ZpTown

Огляд подій на транскордонній українській сухопутній операції в Курській області Росії, яки мали місце 21 серпня: ISW

Військова операція України у Курській області Росії станом на 21.08.2024 - ISW

Кремль намагається відвернути увагу росіян від подій у Курській області, висвітлюючи екскурсії Путіна тими місцями, де йому поки що можна пересуватися, а військовим дано вказівки витіснити українські сили з регіону до 1 жовтня.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій 22 серпня у визволеної Україною частині Курської області.

Схоже, Кремль запустив хитромудру кампанію з повідомленнями, спрямовану на те, щоб виправдати своїй внутрішній аудиторії, чому Росія надає перевагу збереженню ініціативи на сході України, а не негайному вигнанню українських військ з Курської області. Джерела в російському уряді, близькі до адміністрації президента Росії, повідомили російському незалежному виданню Медуза, що Кремль активно намагається змусити російське суспільство прийняти обмежену українську присутність у Курській області як «нову реальність» та применшити значення вторгнення. Джерела зазначили, що Кремль використовуватиме пропаганду, щоб спонукати росіян чекати, поки російські війська повернуть собі ці території після «неминучої» поразки України на її сході. Джерела також додали, що Кремль переорієнтовує стурбованість росіян щодо Курської області, заклопотавши вітчизняне суспільство гуманітарною допомогою для допомоги постраждалим жителям Курської області, і зазначили, що Кремль вирішив не скасовувати майбутні вибори губернатора Курської області, заплановані на вересень, щоб мінімізувати паніку в регіоні. Кремль не цікавить легітимність таких виборів, коли частину території, де вони проводять, окуповано. Російська Центральна виборча комісія, однак, вирішила відкласти місцеві вибори в семи районах Курської області, які постраждали від українського вторгнення, через ризики для безпеки, і Кремль, можливо, вирішив зберегти губернаторські вибори за розкладом замість тимчасово виконуючого обов’язки губернатора Курської області Олексія Смирнова, який контролював більшу частину місцевої російської відповіді на вторгнення. Meduza також звернула увагу на висвітлення вторгнення російськими державними ЗМІ, які почали дедалі частіше зображати Курську область та її жителів як підтримку російських військових зусиль в Україні, незважаючи на деякі незначні воєнні порушення у звичайному житті жителів. Кремль також може намагатися використовувати державні ЗМІ як зброю для висвітлення свого багатомісячного наступу на сході України, щоб просувати свою кампанію з повідомленнями про вторгнення. Російські державні телеканали, зокрема, висвітлюють вторгнення України в Курську область як обмежену операцію, водночас активно протиставляючи її просуванню Росії на Покровському напрямку, яке російські ЗМІ малюють як великі перемоги.

Можливо, Кремль використовує цю кампанію з повідомленнями, щоб дати собі час і простір, щоб відповісти на українське вторгнення в Курську область після досягнення своїх наступальних цілей на сході України. Джерела в російському уряді повідомили «Медузі», що Кремль спочатку був шокований і стурбований вторгненням України в Курську область, але заспокоївся протягом тижня, оскільки українські війська просувалися далеко від більш густонаселених регіональних центрів, таких як Курськ. Медуза повідомляла, що всі опитані офіційні особи висловили впевненість, що бої в Курській області триватимуть у нинішньому масштабі протягом місяців, вказуючи на те, що Кремль, можливо, не поспішає відбивати українські сили з регіону, а натомість продовжить віддавати перевагу своїм наступальним операціям у східної Україні. Українське джерело у військово-політичному керівництві, навпаки, повідомило РБК -Україна, що Путін поставив перед російськими військами завдання відбити українські війська з Курської області до 1 жовтня без передислокації сил з ключових ділянок фронту, а саме з Покровського і Торецького напрямкив. Раніше ISW оцінював, що президент Росії Володимир Путін і російське військове командування, ймовірно, розглядають збереження ініціативи на ТВД як стратегічний імператив для перемоги у війні на виснаження проти України та продовжують віддавати пріоритет російським наступальним операціям на сході України. Повідомлений Путіним крайній термін 1 жовтня припускає, що територіальна цілісність Росії оскаржувалася протягом тривалого часу, враховуючи, що вторгнення почалося 6 серпня. Така тривала окупація російської території підриває давні наративи Кремля про те, чому Росія взагалі воює; Кремль виправдовував свою війну в Україні як оборонну війну, спрямовану на захист російського суверенітету та територіальної цілісності. Розслаблений підхід Кремля до тимчасового аспекту означає, що Кремль вирішив віддати пріоритет тактичним просуванням в Україні над швидким відновленням територіальної цілісності Росії в Курську, і це очевидне рішення підриває низку давніх наративів про російські «червоні лінії».

