российская армия

Російське командування провело реорганізацію командних структур російського угруповання військ на півдні України та скупчують велике угруповання сил на Оріхівському напрямку.

Про це йдеться в аналітиці американського Інституту вивчення війни(ISW).

Український військовий оглядач Костянтин Машовець 15 лютого заявив, що російське командування розформувало Запорізьке угруповання військ (неназване російське угруповання військ, яке відповідало за захід Запорізької області принаймні з початку українського контрнаступу влітку 2023 року) і передало частини 58-ї загальновійськової армії (ЗВА) Південного військового округу до угруповання військ «Дніпро» під командуванням ПДВ та командувача угруповання військ «Дніпро» генерал-полковника Михайла Теплинського. Елементи 58-ї ЗВА відповідали головним чином за укомплектування російських оборонних рубежів у західній частині Запорізькій області під час українського контрнаступу разом із частинами російських 7-ї та 76-ї дивізій ПДВ і відтоді проводили обмежені контратаки в цьому районі.

ISW виявив ознаки того, що російське командування може розглядати захід Запорізької області та Херсонську область як єдину оперативну вісь, і підпорядкування 58-ї ЗВА Угрупованню сил «Дніпро» може бути спробою привести існуючі командні структури на полі бою у відповідність із цим баченням.

Як повідомив Машовець, у складі групи військ “Дніпро”, на сьогоднішній день, зосереджені та діють досить потужні угруповання повітряно-десантних військ Росії та її морської піхоти, зокрема:

– 104-а десантно-штурмова дивізія (ДШД)
– 7-я дшд
– 76-а дшд
– 49-а окрема десантно-штурмова бригада (одшбр)
– 83 десантно-штурмова бригада (дшбр)
– 810-а бригада морської піхоти (бр МП)
– 61-а бригада морської піхоти (бр МП)
– 177-й окремий полк морської піхоти (оп МП)

Це все високомобільні війська, пристосовані для ведення активних (наступальних) дій. Крім того, останнім часом російське командування суттєво посилило їхню бронетехніку (за рахунок введення до їх складу танкових підрозділів) та артилерією.

“І хоча, на сьогоднішній день у “класичному” сенсі, для участі у повітряних та морських десантах (ймовірно, за винятком невеликого масштабу, тактичного рівня) вони навряд чи будуть використовуватись, але для ведення штурмових та рейдових дій вони цілком придатні. По суті, російські десантники та морпіхи сьогодні використовуються їхнім командуванням, як елітна штурмова піхота. І наявність у складі УВ “Дніпро” досить значної її кількості, цілком можливо, може підштовхнути до певних роздумів… особливо, у сенсі… подальшого використання”, – написав Машовець.

14 лютого речник Таврійського угруповання військ України Дмитро Лиховий заявив, що російські війська скупчують велике угруповання сил на Оріхівському напрямку, можливо, готуючись до відновлення наступальних зусиль у західній частині Запорізькій області. Лиховий заявив, що російське угруповання на Оріхівському напрямку порівнянне за чисельністю з російським угрупованням навколо Авдіївки, яке, за останніми оцінками Лихового, складається приблизно з 50 000 бойовиків. ISW не помічає останніх індикаторів того, що російські сили мають намір найближчим часом відновити наступальні дії в західній частині Запорізькій області, хоча російське командування, ймовірно, зацікавлене в спробах (як мінімум) повернути територію, яку українські сили захопили під час контрнаступу влітку 2023 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × 4 =