Российские оккупанты

Російські війська, ймовірно, продовжуватимуть поточні наступальні дії з метою дестабілізації українських оборонних ліній навесні 2024 року, одночасно готуючись до передбачуваних нових наступальних зусиль влітку 2024 року.

Як пише американський Інститут вивчення війни (ISW), надання допомоги Заходу у сфері безпеки, ймовірно, зіграє вирішальну роль у здатності України зараз утримувати територію та відбити новий російський наступ у найближчі місяці. Російські війська намагаються підтримувати темп своїх наступальних операцій по всій східній Україні, намагаючись перешкодити українським силам стабілізувати свої оборонні лінії. Російські війська особливо зосереджуються на просуванні якомога далі на захід від Авдіївки, перш ніж українські війська зможуть встановити в цьому районі більш важкопроникну лінію. Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський 15 березня заявив, що російські війська зосередили зусилля на Авдіївському напрямку та щоденно ведуть механізовані та піхотні штурми, намагаючись прорвати українську оборону. Незважаючи на те, що нещодавно українським військам вдалося уповільнити просування Росії на захід від Авдіївки, повсюдна нестача матеріальних засобів, спричинена затримками допомоги Заходу у сфері безпеки, схоже, змушує Україну приділяти пріоритет обмеженим ресурсам критичним секторам фронту, збільшуючи ризик російського прориву в інших областях менш забезпечених секторів, що робить лінію фронту в цілому більш крихкою, ніж здається, незважаючи на нинішні відносно повільні темпи просування Росії. Російські війська продовжуватимуть використовувати переваги, надані володінням ініціативою на ТВД, щоб динамічно переглядати свої наступальні зусилля цієї весни та влітку, ймовірно, в надії використати можливі українські вразливі місця. Можливо, російські війська продовжують свої спроби прориву до того, як важкі погодні умови та умови місцевості навесні, ймовірно, обмежать ефективні механізовані маневри з обох боків лінії та ще більше обмежать російські можливості для досягнення значних тактичних успіхів, поки земля все ще брудна. Однак російські війська раніше інтенсифікували наступальні операції в подібних умовах, і російські війська можуть прагнути підтримувати темп своїх наступальних операцій протягом весни, незважаючи на складні погодні умови та умови місцевості, намагаючись використати нестачу українських військових засобів до того, як обіцяна західна допомога безпеки прибуде в Україну.

Українські та західні офіційні особи все частіше попереджають як про значну нестачу української техніки, так і про новий широкомасштабний російський наступ цього літа. Намір і план наступальних зусиль Росії влітку 2024 року не зрозумілі відразу і, ймовірно, не будуть зрозумілі, доки російські сили не почнуть їх, але російське військове командування, ймовірно, має намір скористатися будь-якими досягненнями, яких воно досягне в найближчі тижні, а також прогнозами, що цього літа українська армія може бути ще гірше забезпечена, ніж зараз. Добре забезпечені українські сили показали, що вони можуть перешкодити російським військам досягти навіть незначних здобутків під час широкомасштабних російських наступальних зусиль, і немає жодних підстав сумніватися, що Україна зможе продовжити стабілізацію лінії фронту та підготуватися до відбиття наступальних зусиль Росії, про які повідомляється, цього року. влітку, якщо нестача матеріальних засобів зменшиться.

