ZpTown

Огляд подій на транскордонній українській сухопутній операції в Курській області Росії, яки мали місце 20 серпня: ISW

Українська військова операція у Курській області Росії 20 серпня - ISW

Українська військова операція у Курській області Росії 20 серпня - ISW

20 серпня українські війська продовжували наступати по всьому українському виступу в Курській області. Головнокомандуючий ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський розповів про деякі плани спецоперації.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував аналіз подій на української військової транскордонної операції у Курській області Росії.

Схоже, що українські війська продовжують завдавати ударів по російським понтонним мостам та понтонному інженерному обладнанню на захід від нинішнього виступу Курської області над річкою Сейм у Глушковському районі — геолокаційні кадри, опубліковані 20 серпня, показують, як українські безпілотники завдають ударів по російській техніці, яка доставляє понтони до плацдарму поблизу річка Сейм приблизно в 3 км на північ від Глушково. Супутникові знімки свідчать, що станом на 19 серпня українські війська знищили принаймні один понтонний міст через Сейм, який було видно 17 серпня. Деякі російські мілблогери стверджували, що українські війська визволили Вишневку (на південний захід від Короневого та за 14 км від міжнародного кордону), що узгоджується зі звітом Міністерства оборони Росії від 19 серпня, в якому мовчазно визнаються наступи України в районі Вишневки. На геолокаційних кадрах, опублікованих 19 серпня, видно, що українські війська просунулися на захід уздовж вулиці Суджанський шлях (траса 38К-030) на сході Коренево, а також на полях на північний схід від Кореневого. 20 серпня російські мілблогери широко заявляли, що українські війська продовжували механізовані штурми околиць Коренево і що російські війська завдавали артилерійських і авіаційних ударів, щоб стримати українське просування. Російські мілблогери вказали, що російські сили відновили деякі втрачені позиції та просунулися в полях на південь від Сафонівки (на північний схід від Коревено та за 30 км від міжнародного кордону). Геолокаційні кадри, опубліковані 20 серпня, показують, що українські війська також просунулися в лісистих районах на північ від Руського Поріччя (на північний схід від Суджі та в 20 км від міжнародного кордону), що узгоджується з картами російських мілблогерів, які показують просування України над усіма адміністративними кордонами Руського Поріччя. Відомий пов’язаний з Кремлем мілблогер заявив 20 серпня, що українські війська також просунулися до західних околиць Руської Конопельки, на схід від Суджі. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 серпня, на яких показано, як українські сили буксирують трофейний російський танк Т-90М вздовж дороги Снагость-Любимівка (на південний схід від Коревено та за 8 км від міжнародного кордону), свідчать про те, що українські сили продовжують добре діяти в межах заявленого максимального обмеження просування України в Курської області.

Звіти Головнокомандувача ЗСУ генерал-полковника Олександра Сирського про український фронт у Курської області Росії станом на 20 серпня 2024 у порівнянні з інформацією, доступною у відкритих джерелах: ISW

Український головнокомандувач генерал-полковник Олександр Сирський показав карту, на якій зображена ситуація в Курській області 20 серпня, і ISW використовуватиме межі цієї карти, щоб оновити свою оцінку максимальних заявлених обмежень українських наступів у Курській області, що узгоджується з методологією картографування ISW української операції до цього часу. Під час телевізійного засідання Українського конгресу місцевих і регіональних влад 20 серпня Сирський поділився картою, на якій зображено передову лінію українських військ (FLOT) у Курській області. Карта Сирського вказує на те, що українські війська трохи просунулися за межі FLOT, оціненого ISW, а саме поблизу Вікторівки (на південний захід від Коревеного); між Снагостом і Коревено; на північний схід від Коревено в районах на північ від Крем’яного і на північний захід від Погребків; на схід від Малої Локні (на північ від Суджі); і на південний схід від Суджі.

Мапа теплових аномалій 19-20 серпня у Курській області – NASA. Теплові аномалії від NASA FIRMS/VIIRS розташовані в безпосередній близькості від лінії FLOT, зображеної на карті Сирського.

