ZpTown

Путін заявив, що напав на Україну, щоб воювати на її території із Заходом

путин

Президент Росії Володимир Путін назвав Захід «ворогом» Росії та натякнув, що Росія воює в Україні, щоб перемогти Захід.

Висловлювання російського диктатору, який захопив абсолютну владу в країні, проаналізував американський Інститут вивчення війни (ISW).

Путін відповів на запитання російського військовослужбовця про допомогу Заходу Україні під час зустрічі у військовому госпіталі в Московській області 1 січня, заявивши, що питання Росії не обов’язково полягає в тому, що Захід допомагає Україні, а радше, що Захід є «ворогом» Росії. Путін додав, що «Україна сама по собі не ворог для [Росії]», але Захід, «який хоче знищити російську державність» і досягти «стратегічної поразки Росії на полі бою», є ворогом Росії. Путін стверджував, що західні еліти намагаються розбити Росію на п’ять частин і намагаються зробити це за допомогою України, але ситуація на передовій змінюється і Росія «впорається із [Заходом] швидше» на полях битв в Україні, ніж Захід поглине Україну. Путін додав, що проблема не в постачанні західної допомоги Україні та зазначив, що Україна вже «повністю зруйнована», що від країни «нічого не залишилося», і вона «існує лише на подачках».

Путін натякнув, що Росія веде екзистенціальну війну проти Заходу в Україні, і зазначив, що західна риторика останнім часом переорієнтувалася на те, як «швидко припинити конфлікт». Ця фраза означає, що Путін бачить конфлікт і потенційні переговори між Росією та Заходом, а не конфлікт і потенційні переговори між Росією та Україна. Путін додав, що Росія також хоче припинити конфлікт між Росією і Заходом, але тільки на умовах Кремля, і підкреслив, що Росія не здасть своїх позицій. Путін не розглядає Україну як незалежного актора і тому зображує своє повномасштабне вторгнення в Україну як протистояння між Росією та Заходом – навмисно спотворюючи реальність того, що Росія вторглася в Україну, щоб знищити суверенітет і територіальну цілісність України [але, якщо прийняти та продовжити путінський наратив про те, хто комусь допомагає і хто з ким бореться на території України (маючи на увазі допомогу зброєю), то вийде, що йде збройне протистояння між Заходом та віссю Іран-Північна Корея-(Китай?), при цьому Захід забороняє застосовувати свою зброю по Росії, а вісь дозволяє Росії робити з її зброєю, все, що Путіну заманеться: умови далеко не рівні]. Акцент Путіна на зміні наративів на Заході може вказувати на те, що він сприйме та/або представить будь-які коливання в підтримці України Заходом і будь-які українські поразки на полі бою як перемогу Росії в цьому передбачуваному російсько-західному протистоянні.

Те, що Путін розглядає свою війну в Україні як боротьбу Росії проти Заходу, а не України, свідчить про те, що він не має наміру вести переговори з Україною сумлінно та ставить інформаційні умови, щоб переконати Захід зрадити Україну шляхом переговорів [це також свідчить про те, що визнавши свою війну боротьбою з Україною, Путін боїться публічно бути приниженим тим, що Росія зазнає втрат, незрівнянних із її завоюваннями]. Путін, ймовірно, навмисно й фальшиво видає Україну як пішака без агентури у конфлікті між Росією та Заходом, щоб замаскувати свої експансіоністські та максималістські цілі встановлення повного ефективного контролю Росії над Україною. Обговорення Путіним 1 січня переговорів стосується його наміру вести переговори виключно із Заходом про майбутнє України в російській сфері впливу і лише про відмову Заходу від України. Це не означає, що Путін зацікавлений у переговорах з Україною як з автономним гравцем. Раніше Путін дотримувався подібної лінії, висуваючи два ультиматуми Сполученим Штатам і НАТО в грудні 2021 року, які мали на меті змусити Захід визнати сферу впливу Росії в Східній Європі шляхом відмови від основних елементів суверенітету України в ім’я деескалації конфлікту між Заходом і Росією, який роздмухував Путін. Будь-яке зобов’язання Заходу вести переговори про майбутнє України в обхід України буде сигналом Путіну, що він може нав’язувати свою волю країнам, які, на його думку, перебувають у сфері впливу Росії – навіть країнам за межами України, і потенційно включаючи Фінляндію та Молдову, щодо яких різні російські актори почали створювати інформаційні умови для майбутніх військових кампаній.

Путін, можливо, розширює свої військові цілі в Україні, включаючи конфронтацію із Заходом, щоб створити умови для постійного нарощування російської армії та виправдати великі жертви на полі бою. У 2023 році Росія майже не здобула значущої позиції через високі витрати на людську силу, незважаючи на абсурдні заяви Путіна 1 січня про те, що він лише наказує російським військовослужбовцям починати наступ, який не призведе до значних втрат. Такі великі втрати за невеликих територіальних здобутків ймовірно, спонукають Путіна представити сильне ідеологічне обґрунтування для продовження тривалої війни за вибором, яку він розпочав з Росією. Україні не потрібні такі спотворені виправдання значних втрат і страждань, яких завдає її народу вторгнення Путіна, навіть якщо військові операції України не дають бажаних результатів. Війна справді екзистенційна для України, а не для Росії. В розсекреченої оцінки розвідки США, надісланої Конгресу 12 грудня було зазначено, що російські війська втратили 315 000 військовослужбовців з початку повномасштабного вторгнення в Україну [оцінка ГШ ЗСУ публікується тут]. Міністерство оборони Великої Британії, однак, заявило 30 грудня, що «середньодобова кількість втрат росіян в Україні зросла майже на 300 протягом 2023 року», і що російські втрати можуть перевищити півмільйона до кінця 2024 року.

Зокрема, Путін закінчив свої спостереження щодо російсько-західного конфлікту, сказавши одному пораненому військовослужбовцю в госпіталі, що військовослужбовець отримав поранення не для того, щоб Росія все кинула і здалася. Путін також звернувся до кількох внутрішніх проблем щодо відсутності житла та компенсацій військовослужбовцям, які отримали поранення на полі бою, таким чином намагаючись видати себе чуйним та залученим лідером військового часу, хоча, здавалося б, підвищуючи ставки, щоб підтримати свої вимоги щодо збільшення людських жертв. Заяви Путіна, ймовірно, свідчать про те, що він готує довгострокове виправдання, щоб тримати сили мобілізованими та брати участь у боях для постійного захисту суверенітету Росії від Заходу. Проте все більше голосів лунає з Росії, що за загибель родичів виплачують компенсацію “гробові” не всім, і що бійці втратили зв’язок з близькими, які поїхали на фронт (це опосередковано свідчить про те, що тіло загиблого не було евакуйовано з поля бою і він на довго опиниться в статусі “зниклий безвісти” (відкладена виплата, що веде до накопичення внутрішнього боргу для вирішення проблеми майбутніми керівниками Росії)).

Exit mobile version