ZpTown

Військова ситуація на фронтах від ISW за 08.06.2024

Война Украины против фашистской россии.. Украинский танк.

Російські війська просунулися до півдня Глибокого та, ймовірно, захопили поселення, просунулися на північний схід від Степової Новоселівки, в центральному мікрорайоні Канал у Часовому Яру, на північний захід від міста Солодке.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронті 8 червня.

  • Повідомляється, що 7 і 8 червня українські війська здійснили тактичні контратаки на північний схід від міста Харків у Вовчанську, тоді як російські війська продовжували наступальні операції поблизу Вовчанська, але підтверджених змін на лінії фронту в цьому районі не було. Речник угруповання військ “Хортиця” підполковник Назар Волошин 8 червня заявив, що російські війська з 1 травня 2024 року випустили по Вовчанську понад 300 керованих плануючих авіабомб. Волошин також заявив 8 червня, що українські сили зберігають контроль над більшою частиною Вовчанська, маючи на увазі, що українські сили нещодавно проводили тактичні контратаки в межах Вовчанська. Німецьке видання BILD 8 червня повідомило, що українські сили контратакували у Вовчанську та звільнили кілька кварталів міста. Наразі ISW не може перевірити повідомлення про успішні українські контратаки у Вовчанську. Речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі 7 червня заявив, що українська перша лінія оборони зупинила просування Росії на Харківському напрямку і що російські війська відтягли з лінії фронту деякі підрозділи, які діяли на Харківському напрямку.
  • Російські сили, ймовірно, нещодавно захопили Глибоке (на північ від Липців) на тлі продовження боїв у цьому районі 8 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 червня, показують, що російські війська просунулися до півдня Глибокого та, ймовірно, захопили поселення. Російський мілблогер 8 червня заявив, що українські війська провели успішну контратаку та вийшли на підступи до Глибокого, але інший російський мілблогер спростував це твердження. Російське джерело стверджувало, що українські сили, ймовірно, витіснили російські війська з дачного району на північ від Липців і на південний захід від Глибокого.
  • Російські війська нещодавно трохи просунулися на південний схід від Куп’янська та продовжили наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 червня, свідчать про обмежене просування російських військ на північний схід від Степової Новоселівки (на південний схід від Куп’янська). Російські війська розпочали наступ на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки; на південний схід від Куп’янська біля Піщаного, Іванівки, Андріївки; на північний захід від Кремінної біля Макіївки, Невського, Дружелюбівки, Новосадового, Греківки; на захід від Кремінної біля Тернів і Торського; і на південний захід від Кремінної в районі Серебрянського лісництва 7 і 8 червня. Російське МО заявило, що російські війська відбили три українські контратаки на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна.
  • 7 і 8 червня російські війська продовжували наступальні дії на Сіверському напрямку в районі Білогорівки (на північний схід від Сіверська), Золотарівки (на схід від Сіверська), Виїмки (на південний схід від Сіверська) і Роздолівки (на південь від Сіверська). Російські мілблогери 7 і 8 червня зазначали, що є критика, що російські війська проводили штурм біля Білогорівки, погано розуміючи командування сучасними бойовими діями, і зазнали втрат.
  • Російські війська нещодавно просунулися в межах східного Часового Яру та продовжили наступальні операції в цьому районі 8 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 8 червня, показують, що частини російської 98-ї повітряно-десантної дивізії ПДВ просунулися в центральному мікрорайоні Канал (крайній східний Часів Яр). 7 і 8 червня російські війська продовжували наступальні дії на північ від Часового Яру в районі Калинівки, в межах східного Часового Яру в мікрорайонах Канал і Новий, на схід від Часового Яру в районі Іванівського та на південний схід від Часового Яру в районі Кліщіївки та Андріївки. Російський мілблогер стверджував, що російські війська можуть використовувати нові снаряди з лазерним наведенням (Краснополь) у районі Часового Яру, хоча ISW не спостерігав більш широких повідомлень про такі можливості Росії поблизу Часового Яру.
  • Повідомляється, що російські війська просунулися на північний захід від Авдіївки на тлі посилення російських наступальних операцій у цьому районі станом на 8 червня. Російські війська продовжували наступальні дії на північний захід від Авдіївки в районі Новоолександрівки, Новопокровського, Євгенівки, Сокіла та Новоселівки Першої; на захід від Авдіївки біля Яснобродівки, Карлівки, Уманського, Нетайлового; і на південний захід від Авдіївки біля Невельського. Речник Угруповання військ “Хортиця” підполковник Назар Волошин 8 червня заявив, що за минулий тиждень українські війська відбили майже 220 російських атак на Покровському напрямку (на північний захід від Авдіївки) і що російські війська активізують наступальні дії в районах Покровська та Курахового і на південний захід від м. Донецьк. Волошин заявив, що підрозділи української бригади, які діють на Покровському напрямку, стримують наступальну активність підрозділів щонайменше трьох російських бойових бригад. Він додав, що російські війська в цьому районі мають значні резерви, швидко поповнюють втрати та кинули в штурм найбільш підготовлені підрозділи.
