Міноборони Канади вивчає можливість передачі Україні ракет “повітря-земля” CRV7, які планували утилізувати.
Про це повідомляє CBC News.
Канадські збройні сили мають на озброєнні 83 303 ракети CRV7, які були розроблені у 1980-х роках і зняті з озброєння на початку 2000-х років. Три роки тому федеральний уряд підписав контракт на утилізацію цих ракет протягом кількох років.
Канадська опозиція вимагає від уряду передати Україні десятки тисяч цих ракет. Лідер опозиції П’єр Полієв виступив із таким закликом у п’ятницю під час дебатів у Палаті громад щодо законопроекту про оновлення канадсько-української угоди про вільну торгівлю.
“Замість того, щоб змушувати канадців платити мільйони доларів за виведення цієї зброї з експлуатації, зброя має бути передана Україні”, – наголосив він.
Як пише видання, у п’ятницю Міністерство національної оборони Канади визнало, що ракети розглядаються як частина можливого майбутнього пакету військової допомоги. За словами представника оборонного відомства, проблема полягає в тому, що, хоча Канада все ще має десятки тисяч ракет і їхніх двигунів, не всі вони мають боєголовки.
Речник міністра оборони підтвердив, що уряд розглядає можливість передачі ракет.
“Перед тим, як відправити обладнання в Україну, ми тісно координуємо свої дії з Україною, щоб переконатися, що будь-яка допомога відповідатиме її військовим потребам, а також вивчаємо оперативну ефективність обладнання”, – сказав Деніел Мінден у заяві для преси. “Ми дотримуємося цього ж процесу щодо запасів ракет CRV7, придбаних збрйними силами кілька десятиліть тому. Зокрема, ми проводимо випробування, щоб переконатися, що це обладнання є ефективним і безпечним для транспортування в Україну перед будь-якою потенційною передачею”.
CRV7 вважалася однією з найпотужніших ракет класу “повітря-земля” свого часу і все ще перебувала на озброєнні союзних країн під час війни в Афганістані.
Основною бойовою частиною для ракет CRV7 була американська фугасна М151 з головним підривником миттєвої дії (M151 High Explosive Point Detonating), вага ВР у якій становить 4.5 кг.
НУР CRV7 може запускатися з землі з канадського бойового модуля «Нанук» (RWCS Nanuk). Для сил спеціального призначення було розроблено варіант ракети CRV7-PG, що запускається з ПУ трубчастого типу, що монтується на автомобілі підвищеної прохідності. Пуск такої ракети передбачається з укриття у заданому напрямку, а наведення на кінцевому етапі польоту забезпечується передовим цілепокажчиком.