Зокрема, схоже, що Путін вимагає від Росії поразки вторгнення України в Курську область без шкоди для стабільності його режиму, депріоритезації наступу на сході України або звільнення своїх некомпетентних, але лояльних лейтенантів. Результати такої стратегії прогнозувати зарано. Джерела Медузи також зазначили, що Кремль також розглядав необхідність нової хвилі мобілізації на початку вторгнення, але Кабінет міністрів РФ і близькі до Кремля бізнесмени відразу ж виступили проти загальної мобілізації через нестачу робочої сили в Росії — хоча це так. незрозуміло, чи Кремль взагалі врахував цей аргумент. Джерела Медузи підрахували, що Кремль, швидше за все, подвоїть використання призовників у Курській області, що, якщо це правда, стане ще одним прикладом того, що Путін висуває нереалістичні вимоги до російського військового командування, не надавши команді належну силу та ресурси для досягнення своїх цілей. ISW неодноразово оцінював, що Путін нехтував необхідністю оголосити загальну мобілізацію під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, неодноразово турбуючись про стабільність свого режиму, а також його нещодавнє рішення оголосити антитерористичну операцію в Курській області (як проти оголошення війни чи мобілізації) може означати, що він не готовий відповісти на вторгнення мобілізацією в цей час. Джерела Медузи також зазначили, що в Кремлі наразі немає чуток про усунення начальника Генштабу РФ генерала армії Валерія Герасимова через його постійну участь у наступі Росії на Донбасі чи триваючій кризі в Курській області. Джерела зазначили, що Кремлю може знадобитися призначити цапа-відбувайло для вторгнення в майбутньому, але зараз не розглядають призначення Герасимова на цю посаду. ISW не може незалежно перевірити ці звіти, але вони, схоже, узгоджуються з оцінками ISW щодо пріоритетності наступу на сході України з боку Кремля та Путіна, нездатності динамічно коригувати цілі та його небажання ризикувати. Повідомлений підхід Кремля до зміни командування, здається, узгоджується зі спостережуваною схемою Путіна утримуватись від змін командування до тих пір, поки він не перестане активно стикатися з кризою.

21 серпня українські війська продовжили наступальні операції по всьому виступу Курської області та досягли додаткових незначних успіхів. Сили спецоперацій України 21 серпня опублікували кадри, на яких показано удари українців по кількох понтонних мостах і плацдармах уздовж річки Сейм у Глушковському районі, на захід від нинішнього українського виступу в Курській області. Українські Сили Спеціальних Операцій припустили, що українські сили могли використовувати HIMARS для деяких ударів по понтонних мостах, тоді як мілблогери припустили, що українські сили використовували авіаційні плануючі бомби малого діаметру. Геолокаційні кадри, опубліковані 21 серпня, показують, як оператори безпілотників 155-ї російської морської піхотної бригади (Тихоокеанський флот, Східний військовий округ) завдають ударів по українським силам у Вишневці та навколо неї (на південь від Коревено та за 14 км від міжнародного кордону), підтверджуючи, що Українські сили, ймовірно, просунулися до населеного пункту та за його межі. Російський мілблогер стверджував, що посилений український елемент розміром у взвод безуспішно атакував з Вишневки в напрямку Комарівки (на південний захід від Коревено та за 12 км від міжнародного кордону), але удари російських безпілотників і вогонь ПТРК зупинили українськи сили з позицій у Комарівці. Інший російський мілблогер стверджував, що українські сили здійснили механізовану атаку розміром взводу в напрямку Коренево, але не мали успіху. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 21 серпня, показують, що українські війська утримують позиції в лісових масивах на схід від Олександрівки (на північний схід від Коревено та за 33 км від міжнародного кордону). Геолокаційні кадри, опубліковані 21 серпня, також показують, що підрозділи російської 200-ї гвардійської мотострілецької бригади (14-й армійський корпус Ленінградського військового округу (ЛВО)) утримують позиції вздовж дороги 38Н-564 на схід від Журавлів (на схід від Коревено та 21 км від міжнародного кордону), що вказує на те, що російські війська або нещодавно відбили ці позиції, або українські сили ще не закрили невеликий виступ уздовж дороги 38H-564 поблизу Журавлів. Російські мілблогери продовжували стверджувати, що українські сили просуваються на північ від Суджі в районі Малої Локні та оточують російські сили в Мартинівці (на північний схід від Суджі та за 19 км від міжнародного кордону). Повідомляється, що підрозділи 810-ї російської морської піхотної бригади (Чорноморський флот) зазнають оточення в Мартинівці, а російські мілблогери хвалили солдата з 11-ї російської повітряно-десантної бригади за те, що він нібито вивів призовників з оточення в невизначеному районі в Курській області (можливо це стосується Мартинівського котла). Геолокаційні кадри, опубліковані 21 серпня, показують, що українські війська просунулися до південної частини Руської Конопельки (на схід від Суджі та за 12 км від міжнародного кордону). Російська 810-та морська піхотна бригада, здається, розгортається особливо епізодично по всьому виступу Курської області — різні російські джерела повідомляють, що її підрозділи діють далеко на північ у районі Каучук (30 км від міжнародного кордону) і між Мартинівкою та Спальним (на південний схід від Суджі та 45 км від Каучука).

Добою раніше:
Огляд подій на транскордонній українській сухопутній операції в Курській області Росії, яки мали місце 20 серпня: ISW

Exit mobile version