на Куп’янському напрямку. Машовець додав, що поблизу Голикового (10 км на північ від Кремінної) діють підрозділи російського 283-го мотострілецького полку (144-а мотострілецька дивізія 20-ї ОДА, ЗМЗ).

    19 листопада Міністерство оборони Росії заявило, що підрозділи російського Центрального угруповання військ відбили українську атаку на південь від Кузьминого (3 км на південний захід від Кремінної).

  • Міністерство оборони Росії заявило, що українські війська 19 листопада атакували поблизу Бахмута в районі Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута).

    Російські війська проводили наступальні операції поблизу Бахмута, але не зробили жодних підтверджених наступів 19 листопада. Російський агрегатор новин стверджував, що російські війська здійснили невизначені наступи в Андріївці 18 листопада. Український Генштаб повідомив, що російські сили безуспішно атакували поблизу Кліщіївки та Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута). 18 і 19 листопада російські джерела стверджували, що російські війська атакували в напрямку Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута) та поблизу Кліщіївки, де українські сили все ще утримують позиції на прилеглих висотах. Російський мілблогер стверджував, що російські війська значно просунулися з Ягідного (2 м на північ від Бахмута) і Берхівки (2 км на північний захід від Бахмута) у напрямку Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута) і Хромове (безпосередньо на захід від Бахмута), і що тактичні зіткнення відбулися на північ від Соледара (9 км на північний схід від Бахмута) минулого тижня.

  • Російські джерела стверджували, що російські сили 19 листопада відбили українські атаки та витіснили українські сили з позицій на північний захід від Горлівки (25 км на південь від Бахмута). Геолокаційні кадри, опубліковані 19 листопада, показують, що українські сили атакували та спочатку просувалися на південь від Шумів (23 км на південь від Бахмута) і 9 км на північний захід від Горлівки). Російське МО заявило, що українські сили невдало атакували поблизу Шумів. Російські мілблогери стверджували, що підрозділи російського 3-го мотострілецького батальйону (132-а мотострілецька бригада 1-го армійського корпусу “ДНР”) витіснили українські сили з позицій на породному відвалі біля шахти імені Гагаріна на північний захід від Горлівки після невдалих українських атак 18 і 19 листопада. Інший російський мілблогер стверджував, що російські сили відбили невизначені позиції на шлаковому відвалі (териконі) і що українські сили утримують територію біля західного схилу. Російські джерела стверджували, що верхня частина терикону є спірною «сірою зоною».

    Українські сили контратакували поблизу Авдіївки та підтвердили наступ 19 листопада. Геолокаційні кадри, опубліковані 19 листопада, показують, що українські сили просунулися біля залізниці на південний схід від Степового (3 км на північний захід від Авдіївки). Російський мілблогер стверджував, що українські війська відбили позиції біля залізниці біля Степового та контратакували біля Авдіївського коксохімічного заводу.

    Російські війська проводили наступальні операції поблизу Авдіївки, але не досягли жодних підтверджених успіхів 19 листопада. Російські мілблогери стверджували 18 і 19 листопада, що російські війська просунулися поблизу промислової зони на південно-східній околиці Авдіївки, Авдіївського коксохімічного заводу та залізниці на захід і північний захід від Красногорівки (5 км на північний захід від Авдіївки). 19 листопада російський мілблогер заявив, що елементи російської 114-ї мотострілецької бригади (1-й армійський корпус “ДНР”) і підрозділи «Шторм-Z» наступали в районі ресторану «Царська охота» на південь від Авдіївки, але згодом відмовилися від цієї заяви після того, як інші російські джерела спростували її. Український Генштаб повідомив, що російські сили безуспішно атакували на південь від Новокалинового (13 км на північний схід від Авдіївки), на схід від Новобахмутівки (9 км на північний захід від Авдіївки), а також поблизу Сіверного (6 км на захід від Авдіївки) та Авдіївки. Російські джерела стверджували 18 і 19 листопада, що російські війська атакували поблизу Первомайського (10 км на південний захід від Авдіївки) і Сіверного; на захід від Красногорівки; на південь від породного відвалу на північний захід від Авдіївки; на схід від коксохімічного заводу; Новокалинове; та від промислової зони на південний схід від Авдіївки. 18 і 19 листопада російські джерела стверджували, що бої тривають поблизу промзони, коксохімічного заводу та Степового. Речник українського Таврійського угруповання військ полковник Олександр Штупун 19 листопада заявив, що кількість російських дезертирів і особового складу, які відмовляються вести наступальні дії, зростає, що змушує російське командування застосовувати фізичну силу та загороджувальні війська, щоб підштовхнути російські сили до бою. Штупун заявив, що російські війська зазнали значних втрат під Авдіївкою та змушені використовувати мобілізованих та штрафників.

