ЗСУ

Російські війська просунулися на захід від Синьківки, на схід від Макіївки, на південь від Веселого, на захід від Діброви і просунулися на захід від Роботиного на Запоріжжі.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій на фронтах російсько-української війни, яки відбувалися 27 січня, передає ZpTown.

  • Російські війська нещодавно підтвердили просування на північний схід від Куп’янська. Геолокаційні кадри, опубліковані 27 січня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на захід від Синьківки (на північний схід від Куп’янська). Російські мілблогери стверджували, що російські підрозділи 47-ї танкової дивізії (1-а гвардійська танкова армія, Західний військовий округ [ЗВО]) захопили Табаївку (на південний схід від Куп’янська), хоча ISW не знайшло доказів, які підтверджують це твердження. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали біля Синьківки та на південний схід від Куп’янська поблизу Стельмахівки, Табаївки та Берестового. Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синегубов заявив, що найбільш інтенсивні бойові дії на куп’янському напрямку ведуться в районі Синьківки та Табаївки. Речник командування Сухопутних військ України підполковник Володимир Фітьо повідомив, що велика кількість артилерійських ударів РФ на хортицькому напрямку (на Куп’янському, Лиманському та Бахмутському напрямках) свідчить про те, що російські війська намагаються просуватися на цих напрямках. Повідомляється, що підрозділи російського підрозділу «Ветер 177» 16-ї бригади спецназу (ГУ Генштабу РФ або ГРУ) продовжують діяти на Куп’янському напрямку.
  • Нещодавно російські війська підтвердили наступ біля Кремінної на Лиманському напрямку. Геолокаційні кадри, опубліковані 27 січня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на схід від Макіївки (на північний захід від Кремінної) і на захід від Діброви (на південний захід від Кремінної). Російські та українські джерела стверджували, що позиційні бої тривали на захід від Кремінної поблизу Ямполівки, Торського та Тернів; на південний захід від Кремінної біля Діброви, на південь від Кремінної біля Білогорівки. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російські війська посилили зусилля для просування в напрямку лінії Терни-Макіївка. Машовець заявив, що в напрямку Ямполівки діють підрозділи російської 164-ї мотострілецької бригади (25-ї загальновійськової армії) і підрозділи російського 752-го мотострілецького полку (3-ї мотострілецької дивізії, 20-ї ЗВА, ЗВУ) в напрямку Макіївки. Машовець заявив, що підрозділи російської 169-ї мотострілецької бригади (25-ї ОМС) діють на захід і північний захід від Діброви з підрозділами 144-ї мотострілецької дивізії (20-ї ОМС, ЗВУ). Повідомляється, що підрозділи чеченського спецназу «Аїда» імені Ахмата продовжують діяти поблизу Кремінної та Білогорівки.
  • Повідомляється, що російські сили нещодавно просунулися на захід від Бахмута та 27 січня продовжили позиційні бойові дії з українськими силами в районі Бахмута. Відомий пов’язаний з Кремлем мілблогер заявив 26 січня, що російські війська просунулися до околиць Іванівського (на захід від Бахмута) і отримали на перехресті вулиць Садова та Шосейна вздовж траси Т0504 (Бахмут-Часів Яр), хоча ISW не знайшов підтвердження цієї заяви. Російський інструктор «Шторму-Z» стверджував, що російські війська контролюють 40 відсотків Богданівки (на північний захід від Бахмута), але визнав, що населений пункт не є тактично значущим для зусиль Росії просуватися до Часів Яру (на захід від Бахмута), оскільки Богданівка розташована в низовина і є вразливою для вогню української артилерії. Позиційні бої тривали на північний захід від Бахмута біля Богданівки; на захід від Бахмута біля Іванівського; на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки, Андріївки та Шумів. Повідомляється, що на північному фланзі Бахмута діють підрозділи 137-го полку повітряно-десантних військ 106-ї дивізії ПДВ, підрозділи 200-ї окремої мотострілецької бригади (Північний флот) діють поблизу Берхівського водосховища на північний захід від Бахмута, а підрозділи 58-го батальйону спецназу (1-й армійський корпус «ДНР») діють в районі Бахмута.