Західні та українські офіційні особи висловлюють занепокоєння щодо затримок допомоги Заходу Україні в галузі безпеки напередодні цього очікуваного наступу Росії. Верховний комісар ЄС Жозеп Боррель 14 березня заявив, що Захід має збільшити та прискорити підтримку України, оскільки наступні місяці будуть «вирішальними» перед очікуваним великим наступом Росії влітку 2024 року. В інтерв’ю PBS, опублікованому 14 березня, Боррель заявив, що Європа сама по собі не може компенсувати відсутність допомоги США, оскільки США мають набагато сильніший і більший військовий потенціал, як раніше оцінювало ISW. 15 березня Washington Post повідомила, що високопоставлений чиновник США заявив, що для України не буде «світлого» майбутнього, якщо США не приймуть додатковий пакет допомоги для України. Як повідомляється, старший радник президента України Володимира Зеленського сказав Washington Post, що російські війська, ймовірно, досягнуть значних територіальних здобутків влітку 2024 року, якщо США не нададуть допомогу Україні. The Washington Post повідомила, що Майкл Кофман із Фонду Карнегі за міжнародним миром оцінив, що додатковий пакет допомоги США дозволить українським силам «виграти час», але Україна також повинна вирішити «структурну проблему», пов’язану з її обмеженими людськими ресурсами.

Загроза значних здобутків Росії в найближчі місяці не означає, що немає загрози досягнення російськими військами таких здобутків під час наступальних операцій цієї весни. Відносні успіхи Росії цієї весни, навіть тактичні, можуть створити умови для досягнення російськими військами значних успіхів влітку. Здатність України додатково стабілізувати нинішні лінії фронту цієї весни також не завадить Росії здійснити прорив цього літа. Добре забезпечені українські сили, ймовірно, зможуть запобігти будь-якому значному просуванню Росії як навесні, так і влітку 2024 року, якщо протягом наступних місяців надійде достатня допомога з безпеки від Заходу, яка дозволить українським силам усунути поточну нестачу матеріальних засобів, підготуватися та витримати майбутні оборонні операції.

Гостра нестача систем протиповітряної оборони та ракет, ймовірно, різко зменшить здатність України захищатися від російських ударів як у тилу, так і на передовій у найближчі тижні, якщо її не вирішити швидко. На російському телебаченні прямо кажуть, що їхнє нинішнє завдання “вибити українську ППО”, щоб захопити перевагу в повітрі по всій країні – у цьому випадку на Маріуполь перетворяться багато великих міст України. 15 березня The Washington Post повідомила, що українські політики передали західним офіційним джерелам, що Україна може використати частину своїх систем ППО до кінця березня. Повідомляється, що українські чиновники заявили, що раніше Україна мала на меті збити чотири з кожних п’яти ракет, які російські сили запускають по українських тилових містах, але нестача української ППО може змусити Україну націлюватися лише на одну з кожних п’яти російських ракет. Україні вже доводилося приймати складні рішення щодо розміщення своїх обмежених систем протиповітряної оборони в тилових і прифронтових районах, а російські війська нещодавно вжили зусиль, щоб напружити українську протиповітряну оборону як у тилових населених пунктах, так і вздовж лінії фронту. Російські війська нещодавно експериментували з ударними пакетами з різними засобами проникнення та подальшого тиску на українську парасольку протиповітряної оборони. Російські війська також використовували авіаудари для досягнення тактичного ефекту під час захоплення Авдіївки в середині лютого, а також посилили та вдосконалили використання плануючих бомб на різних ділянках фронту. Зменшення на 60 відсотків здатності України наводити ціль – не кажучи вже про збивання – російських ракет ще більше загострить ці проблеми розподілу. ISW продовжує оцінювати, що США залишаються єдиним безпосереднім джерелом необхідних систем протиповітряної оборони, таких як Патріоти.

Зараз у США як демократи, так і республіканці не проти надання військової допомоги Україні, але вони не можуть дійти консенсусу, як це робити – надавати її безоплатно чи через ленд-ліз. З’являються нові законопроекти від обох партій, але “віз і нині там”. ZpTown вважає, що є простий варіант за наявності двопартійної підтримки намірів надання допомоги Україні, схожий на те, як американці фінансують роботу свого уряду за відсутності затвердженого бюджету: виділити, наприклад, 10 млрд доларів зараз, а у прийнятому в майбутньому законі про допомогу Україні врахувати цю суму та записати , списати її або оформити як кредит. Але цього до США не дійшли, очевидно, що є третя сила, яка відмовляється допомагати боротьбі України проти путінського фашизму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × 4 =