  • Російські війська нещодавно просунулися на південний захід від міста Донецьк під час продовження наступальних операцій на захід і південний захід від міста Донецька 8 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 червня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на північний захід від міста Солодке (на південний захід від міста Донецьк). Російські війська продовжували наступальні операції на захід від Донецька в районі Георгіївки та Красногорівки та на південний захід від Донецька в районі Парасковіївки та Костянтинівки 7 і 8 червня.
  • 7 та 8 червня російські війська продовжували наступальні дії в районі кордону Донецької та Запорізької областей на південь від Великої Новосілки в районі Завітного Бажання, Урожайного та Старомайрського.
  • Голова комісії з питань суверенітету при адміністрації президента Росії та співголова російської окупаційної інтеграційної ради Володимир Рогов (який часто робить сумнівні достовірні звіти про лінію фронту в Запорізькій області) заявив, що російські війська просунулися на північ від Роботиного і що найближчі позиції українських військ знаходяться приблизно в 500-700 метрах на північ від північної околиці Роботина. Повідомляється, що російські війська атакували поблизу Роботина; на схід від Роботиного біля Вербового; на північний схід від Роботиного поблизу Малої Токмачки та Новопокровки; і на південь від Роботиного біля Новопрокопівки 7 і 8 червня. Російькі війська також розпочали наступ на захід і північний захід від Роботиного біля Копані та на південь від Малих Щербаків.
  • 7 та 8 червня російські війська продовжували безуспішно атакувати обмежений тактичний плацдарм України на східному (лівому) березі Херсонської області в районі Кринок. Окупаційний губернатор Херсонської області Володимир Сальдо 7 червня заявив, що українські війська обстріляли магазин в окупованому Садовому (східний берег Херсонської області) і вбили 22 людини.
  • Російські джерела стверджували, що українські війська запустили кілька безпілотників над окупованим Кримом у ніч із 7 на 8 червня. Міноборони Росії стверджує, що російська ППО збила п’ять безпілотників і заглушила чотири безпілотники над Кримом, а також що російські війська знищили два українських військово-морських безпілотника в Чорному морі, які рухалися в напрямку Криму. Російські джерела стверджують, що були чутні вибухи в Стрілецькій бухті, де підрозділи Чорноморського флоту (ЧФ) Росії знищили морський безпілотник.
  • Міністерство оборони Сполученого Королівства 8 червня повідомило, що супутникові знімки показують, що російські війська встановили вісім барж на південній стороні Керченського мосту. Міністерство оборони Великої Британії зазначило, що російські сили почали встановлення барж 10 травня та завершили встановлення до 22 травня, і оцінило, що російські військові, ймовірно, прагнуть захистити міст і судноплавний канал від українських безпілотних надводних катерів. Міністерство оборони Великої Британії зауважило, що шторми раніше пошкоджували інші бар’єри, і ця шкода, ймовірно, знизила їхню ефективність. Речник Південного оперативного командування Збройних сил України капітан третього рангу Дмитро Плетенчук заявив, що нещодавня атака України на російський буксир свідчить про переоцінку російськими військами ефективності цих загороджень. Плетенчук додав, що російські війська намагатимуться відновити поромну переправу через Керченську протоку, яку українські сили раніше пошкодили. Плетенчук також зазначив, що російські чиновники завершать будівництво альтернативного залізничного маршруту через південь України до кінця 2024 року, але поромна переправа залишається основним російським логістичним інструментом для постачання окупованого Криму.
  • Схоже, нещодавно кораблі російського ЧФ перекинули кораблі в Чорне та Азовське моря. У ВМС України повідомили, що в Чорному морі перебуває один російський корабель, в Азовському – сім, з них три – ракетоносці з 24 крилатими ракетами «Калібр». Плетенчук заявив, що великі російські військово-морські угруповання в Чорному та Азовському морях, ймовірно, є частиною російського плану щодо зменшення вразливості російських кораблів до ударів безпілотників. Плетенчук пояснив, що російське військово-морське командування, можливо, розуміло, що скупчення російських військово-морських сил у Новоросійську може бути надто небезпечним для російських сил. ISW нещодавно спостерігав за супутниковими знімками, які показують, що російські війська вивели щонайменше 18 військово-морських кораблів із порту в Новоросійську, приблизно половина з яких залишилася в безпосередній близькості, а половина прямує в Чорному морі.
  • У ніч на 8 червня російські війська завдали обмежених ракетно-ракетних ударів по Україні. Командувач ВПС України генерал-лейтенант Микола Олещук повідомив, що російські війська запустили крилату ракету Х-59 з Курської області та 13 безпілотників Шахед-136/131 з Курської області. Олещук повідомив, що українські війська збили ракету Х-59 і дев’ять безпілотників “Шахед” над Харківською, Запорізькою, Полтавською та Дніпропетровською областями. Голова Дніпропетровської облвійськадміністрації Сергій Лисак повідомив, що російські удари пошкодили невстановлений об’єкт інфраструктури в області. Російські мілблогери розширили кадри пожеж нібито в Харкові та на нафтобазі в Гребінках Київської області, але українські сили не повідомляли про удари російських безпілотників чи ракет у цих районах.
  • Речник угруповання військ “Хортиця” підполковник Назар Волошин 8 червня заявив, що з 1 січня 2024 року російські війська випустили по Україні понад 10 тис. плануючих бомб, у тому числі понад 3,2 тис. плануючих бомб лише у травні 2024 року.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 07.06.2024

    Exit mobile version