  • Російські сили нещодавно просунулися поблизу Авдіївки на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі 27 січня. Геолокаційні кадри, опубліковані 27 січня, показують, що російські сили нещодавно просунулися далі на південь від Веселого (на північний схід від Авдіївки). 26 і 27 січня російські джерела стверджували, що російські війська продовжують зосереджувати наступальні дії на південній околиці Авдіївки та в крайньому південному житловому районі населеного пункту. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що нещодавні успіхи Росії в районі ресторану «Царська охота» на південній околиці Авдіївки та вздовж вулиці Соборної на півдні Авдіївки загрожують тактичним оточенням українських сил, які діють у безпосередній зоні. Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новобахмутівки та Степового; біля самої Авдіївки; на захід від Авдіївки біля Тоненьке; на південь від Авдіївки біля Опитного; на південний захід від Авдіївки біля Водяного, Первомайського та Невельського. Командувач Української Таврійської групи військ бригадний генерал Олександр Тарнавський заявив, що російські війська посилили наступ на ділянці фронту, що включає Авдіївський напрямок. Повідомляється, що в районі Авдіївки діють підрозділи 80-го та 239-го танкових полків (обидва 90-ї танкової дивізії 41-ї загальновійськової армії ЦВО), підрозділи 55-ї окремої мотострілецької бригади (41-ї загальновійськової армії ЦВО) повідомляється, що вони діють біля Спартака, а підрозділи 9-ї ОМСБр (1-й корпус армії ДНР) – поблизу Первомайського.
  • 27 січня позиційні бої тривали на захід і південний захід від Донецька. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої велися на захід від Донецька поблизу Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Побєди та Новомихайлівки. Повідомляється, що підрозділи російської 114-ї окремої мотострілецької бригади (1-й армійський корпус “ДНР”) діють поблизу Червоного (на південь від Донецька).
  • На ділянці кордону Донецької та Запорізької областей 27 січня тривали позиційні бої, однак підтверджених змін фронту на цій ділянці не було. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бойові дії велися на південний схід від Великої Новосілки в районі Золотої Ниви, на південь від Великої Новосілки в районі Старомайорського та на південний захід від Великої Новосілки в районі Рівнополя та Приютного. Повідомляється, що поблизу Приютного діють підрозділи російського 394-го мотострілецького полку (127-а мотострілецька дивізія 5-ї загальновійськової армії Східного військового округу) і російської 34-ї мотострілецької бригади (49-а мотострілецька дивізія Південного ВО).
  • Російські війська нещодавно здійснили незначне просування в західній Запорізькій області на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі 27 січня. Геолокаційні кадри, опубліковані 27 січня, показують, що російські війська нещодавно незначно просунулися на захід від Роботиного. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бої тривали на південь від Червоного (на північний схід від Роботиного), на захід від Вербового (на схід від Роботиного) та в напрямку Новопрокопівки (на південь від Роботиного). Повідомляється, що під Вербовим діють підрозділи російського 247-го повітряно-десантного (ВДВ) полку (7-а дивізія ВДВ).
  • 27 січня на східному (лівому) березі Дніпра на Херсонщині тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін фронту на цій ділянці не було. Українські та російські джерела заявляли, що під Кринками тривали позиційні бої. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російські сили перегруповують і поповнюють підрозділи, які діють між Олешками та Корсункою на східному березі, і оцінив, що до семи російських батальйонів складаються з підрозділів російських 26-го та 28-го мотострілецьких полків (обидва 70-го мотострілецького полку), 17-й танковий полк (70-та ОМСБр, 18-а ЗВА), 114-а ОМСБр (1-й армійський корпус “ДНР”), 328-й і 337-й полки ПДВ (обидва елементи 104-ї дивізії ПДВ) , а також 810-та ОМБр (Чорноморський флот) діють у цьому районі. Російські джерела стверджували, що українські війська завдали удару з безпілотників по Новій Каховці.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 26 січня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    one + four =