Путин на коллегии МО РФ

Політики вільного світу, схоже, не дійшли єдиного висновку, що є перемогою для України та країн Заходу над путінською Росією. У Путіна, навпаки, твердо знають, чого хочуть. Розуміння перемоги веде до ухвалення правильних рішень на шляху її досягнення.

Що таке перемога для Путіна

Мета затіяної та оголошеної Путіним війни, яку він назвав специфічним не прописаним у російських законах терміном «Спеціальна військова операція» («СВО»), була позначена ним в ультиматумі НАТО та США наприкінці 2021 року: повернення в орбіту Кремля всіх країн колишнього СРСР і покійного Варшавського договору. Виходячи з цього, можна припустити, що на Україні путін не зупиниться… Наступні Молдова, можливо, Грузія, Вірменія та Казахстан – країни, не захищені 5 статтею Північноатлантичного договору. Паралельно з цим, використовуючи ресурси захоплених країн, Путін посилюватиме російську армію та військово-промисловий комплекс, після чого спробує захопити країни Балтії та колишнього Варшавського договору. Згадана вище 5 стаття НАТО є недосконалою. Вона не уточнює: як швидко, в якій кількості, в якому вигляді, на який час союзники повинні надати свої війська для захисту країни, яка зазнала агресії. На утряску всіх питань піде якийсь час. Цього часу може не вистачити маленьким державам, таким як країни Балтії, якщо на них будуть Путіним кинуті величезні сили, не спантеличені збереженням чогось, як це зараз відбувається в Україні.

Звісно, на втілення планів Путіна можуть піти роки. Адже лише Україну він захоплює майже 10 років. Після кожного військового протистояння йому потрібно «зализати рани», нагромадити сили, «промити мізки» власному населенню, настроївши його проти країни, на яку планується черговий напад. Одночасно Путін здійснюватиме «великі переміщення народів», депортуючи корінне населення захоплених країн на поселення до депресійних регіонів Росії, заселяючи замість них у їхнє житло росіян. Так російський диктатор чинив у окупованому Криму, а пізніше на захоплені території Донбасу, Запорізької, Херсонської, Харківської областей і, можливо, на півночі України.

Що таке перемога для України та її союзників

Багато хто, зокрема, і президент України Володимир Зеленський, каже, що перемогою для України стане вихід Сил оборони на кордони 1991 року. Однак це не так. Від того, що Україна силою поверне свої території, Путін навряд чи відмовиться від своїх цілей. Він може на якийсь час причаїтися і накопичувати сили, паралельно налаштовувати союзників України проти неї. Усунення від влади Путіна може не вирішити проблему – у Кремлі зараз править колективний путін, який гаряче підтримує російське населення.

Вийшовши на кордони 1991 року, Україна не зможе отримати гарантії від обстрілів з боку Росії, закидання диверсантів та іншого, на що здатний тоталітарний режим, спантеличений цілями, зазначеними на початку цієї статті. Навіть встановлення демократичного режиму у Росії не гарантує неповернення її до імперських інстинктів і від повторення спроб захоплення нею сусідніх країн у майбутньому. Крім того, якщо Україна зможе витіснити ворога зі своєї території, лишиться ризик для інших його сусідів – Грузії, Північного (або всього) Казахстану, середньоазіатських країн.

Чи зможе Росія стати колись на шлях вільного розвитку

Зробити життя нормальним на території євроазіатського континенту, яку колись займав Радянський Союз, зможе лише розпад Російської Федерації на окремі демократичні держави. А цього не можна досягти без участі народів російських республік, які пригнічує режим.

Зараз більшість представників, що входять до складу народів Росії, путінський режим вбиває на війні в Україні, крім того, території проживання, які вони займають, піддаються систематичному пограбуванню метрополією.

Яскравий приклад – республіка Саха (Якутія). Незважаючи на величезну територію (3 083 523 кв. кілометра), в ній проживає порівняно мало людей (998 000). Тут величезні запаси високоліквідних ресурсів – ліс, золото, алмази, нафту, газ та інші. Але народ, що населяє республіку, живе в злиднях, незважаючи на те, що зазначені ресурси інтенсивно вивозяться звідси. Це заважає регіону розвиватися – люди мають низькі доходи, тож легко погоджуються йти на війну та вбивати там за гроші.

Схожа ситуація у Росії повсюдна. Утримування народу у стані бідності дозволяє владі маніпулювати ним. Феноменальний вплив пропаганди допомагає як нацьковувати маси на неугодних владі акторів чи на держави, і на окремі народи всередині самої Росії. Адже голодному достатньо вказати, через кого в нього бракує хліба.

Українцям слід підтримувати визвольний рух у Росії майже у всіх його проявах, крім відвертого тероризму проти мирного населення.

ZpTown

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 − 1 =