бійці ЗСУ

Українськи сили просунулися на південь від Бахмута та вийшли на околицю Горлівки
Російські війська просунулися на південний захід від Авдіївки, продовжуючи з 10 грудня масований наступ із застосуванням бронетехніки з підтримкою пілотованою авіацією. Російськи сили також просунулися на північний захід від Мар’їнки, на південь від Кринок та на схід від Новопрокопівки.

Інститут вивчення війни м. Вашингтон (ISW) опублікував огляд подій, що відбулися на фронтах російсько-української війни 12 грудня 2023р.

  • 12 грудня російські війська продовжували локалізовані наступальні дії вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але не досягли жодних підтверджених успіхів. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські сили відбили щонайменше вісім російських атак на Куп’янському напрямку в районі Синьківки (9 км на північний схід від Куп’янська), Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська) та Іванівки (20 км на південний захід від Купайська) та дві російські атаки на Лиманському напрямку біля Макіївки (23 км на північний захід від Кремінної). Російський мілблогер зазначив, що темп наступальних дій росіян на лінії Синьківка-Петропавлівка знизився, і що російські сили намагаються виснажити українські сили в цьому районі. Російські мілблогери стверджували, що російські війська активізували наступальні операції поблизу району Серебрянського лісу та що російські та українські війська вели бойові зіткнення поблизу Григорівки (11 км на південь від Кремінної).

    Російські джерела стверджували, що 12 грудня українські сили здійснили невдалі наземні атаки вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Міністерство оборони Росії повідомило, що невідомі підрозділи Західного угруповання військ РФ відбили три українські штурми поблизу Синьківки, Петропавлівки та Тернів (17 км на захід від Кремінної) і що невизначені підрозділи російського Центрального угруповання сил відбили п’ять українських штурмів поблизу Кіровська (17 км на захід від Кремінної) та Діброви (7 км на південний захід від Кремінної). Російський мілблогер стверджував, що українські сили за підтримки танків невдало атакували поблизу Широкої Балки (11 км на захід від Кремінної).

  • 12 грудня українські війська продовжили наступальні дії на північний схід і південь від Бахмута, а нещодавно просунулися на південь від Бахмута. Президент України Володимир Зеленський безперечно опублікував кадри, на яких українські війська піднімають прапор над Горлівським териконом (22 км на південний схід від Бахмута або трохи на захід від Горлівки), сигналізуючи про свій контроль над цим районом. Міністерство оборони Росії заявило, що російські сили відбили українську атаку поблизу Пазино Луганської області (20 км на північний схід від Бахмута). Російський мілблогер стверджував, що українські війська користуються перевагою сильного вітру, що впливає на російські розвідувальні безпілотники для ведення розвідки вздовж лінії Горлівка-Майорське (20-24 км на південний захід від Бахмута). Російські мілблогери визнали, що українські сили контролюють шлаковій відвал (терикон).

    12 грудня російські війська продовжували наступальні дії поблизу Бахмута, але не зробили жодного підтвердженого просування. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просувалися в напрямку Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута) та Іванівського (6 км на захід від Бахмута) та на північ від Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута). Російський мілблогер, посилаючи нібито невідомі українські військові спостерігачі, заявив 11 грудня, що російські війська просунулися на глибину до 440 метрів у напрямку Іванівського та на 840 метрів на схід від Богданівки та на північ від Хромового. Міноборони Росії опублікувало кадри, на яких стверджується, що видно елементи російського 331-го повітряно-десантного полку (98-м гвардійська дивізія ПДВ), яка діяла під Бахмутом. Глава Чеченської республіки Рамзан Кадиров опублікував кадри, на яких зображені елементи загону «Камертон» чеченського спецназу «Ахмат» і 4-ї мотострілецької бригади (2 АК “ЛНР”), захоплюючи позиції на захід від Кліщіївки. Український офіцер запасу заявив, що українські сили відбили більшість російських атак біля Хромового та Кліщіївки. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили щонайменше 14 російських атак поблизу Богданівки, Іванівського, Кліщіївки, Андріївки та Північного (21 км на південний захід від Бахмута та трохи західніше Горлівки). Інший російський мілблогер 12 грудня заявив, що російські війська відбили позиції поблизу Кліщіївки (9 км на південь від Бахмута) та Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута) та вздовж траси О0506 (Бахмут-Часів Яр). Милблогер стверджував, що погані погодні умови та ожеледь уповільнили просування Росії 11 грудня.