ISW розширив свій максималістський ліміт заявлених досягнень України, щоб відповідати карті Сирського, але не відмінить максималістські претензії в областях, де вони виходять за межі FLOT Сирського (наприклад, південно-східна частина виступу), щоб відобразити методологічне зобов’язання ISW картографувати події в Курської області, які базуються на максимальних твердженнях як українських, так і російських джерел у широкому інформаційному просторі. ISW не ставить під сумнів представлення Сирським розташування українських військ у Курській області та подає їх у відповідності з поданням Сирського. ISW продовжує оцінювати, що українські сили не контролюють всю територію позаду FLOT відповідно до доктринального визначення «контролю», яке ISW використовує для формування контролю над оцінками місцевості. Таким чином, розширення карти ISW відповідно до карти Сирського слід сприймати як визнання максимальних українських і російських претензій, а не оцінку контролю України над територією за FLOT. На карті Сирського особливо зображені російські підрозділи, які діють за FLOT, особливо в північно-західній частині виступу, що відповідає оцінці ISW про те, що значні частини виступу, ймовірно, є спірними зонами.

Українські офіційні особи продовжували уточнювати деякі цілі української операції в Курській області та повідомляли про масштаби додаткових українських просувань. Головнокомандуючий ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський 20 серпня заявив, що українські війська просунулися вглиб Курської області на 28-35 кілометрів і «контролюють» 93 населених пункти (1263 квадратних кілометри). Сирський заявив, що українське просування в Курській області тисне на російські сили, щоб передислокувати елементи невизначених підрозділів з лінії фронту в Україні в Курську область, що може вплинути на темп і перспективи російських наступальних зусиль в Україні. Сирський також заявив, що українські війська мають на меті створити буферну зону на території Росії, щоб не дати російським військам обстрілювати Сумську область і «випередити» зусилля російських військ в цілому. Президент України Володимир Зеленський 19 серпня заявив, що «превентивна оборона» українських сил в Курській області є найефективнішою протидією російським військам і що українські війська в основному «зачистили» від російських військ прикордонну ділянку Росії поблизу Сумської області. Генштаб ЗС України 20 серпня повідомив, що українські війська вичерпують бойовий потенціал російських військ, зокрема в Курській області, визнаючи проведення Курської операції. Заступник голови Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу (ЄС) Марія Мезенцева-Федоренко 19 серпня заявила, що Україна готує новий раунд обміну військовополоненими і цивільними заручниками з Росією.

Російське військове командування продовжує ускладнювати та бюрократизувати свою поки що неефективну структуру командування та управління (C2) для російської відповіді на українське вторгнення в Курську область. 20 серпня міністр оборони Росії Андрій Бєлоусов оголосив, що призначив заступника міністра оборони Росії генерал-полковника Юнус-Бека Євкурова заступником голови «Координаційної ради» при Міністерстві оборони Росії з військових питань і питань безпеки в Брянську, Курську та Бєлгородської області і заявив, що Євкуров наразі вже перебуває в Курській області. Рішення Бєлоусова призначити Євкурова, який очолює Африканський корпус Міноборони Росії та був обличчям російської військової допомоги та співпраці з африканськими країнами після розпуску Групи Вагнера в 2023 році, може свідчити про те, що Міноборони Росії звільнило Євкурова з посади командувача Африканським корпусом, як раніше припускав афілійований з Кремлем мілблогер, і що МО Росії тимчасово депріоритизує зусилля з оборонної співпраці в Африці у відповідь на вторгнення в Курську область.

