Авдіївка

Російські війська, ймовірно, готуються до чергової хвилі надзвичайно виснажливих наземних атак під керівництвом піхоти на українські позиції в районі Авдіївки.

Про це повідомляє американський інститут вивчення війни (ISW).

Пов’язаний з Кремлем російський мілблогер стверджував, що російські війська поблизу Авдіївки значно сповільнили темп наземних атак на північ і південь від Авдіївки на користь потужного вогню з непрямої наводки по українських передових позиціях і поблизу тилових районів. Можливо, російські війська ведуть кампанію блокування українських активів у районі Авдіївки, але цей сильний вогонь, швидше за все, є повітряною та артилерійською підготовкою поля бою перед новою хвилею російських нападів. Інші мілблогери також охарактеризували поточні російські операції як «підготовчу підтримку», імовірно, для подальших нападів. Речник Таврійського угруповання військ ЗСУ полковник Олександр Штупун 30 жовтня також заявив, що російські війська готуються до «м’ясних штурмів» поблизу Авдіївки та тренують штурмові підрозділи «Шторм-Z» з завербованими засудженими для майбутніх нападів без спорядження.

Можливо, російські війська готуються до переходу до таких фронтових ударів на чолі з піхотою після важкої артилерійської підготовки, щоб компенсувати значні втрати техніки в Авдіївці протягом жовтня. Геолокаційний проект з відкритим кодом GeoConfirmed використовував комерційно доступні супутникові зображення, щоб підтвердити, що російські сили зазнали принаймні 197 пошкоджених і знищених машин з 9 жовтня, втративши 99 машин під час першої хвилі штурму між 9 і 13 жовтня, 94 машини під час другої хвилі між 14 і 23 жовтня, а також чотири підтверджених і 18 потенційно втрачених транспортних засобів між 24 і 31 жовтня. GeoConfirmed охарактеризував російські дії під Авдіївкою як найвитратніші російські зусилля досі у війні в Україні.

Нинішня ситуація біля Авдіївки є мікрокосмом ширшої неспроможності російського Генштабу засвоїти та поширити уроки, засвоєні російськими військами під час попередніх невдалих наступальних зусиль в Україні, іншим угрупованням сил на всьому театрі дій. Протягом 2022 і 2023 років різні російські елементи брали участь у таких же катастрофічних механізованих атаках з піхотою на укріплених українських позиціях уздовж кількох напрямків, що свідчить про те, що остаточна провина у відсутності стратегічної адаптації лежить на Генштабі. Раніше російські війська зазнали значних втрат в особовому складі та техніці під час невдалого наступу на Вугледар на заході Донецької області взимку 2022-2023 років, який характеризувався кількома хвилями механізованих атак на укріплені українські позиції. Ці штурми важкої піхоти повністю знищили російські підрозділи, які брали участь у них, у тому числі 155-ту морську піхотну бригаду (Тихоокеанський флот), яку, як повідомляється, довелося кілька разів відновлювати через втрати, зазнані під Вугледаром. Навпаки, підрозділи 1-го армійського корпусу «ДНР», що діяв під командуванням 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу, і підрозділи 41-ї загальновійськової армії Центрального військового округу нещодавно здійснили аналогічні дорогі механізовані штурми поблизу Авдіївка. Той факт, що два дуже різні угруповання сил брали участь у однаково неефективних операціях, свідчить про те, що російське військове командування намагається засвоїти та поширити уроки на театрі бойових дій або, у цьому випадку, навіть у межах одного військового округу. Російський Генштаб, в принципі, відповідає за винесення уроків, адаптацію російської доктрини та поширення уроків і нових підходів серед сил. Начальник російського Генерального штабу генерал армії Валерій Герасимов несе остаточну відповідальність за цю невдачу як на посаді начальника російського Генерального штабу, так і як загальнокомандувач театру війскових дій. Помітним є контраст між невдачею Герасимова в цьому плані та вдумливою та публічною оцінкою генералом Залужним викликів, які стоять перед Україною, та шляхів їх вирішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 + one =