  • 12 грудня російські війська продовжили наступ у районі Авдіївки у підвищеному темпі та підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 грудня, показують, що російські війська просунулися на південний захід від Авдіївки. Російські мілблогери стверджують, що російські бронетанкові групи та піхота просунулися до південно-західну Авдіївки, хоча ISW не спостерігав візуальних доказів максималістських тверджень мілблогерів. Російські мілблогери стверджували, що російські війська також просувалися в напрямку Новокалинове (13 км на північний схід від Авдіївки) та на околиці Тоненьке (5 км на захід від Авдіївки) та Сєверне (6 км на захід від Авдіївки). Російські мілблогери також стверджували, що російські війська продовжували обстріли поблизу Кераміка (14 км на північний захід від Авдіївки), Авдіївського коксохімічного заводу (на північно-західній околиці Авдіївки) та Первомайського (10 км на південний захід від Авдіївки). Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили щонайменше 42 російські атаки на схід від Новокалинового та Новобахмутівки (9 км на північний захід від Авдіївки); Степове (3 км на північний захід від Авдіївки), Авдіївка, Первомайське, Невельське (14 км на південний захід від Авдіївки); та на південь від Сєверне та Тоненьке. Командувач Української Таврійської групи військ бригадний генерал Олександр Тарнавський заявив, що російські війська почали масований наступ із застосуванням бронетехніки на Авдіївському напрямку 10 грудня та продовжили ці штурми за підтримки з повітря. Пов’язаний з Кремлем мілблогер охарактеризував поновлення російських штурмів Авдіївки як початок «чергового етапу» наступальних дій Росії навколо цього населеного пункту. Речник українського підрозділу, який несе службу на Авдіївському напрямку, 12 грудня заявив, що 11 грудня українські війська контратакували та відкинули російські війська з позицій поблизу Степового.
  • 12 грудня російські війська продовжили наземні атаки на захід і південний захід від міста Донецьк і підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 11 грудня, показують, що російські війська просунулися на північний захід від Мар’їнки (безпосередньо на захід від міста Донецьк). Російські мілблогери стверджують, що російські війська просунулися у північній Мар’їнці та поблизу Новомихайлівки (10 км на південний захід від Донецька), але зазначив, що російські сили не повністю контролюють Мар’їнку. Один російський мілблогер стверджував, що Російські сили просунулися поблизу Вугледара (30 км на південний захід від Донецька), тоді як інший мілблогер стверджував, що російські сили безуспішно атакували поблизу населеного пункту. Український Генеральний штаб повідомив, що українські сили відбили щонайменше 14 російських атак поблизу Красногорівки (безпосередньо на захід від Донецька), Мар’їнки та Новомихайлівки. Міноборони Росії стверджував, що російські сили відбили українську атаку під Новомихайлівкою.
  • Міністерство оборони Росії заявило, що українські сили безуспішно атакували в районі кордону Донецької та Запорізької області поблизу Новоселівки (12 км на південний схід від Гуляйполя).

    12 грудня російські війська проводили наступальні операції в районі кордону Донецької та Запорізької областей, але не робили жодних заявлених або підтверджених наступань. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська безуспішно атакували на північ від Приютного (16 км на південний захід від Великої Новосілки). У батальйоні «Восток», який діє на сході Запорізької області, заявили, що через погані погодні умови практично неможливо використовувати засоби зв’язку та безпілотники. Російський агрегатор новин стверджував, що 11 грудня російські війська просунулися поблизу Старомайорського та Урожайного (обидва за 9 км на південь від Великої Новосілки), хоча ISW не повідомляє спостерігав візуальні докази цього твердження.

  • Російські джерела стверджували, що українські війська продовжували контрнаступальні операції в західній частині Запорізькій області, але не робили жодних заявлених або підтверджених наступів 12 грудня. Український Генштаб з початку грудня не веде мову про здійснення контрнаступальних операцій на всіх ділянках фронту. Російські джерела стверджували, що українські війська безуспішно атакували вздовж лінії Роботине-Вербове-Новофедорівка (до 15 км на північний схід від Роботине).

    12 грудня російські війська провели наступальні операції в західній частині Запорізькій області та нещодавно підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 10 грудня, показують, що російські війська просунулися на схід від Новопрокопівки (2 км на південь від Роботиного). Російський окупаційний глава Запорізької області Євген Балицький стверджував, що 12 грудня російські війська значно просунулися на північний схід від Новопокровки (13 км на північний схід від Роботиного), хоча ISW не спостерігала візуальних доказів цього твердження. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська безуспішно атакували на захід від Вербового (9 км на схід від Роботиного) та на захід від Новопокровки. Російські мілблогери стверджували, що російськи сили також атакували поблизу Роботиного та з Новофедорівки (15 км на північний схід від Роботиного). Російське МО заявило, що елементи російської 7-ї повітряно-десантної ПДВ діють на Запорізькому напрямку.

  • Російські джерела стверджували, що російські війська проводили наступальні операції на східному березі річки Дніпро в Херсонської області та досягли наступу 12 грудня. Геолокаційні кадри, опубліковані 11 грудня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на південь від Кринок (30 км на північний схід від Херсонської області та 2 км від річки Дніпро). 12 грудня російські мілблогери заявили, що російські сили відтіснили українські сили з невизначених позицій поблизу Кринок. Російське джерело стверджувало, що російські та українські сили ведуть бойові дії в Кринках і що українські сили безуспішно намагалися закріпитися в лісовій місцевості поблизу населеного пункту. Російські джерела стверджували, що є непідтверджена інформація про те, що українські сили висадилися в інших невизначених районах східного берега річки Дніпро.

    У Генштабі ЗС України повідомили, що командувач російським угрупованням військ «Дніпро» генерал-полковник Михайло Теплінський наказав створити десантно-штурмові підрозділи за зразком «ударних батальйонів» Білої армії часів громадянської війни в Росії, які прорвали оборону противника, та підвищив моральний дух в інших підрозділах. Український Генштаб заявив, що особовий склад цих нових ударних підрозділів має низьку дисципліну та мотивацію.

  • Добою раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 11 грудня 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    1 + 5 =