Схоже, що російські війська збільшили кількість і розмір механізованих наземних штурмів на окремих ділянках лінії фронту протягом останніх двох тижнів, що свідчить про помітне загальне збільшення російської механізованої штурмової операції на всьому театрі бойових дій.
Про це пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).
20 березня українські чиновники заявили, що українські сили відбили великий російський штурм на Лиманському напрямку, і опублікували геолокаційні кадри, на яких видно, як українські сили пошкодили або знищили кілька російських бронетехніки на схід від Тернів (на захід від Кремінної). Пізніше, 30 березня, українські сили завдали поразки російському механізованому штурму чисельністю в батальйон поблизу Тоненьке (на захід від Авдіївки), до якого російські сили, як повідомляється, застосували щонайменше 36 танків і 12 БМП. Український військовослужбовець заявив, що під час штурму поблизу Тоненького українські сили знищили 12 російських танків і вісім БМП, а російські війська, ймовірно, провели ще один механізований штурм такого масштабу по всій лінії фронту з початку російської кампанії по захопленню Авдіївки в жовтні 2023 р., який також був під Тернами 20 січня. Опубліковані 3 квітня геолокаційні кадри показують, як українські сили відбивають грубо підсилений взводний механізований штурм росіян поблизу Тернів. Кадри від 3 квітня, ймовірно, нещодавні та відрізняються від кадрів російських штурмів поблизу Тернів від 20 березня. Можливо, російські війська посилять механізовані штурми до того, як навесні багниста місцевість стане більш помітною та ускладнить механізовану маневрову війну. Можливо, російські війська також посилюють механізовані напади, щоб скористатися нестачею військової техніки в Україні до прибуття очікуваної допомоги Заходу в сфері безпеки.
Можливо, російські війська активізують загальний темп своїх наступальних операцій в Україні, припускають у ISW. Посилення російської механізованої атаки відбувається загалом одночасно з посиленням ракетних і безпілотних ударів по українських енергетичних об’єктах. Російські війська посилили свою ударну кампанію в Україні, наприклад, розпочавши нову схему ударів по гідроелектростанціях приблизно 22 березня. Можливо, російські війська посилюють удари для подальшого тиску на українське командування з метою розгортання систем протиповітряної оборони подалі від фронту з метою більш безпечної інтенсифікації авіаційних операцій на підтримку наземних операцій на лінії фронту. Український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що російські війська поступово переміщують матеріальні засоби та особовий склад на передові позиції невеликими кроками, що ускладнює для українських військ контроль за накопиченням російських військ, Це свідчить про те, що російські війська готуються до більш масштабних штурмових операцій. Заступник держсекретаря США Курт Кемпбелл 3 квітня заявив, що, за оцінками США, Росія «майже повністю відновила військову структуру» за останні кілька місяців, припускаючи, що Росія готується і, можливо, вже має достатньо живої сили та техніки для значної інтенсифікації поточних наступальних операцій або ініціювати наступальні дії в нових областях театру військових дій.