Російські війська незначно просунулися на південний захід від Урожайного та на південь від Старомайорського.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах війни путіна в Україні.
Аналіз подій від ISW на півночі Харківщини публікувався тут.
10 травня російські війська продовжували наступ на рубежі Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але лінія фронту на цьому напрямку не змінилася. Російські війська продовжували наступальні дії на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки; на схід від Куп’янська поблизу Петропавлівки; на північний захід від Сватового біля Берестового, Крохмального, Кислівки, Котлярівки, Стельмахівки; на північний захід від Кремінної біля Новосадового і Макіївки; на захід від Кремінної біля Тернів, Ямполівки, Торського; на південь від Кремінної біля Діброви, Григорівки, Серебрянського лісництва та Білогорівки. Речник Українського угруповання військ «Хортиця» підполковник Назар Волошин заявив, що російські війська протягом останніх тижнів ведуть від 10 до 20 піхотних ударів на день на Лиманському напрямку і що російські війська лише періодично проводять штурми за підтримки бронетехніки. Російський мілблогер заявив, що в районі Серебрянського лісництва діють підрозділи російської 47-ї танкової дивізії (1-а гвардійська танкова армія (ГТА), Московський військовий округ). Підрозділи 47-ї танкової дивізії, здається, активно беруть участь у російських наступальних операціях на північний захід від Сватового, і ISW ще не зафіксувала повідомлень про те, що елементи 47-ї танкової дивізії нещодавно проводили штурм поблизу Кремінної.
10 травня Генштаб України повідомив, що українські війська відбили російські атаки на Сіверському напрямку (на північний схід від Бахмута) у районах Верхньокам’янського (на схід від Сіверська) та Роздолівки (на південь від Сіверська).
10 травня російські війська продовжували наступ у районі Часового Яру, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Командири кількох українських підрозділів, які воюють біля Часового Яру, у статті, опублікованій в The Economist 9 травня, заявили, що російські війська продовжують штурмувати мотоциклами та квадроциклами у цьому районі. Російські війська продовжували наступати на північний схід від Часового Яру біля Богданівки та Калинівки, на схід від Часового Яру біля Іванівського та на південний схід від Часового Яру поблизу Кліщіївки та Андріївки. Повідомляється, що поблизу Іванівського діють підрозділи російської 4-ї мотострілецької бригади (2-й армійський корпус «ЛНР» та чеченського спецназу «Ахмат». Повідомляється, що підрозділи російської 3-ї бригади спецназу (Головного розвідувального управління Генштабу РФ [ГРУ]) завдали удару по українській системі протиповітряної оборони С-300 з безпілотника поблизу Олександро-Калинового (на південний захід від Чайсового Яру).
Повідомляється, що російські війська просунулися на захід від Авдіївки 10 травня на тлі продовження російських наступальних операцій у цьому районі, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися далі в межах Уманського (на північний захід від Авдіївки) і що є непідтверджені повідомлення про те, що російські війська повністю захопили Уманське. Раніше ISW спостерігала геолокаційні кадри російських військ, які діють у центрі Уманського, але не виявило доказів того, що російські війська діють у західному чи північному Уманському. Російські джерела також стверджували, що російські війська просунулися в районі Нетайлове (на південний захід від Авдіївки) і на південь від Первомайського (на південний захід від Авдіївки). Російські війська продовжували наступ на північний захід від Авдіївки в районах Калинового, Архангельського, Новоолександрівки, Соловйового, Очеретиного, Сокіла та Новоселівки Першої та на захід від Авдіївки в районі Семенівки та Яснобродівки.
Російські сили нещодавно незначно просунулися на захід від міста Донецька на тлі триваючих боїв у цьому районі 10 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 10 травня, показують, що російські війська нещодавно незначно просунулися вздовж смуги вітру на південь від Красногорівки (на захід від міста Донецька). Повідомляється, що підрозділи 5-ї російської мотострілецької бригади повністю захопили всю територію цегельного заводу в центрі Красногорівки, але ISW не знайшло візуального підтвердження цієї заяви. Російські війська продовжували наступати на захід від Донецька в районі Георгіївки, на південь від Донецька в районі Солодкого, на південний захід від Донецька в районі Водяного, Костянтинівки та на південний захід від Новомихайлівки.
Російські сили 10 травня незначно просунулися в районі кордону Донецької та Запорізької областей на тлі триваючих боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 травня, показують, що російські війська незначно просунулися на південний захід від Урожайного (на південь від Великої Новосілки). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 10 травня, показують, що російські війська нещодавно трохи просунулися на південь від Старомайорського (на південь від Великої Новосілки).
Російські джерела стверджують, що 9 травня українські війська завдали удару з ATACMS по цілях в окупованому Маріуполі Донецької області. Українські офіційні особи не прокоментували удар, і ISW не може незалежно перевірити російські заяви про цей страйк.
10 травня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Позиційні бойові дії тривали на заході Запорізької області поблизу Роботиного та Вербового (на схід від Роботиного).
На східному (лівому) березы Дныпра на Херсонщині 10 травня тривали позиційні бої, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Російські та українські джерела повідомляли про продовження позиційних боїв поблизу Кринок, Антонівського мосту (на північ від Олешок) та невизначених островів у дельті річки Дніпро біля Козачих Лагерів. Речник Південного оперативного командування та ВМС України капітан третього рангу Дмитро Плетенчук повідомив, що російські війська періодично намагаються висадитися на острів Нестрига, але українські війська продовжують відбивати російські сили від острова.
В ніч на 10 травня та вдень 10 травня російські війська завдали обмеженої серії ударів з безпілотників і ракет по Україні з окупованого Криму та дві ракети С-300/400 з Бєлгородської області. Українські мобільні вогневі групи та ППО знищили всі 10 Шахедів над Одеською, Миколаївською та Херсонською областями. Голова Харківської області Олег Синєгубов повідомив, що російські ракети влучили в будинки в Харкові. Речник ВПС України майор Ілля Євлаш заявив, що українська влада в Харкові має дуже мало часу для виявлення та нейтралізації повітряних загроз, які виходять із прилеглих районів через кордон з Росією. Військово-повітряні сили України повідомили, що протягом дня українські війська також збили російську крилату ракету Х-59/69 над Дніпропетровською областю.
10 травня російські джерела повідомили, що російська балістична ракета «Іскандер-К» вразила український ЗРК «Патріот» і РЛС AN/MPQ-65 поблизу Гуляйполя Запорізької області. ISW не може підтвердити достовірність посиленого відеозапису, який нібито показує пораження.
Добою раніше:
Військова ситуація на фронтах від ISW за 08.05.2024