  • Російське Міноборони стверджувало, що українські війська 19 листопада безуспішно атакували на захід від Донецька поблизу Мар’їнки (на західній околиці Донецька).

    Російські війська вели наступальні операції на захід і південний захід від Донецька, але 19 листопада не робили жодних заявлених або підтверджених наступань. Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Мар’їнки, Победи (6 км на південний захід від Донецька) та Новомихайлівки (10 км на південний захід від м. Донецьк). Російський мілблогер стверджував, що російські сили безуспішно атакували Мар’їнку та поблизу Невельського (безпосередньо на захід від Донецька). Мілблогер стверджує, що минулого тижня російські війська покращили свої тактичні позиції в Мар’їнці.

  • Речник Східного угруповання військ РФ Олег Чехов заявив, що російські війська 19 листопада відбили українську наземну атаку поблизу Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки) на кордоні Донецько-Запорізької області.

    Російські війська продовжували наступальні дії в районі кордону Донецько-Запорізької області та не просувалися 19 листопада. У Генштабі України повідомили, що українські війська відбили російські наземні атаки поблизу Староморського. Російські мілблогери стверджували, що російські війська завдали великого авіаудару касетними бомбами РБК-500, модифікованими під плануючі, по українських позиціях біля Староморського. Мілблогери стверджують, що цей удар є першим великим російським ударом по Україні з використанням цієї зброї в модифікації плануючої бомби.

  • Українські сили продовжували наступальні операції в західній частині Запорізькій області та, як повідомляється, досягли незначного прогресу 19 листопада. Російські мілблогери стверджували, що українські війська незначно просунулися поблизу Новопрокопівки (3 км на південь від Роботиного) та Рівного (8 км на захід від Роботиного). Російські джерела стверджували, що українські сили також атакували поблизу Роботиного, Вербового (10 км на схід від Роботиного) та Копані (5 км на північний захід від Роботиного). Російські мілблогери стверджували, що погана погода та видимість заважають наступальним операціям на заході Запорізької області.

    19 листопада російські війська продовжили наступальні дії в західній частині Запорізькій області та, як повідомляється, незначно просунулися. Російські мілблогери стверджували, що російські війська відбили ділянку траси Н08 Оріхів-Пологи-Більмак під час контратаки поблизу Новофедорівки (14 км на північний схід від Роботиного), хоча ISW не знайшло підтвердження цих заяв. Український Генштаб повідомив, що російські війська вели безуспішні штурми поблизу Роботиного та Новопрокопівки та на захід від Вербового.

  • 19 листопада українські війська продовжували бойові дії на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області. Генштаб ЗС України заявив, що українські війська утримують позиції на східному березі. Російські міліблогери стверджували, що українські війська атакували поблизу Пойми (12 км на схід від Херсона та 4 км від Дніпра) та Піщанівки (13 км на схід від Херсона та 3 км від Дніпра), тоді як російські війська контратакували у Кринках (30 км на північний схід від Херсона та 2 км від р. Дніпро). Російські джерела стверджували, що російські сили відбили українську спробу висадитися на острові Великий Потьомкін на південь від Херсона. Російський мілблогер стверджував, що українські сили використовують модифіковані безпілотники «Баба-Яга» для ураження російських термобаричних артилерійських систем ТОС на східному березі, підкреслюючи вразливість російської протиповітряної оборони в цьому районі.
  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 18 листопада 2023 року: ISW

    Exit mobile version