ZpTown

Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 15 січня 2024 року: ISW

військовий ЗСУ

Російські війська просунулися на східну околицю Георгіївки та на північ до берегової лінії на заході Кринок.

Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 15 січня 2024р.

  • Позиційні бої тривали на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але 15 січня на цьому ділянці підтверджених змін фронту не було. Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки та озера Лиман; на схід від Куп’янська поблизу Петропавлівки; на північний захід від Кремінної поблизу Макіївки; на захід від Кремінної біля Тернів, Торського, Ямполівки; на південний захід від Кремінної поблизу Діброви та Серебрянського лісу; і на південь від Кремінної біля Білогорівки та Григорівки. Російський мілблогер, нібито посилаючись на невідомих українських аналітиків, стверджував, що російські сили просунулися на 2,2 кілометра в ширину і 1,7 кілометра в глибину на Макіївському напрямку, але візуального підтвердження цьому твердженню ISW не спостерігає. Глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров стверджував, що поблизу Кремінної діє група «Аїда» чеченського спецназу «Ахмат».
  • 15 січня позиційні бої тривали на схід і південний схід від Сіверська поблизу Верхньокам’янського та Веселого.
  • Поблизу Бахмута 15 січня тривали позиційні бої, але підтверджених територіальних змін у цьому районі не було. Позиційні бої тривали на північний схід від Бахмута біля Богданівки; на захід від Бахмута біля Іванівського та Хромового; і на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки. Поблизу Бахмута продовжують діяти підрозділи 200-ї окремої морської піхотної бригади РФ (Північний флот).

    За повідомленнями, українські війська завдали удару по позиціях ПДВ Росії поблизу Бахмута. На кадрах, опублікованих 14 січня, видно, що позиція ПДВ у Донецькій області горить після українського удару, і російський солдат стверджує, що удар знищив усе, включаючи припаси для російських солдатів на передовій, автомобіль та його особисті документи.

  • Поблизу Авдіївки 15 січня тривали позиційні бої, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Під Авдіївкою тривали позиційні бої; на північний захід від Авдіївки біля Новобахмутівки, Степового; і на південний захід від Авдіївки біля Сіверного, Первомайського та Невельського. Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися на 300 метрів поблизу очисних споруд на північний захід від Авдіївка, але ISW не може підтвердити цю заяву. Українська бригада, яка діяла в цьому районі, повідомила, що колишні залишки приватної військової компанії ПВК Вагнера діють на Авдіївському напрямку.

    На відео, опублікованому 15 січня, видно, як українські війська завдають удару по російському автомобілю, який перевозив боєприпаси через міст на трасі E50 Авдіївка-Донецьк на північний захід від Пісків (на південний захід від Авдіївки). Удар спричинив детонацію боєприпасів у російській машині, одна сторона мосту зруйнувалася.

  • Станом на 15 січня російські війська незначно просунулися на захід від Донецька. Геолокаційні кадри, опубліковані 15 січня, показують, що російські війська просунулися на східну околицю Георгіївки (на захід від Донецька), і російські мілблогери так само стверджували, що російські війська просунувся на околиці Георгіївки. Позиційні бої тривали на захід і північний захід від міста Донецьк поблизу Красногорівки, Георгіївки, Мар’їнки та Побєди; і на південний захід від міста Донецьк поблизу Новомихайлівки. Повідомляється, що підрозділи російського 68-го армійського корпусу (Східний військовий округ) продовжують діяти поблизу Новомихайлівки.
  • 15 січня в районі кордону Донецької та Запорізької областей тривали обмежені позиційні бойові дії, але на лінії фронту змін не відбулося. За повідомленнями, російські війська атакували на захід від Старомайорського (на південь від Великої Новосілки), біля Червоного (на південний захід від Великої Новосілки) та в напрямку Пречистівки (на південний схід від Великої Новосілки).
  • 15 січня російські та українські війська продовжували бойові дії на заході Запорізької області, незважаючи на погану погоду в цьому районі. Позиційні бойові дії тривали поблизу Роботиного та на захід від Вербового (на схід від Роботиного). Північноосетинські добровольчі батальйони «Шторм Осетія» та «Аланія» стверджували, що Російські війська досягли незначних успіхів поблизу Вербового, але ISW не знайшло візуального підтвердження цього твердження. Російські мілблогери стверджували, що українські безпілотники діяли в Роботині, але площа ціх дій зменшилася через погані погодні умови, хоча вогонь російської та української артилерії не зменшився. Повідомляється, що на запорізькому напрямку діють безпілотний загін швидкого реагування Міністерства оборони (МО) РФ «Бобр» (Бойовий резерв ВС РФ) та елементи російського підрозділу БАРС-11 «Кубань». Повідомляється, що оператори безпілотників російського 429-го мотострілецького полку (19-та мотострілецька дивізія 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу (ПВО)) діють поблизу Жереб’янок (30 км на північний захід від Роботиного).

    Мер Мелітополя Іван Федоров 14 січня повідомив, що в окупованому Мелітополі сталися невідомі вибухи.

  • Російські війська нещодавно незначно просунулися в західних Кринках у східній (лівобережній) частині Херсонській області. Геолокаційні кадри, опубліковані 15 січня, показують, що російські війська просунулися на північ до берегової лінії на заході Кринок. Українські війська зберігають свої позиції на східному березі Херсонської області станом на 15 січня, і обмежені позиційні бої тривали під Кринками. Російські джерела стверджували, що морозні погодні умови перешкоджають руху українських човнів і висадці десанту на східний берег, тому що канали Дніпра та річка Конка замерзли.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 14 січня 2024 року: ISW

    Exit mobile version