залп

Російські війська нещодавно просунулися до бурелому на захід від Приютного, російська бронетехнична колона нещодавно просунулася на захід від Тоненького, російськи сили захопили Тоненьке і Невельське.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій що сталися на фронтах російсько-української війни 16 березня 2024р.

  • 16 березня Генштаб України повідомив, що українські сили відбили дві російські диверсійно-розвідувальні групи, які намагалися перетнути міжнародний російсько-український кордон у Сумській області в районі Старої Гути та Бруського.
  • 16 березня тривали позиційні бойові дії вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки, на південний схід від Куп’янська в районі Табаївки, на захід від Кремінної в районі Тернів і на південь від Кремінної в районі Білогорівки.
  • Під Бахмутом 16 березня тривали позиційні бої, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Позиційні бої тривали на північний схід від Бахмута в районі Роздолівки; на північний захід від Бахмута біля Богданівки; на захід від Бахмута біля Іванівського та на схід від Часів Яру; і на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки та Андріївки. Повідомляється, що поблизу Іванівського діють підрозділи 58-го батальйону спецназу РФ (1-й армійський корпус “ДНР”), а на напрямку Чпсів Яр – підрозділи російської ДБР “Восток” (ДКР).
  • Російські сили, ймовірно, захопили Тоненьке (на захід від Авдіївки) і Невельське (на південний захід від Авдіївки) не пізніше 16 березня. Геолокаційні кадри, опубліковані 15 березня, показують, що російська бронетехнічна колона нещодавно просунулася на захід від Тоненького, а додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 16 березня, показують, що підрозділи російської 110-ї ОМСБр (1-й ОМС ДНР) просуваються до Невельського та піднімають там прапор. 12 березня Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська захопили Невельське. Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися в Бердичі (на північний захід від Авдіївки) і між Бердичами та Орлівкою (на захід від Авдіївки). Відомий російський мілблогер стверджував, що бронетехнічне російське угруповання просунулося на захід від Тоненького і дійшло до околиць Семенівки (на захід від Авдіївки), але далі не просувалося. Він стверджував, що російські сили ведуть боротьбу на північному фланзі Бердичів біля Степового (обидва на північний захід від Авдіївки), оскільки українські сили все ще контролюють тактичні висоти та проводять контратаки в цьому районі, але українським силам важче контратакувати біля Орлівки та Тоненьке (обидва на захід від Авдіївки). Позиційні бої тривали на захід від Авдіївки в районі Семенівки та на південний захід від Авдіївки в районі Первомайського та Новокалинового. Повідомляється, що під Орлівкою діють підрозділи чеченського батальйону «Захід-Ахмат».

    Командир українського батальйону, який діє поблизу Авдіївки, заявив 15 березня, що російські війська поблизу Авдіївки впроваджують новації та змінюють класичні «м’ясні атаки» під керівництвом Групи Вагнера на штурми з використанням бронетехніки, щоб збільшити та підтримувати постійний тиск на українські сили. Український командир заявив, що російські сили атакують кількома «дивізіями» – ймовірно, маючи на увазі елементи дивізій, які навряд чи будуть укомплектовані та оснащені в повній мірі – і що російські сили прагнуть досягти чисельної переваги над українськими у співвідношенні десять до одного на Авдіївському напрямку. Командувач зазначив, що українські сили сповільнили просування росіян, але не можуть з упевненістю сказати, що ситуація стабільна. Російський мілблогер стверджував, що українські контратаки поблизу Авдіївки втратили інерцію, і припустив, що українські сили або не мають резервів, або відходять на тильніші лінії, хоча ISW не знайшло підтвердження цих тверджень. Відомий російський мілблогер стверджував, що українські сили оговталися «достатньо швидко» після падіння Авдіївки, і стверджував, що українські сили досягли чисельної переваги на авдіївському напрямку, однак ISW не може підтвердити це твердження, оскільки тактична ситуація на захід від Авдіївки залишається динамічною.

  • 16 березня позиційні бої тривали на захід і південний захід від Донецька, але підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. Позиційні бої тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки та Володимирівки (на південний схід від Вугледара на трасі Т0509 Вугледар-Волноваха-Маріуполь). Повідомляється, що під Новомихайлівкою діють підрозділи 39-ї окремої мотострілецької бригади (68-й окр. МсБ СВО).
  • Російські війська 16 березня просунулися на південний захід від Великої Новосілки на тлі продовження позиційних боїв у районі кордону Донецької та Запорізької областей . Геолокаційні кадри, опубліковані 16 березня, показують, що російські війська нещодавно просунулися до бурелому на захід від Приютного (на південний захід від Великої Новосілки). Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися на один кілометр углиб на північ від Шевченка (на південний схід від Великої Новосілки), хоча ISW не знайшов візуального підтвердження цього твердження. Позиційні бої тривали на південь від Великої Новосілки біля Старомайорського. За повідомленнями, підрозділи російської 5-ї танкової бригади та 37-ї мотострілецької бригади (обидві з 36-ї загальновійськової армії [ЗВА], ПВО) нещодавно атакували відповідно на захід від Старомайорського та на північ від Новодонецького, а також підрозділи 60-ї мотострілецької бригади та 127-ї мотострілецької дивізії (обидві 5-ї ЗВА ПВО) підтримувала ці напади.
  • 16 березня на заході Запорізької області тривали позиційні бої під Роботиним і Вербовим. Російський мілблогер стверджував, що підрозділи російського 247-го повітряно-десантного полку (7-ї дивізії ПДВ) просунулися до кілометра в глибину на північ від Вербового, хоча ISW не знайшов підтвердження цієї заяви.
  • 16 березня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області, в тому числі в районі Кринок. Російський мілблогер стверджував, що українські сили також утримують позиції біля Антонівського мосту, але не уточнив, чи йдеться про Антонівський залізничний міст, чи про Антонівський автомобільний міст.
  • Російські війська в ніч на 16 березня завдали обмеженої серії ударів з безпілотників і ракет по об’єктах в Україні. У Сумській обласній військовій адміністрації повідомили, що ввечері 15 березня російські війська завдали ударів по об’єктах цивільної інфраструктури в Конотопі Сумської області з неуточненої ракети. Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синегубов повідомив, що російські війська 16 березня завдали ударів по критичних об’єктах у Козачій Лопані з невстановленої кількості БПЛА «Шахед-136/131» та у Золочеві з ракети «Іскандер». Українські офіційні особи в Донецькій області повідомили, що російські війська завдали удару по Слов’янську невизначеною ракетою, а по Мирнограду – чотирма ракетами С-300.
  • 16 березня голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер повідомив, що кількість загиблих внаслідок удару російськими ракетами «Іскандер» по Одесі 15 березня зросла до 20 осіб. Російські джерела стверджували, що російські війська завдали удару по санаторію в Одесі 15 березня і вбили до 550 співробітників МВС України, хоча ISW не знайшло жодних доказів цих російських заяв.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 15 березня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    eighteen + ten =