Бєлоусов також доручив п’ятьом членам Координаційної ради вирішити конкретні питання, пов’язані з українським вторгненням у Курську область. Бєлоусов повідомив, що заступник міністра оборони генерал-лейтенант Андрій Булига відповідає за вирішення питань матеріально-технічного забезпечення, транспорту та надання допомоги цивільним органам влади в евакуації цивільного населення; що заступник міністра оборони Олексій Криворучко відповідає за вирішення питань військово-технічного забезпечення; що за інженерно-будівельну діяльність відповідає заступник міністра оборони Павло Фрадков; і що за медичне забезпечення відповідає начальник Головного військово-медичного управління МО РФ Дмитро Трішкін. Бєлоусов також оголосив про створення Брянського, Курського та Бєлгородського угруповань військ і заявив, що їхні невідомі командувачі та невідомий представник російського Генштабу відповідають за захист мирного населення від ударів безпілотників та інших атак. Міноборони Росії додатково створило в Центрі управління національної оборони спецгрупу для моніторингу проблем у Брянській, Курській та Бєлгородській областях. Заступник начальника Центру управління РНБО генерал-лейтенант Юрій Корсачов заявив, що оперативна група центру вже вирішила 25 питань, озвучених Брянським, Курським і Бєлгородським оперативними штабами, з яких найбільше запитувалося про додаткові поставки безпілотників, мобільних систем радіоелектронної боротьби (РЕБ), радіоприймачі, засоби радіоперешкод і всюдиходи. Бєлоусов не став коментувати, як будуть взаємодіяти посадові особи Координаційної ради, оперативна група Центру управління обороною країни та новостворені угруповання військ з існуючою структурою С2, яку Кремль створив, доручивши Федеральній службі безпеки Росії (ФСБ) проведення антитерористичної операції в Брянській, Курській та Бєлгородській областях. Зростаюча бюрократизація Координаційної ради та інших структур МО Росії, призначених для захисту від вторгнення в Курську область, ймовірно, створить додаткову плутанину в МО Росії та тертя між МО Росії, ФСБ і Росгвардією, які всі намагаються працювати в Курської області. ISW продовжує оцінювати, що складні та дублюючі обов’язки та, здавалося б, постійно зростаючий список акторів, яким Кремль доручив реагувати на українське вторгнення, заважають Росії створити ефективні спільні структури C2.

Повідомляється, що російська влада передислокувала російські підрозділи з напрямку Часів Яр до Курської області на тлі зусиль протидії триваючому українському вторгненню в Курську область, коли російські сили раніше перебували в цьому районі, і передислокації з менш пріоритетних ділянок лінії фронту в Україні. Російський мілблогер 20 серпня заявив, що підрозділи 11-ї бригади ПДВ РФ завдали удару по українській бронетехніці на півдні Руської Конопелькі (на схід від Суджі), а підрозділи 11-ї бригади ВДВ РФ останнім часом, у липні 2024 року, діяли поблизу Часового Яру. Однак російське військове командування, ймовірно, передислокувало частини 11-ї бригади ПДВ, які мали на меті замінити або посилити передові частини, а не частини, які брали участь у бойових діях на передовій. Раніше ISW зазначав, що таке розгортання може вплинути на темп російських наступальних операцій, але, ймовірно, знадобиться кілька тижнів, щоб побачити будь-який можливий вплив такого передислокації на російські операції в Донецькій області. ISW продовжує оцінювати, що російське військове командування, ймовірно, вкрай не схильне виводити російські військові підрозділи, які беруть участь у бойових діях, із пріоритетних секторів у Донецькій області через побоювання щодо подальшого уповільнення темпів російських операцій на цих напрямках.

[Повідомляється, що група 810-ї гв. бригади морської піхоти зазнала важких втрат піл н.п. Каучук у Курської області].

Російські джерела також стверджували, що російські війська передислокували частини 30-го мотострілецького полку (72-а мотострілецька дивізія 22-го армійського корпусу [АК] Ленінградського військового округу [ЛВО]) до Курської області, а підрозділи 30-го мотострілецького полку діяли як повідомляється, на півночі Харківської області станом на середину липня 2024 року. Український військовий оглядач стверджував, що невизначений підрозділ 4-ї танкової дивізії (1-а гвардійська танкова армія (ГТА) Московського військового округу (МВО)) також діє в Курській області, хоча він натякнув, що цей елемент діяв в цьому районі і перед українським вторгненням у Курську область. Раніше ISW спостерігав додаткові ознаки того, що російська влада значною мірою покладається на об’єднання призовників, нерегулярних російських сил і регулярних російських сил, передислокованих з менш пріоритетних прифронтових районів в Україні для протидії українському вторгненню в Курську область.

Добою раніше:
Огляд подій на транскордонній українській сухопутній операції в Курській області Росії, яки мали місце 19 серпня: ISW

Exit mobile version