Пентагон

Офіційні особи США заявили, що Пентагон готовий надати значну військову допомогу Україні відразу після того, як Сенат наступного тижня схвалить рішення про фінансування, яке довго відкладалося, яке, як очікується, буде прийнято Палатою представників у суботу, і президент Байден підпише закон.

Один чиновник, який, як і деякі інші, говорив The Washington Post на умовах анонімності, щоб обговорити плани адміністрації Байдена, сказав, що після прийняття законопроекту про іноземну допомогу в розмірі 95 мільярдів доларів знадобиться менше тижня, перш ніж частина зброї потрапить на поле бою, залежно від того, де вони зберігаються. Законодавство передбачає близько 60 мільярдів доларів для України, а більша частина решти призначена для Ізраїлю та партнерів США в Азії.

Не відразу було зрозуміло, наскільки об’ємним буде пакет, хоча він майже напевно міститиме вкрай необхідні боєприпаси для систем, на які найбільше покладається український персонал, включаючи 155-мм снаряди, які використовуються в гаубицях НАТО, і боєприпаси для реактивної артилерії середньої дальності. Відтоді як почалася війна, вартість окремих американських переказів коливалася від сотень мільйонів доларів до понад 2 мільярдів доларів.

У той час як законопроект про допомогу лежав у Конгресі протягом кількох місяців, офіційні особи у Вашингтоні та Києві заявили, що українські передові підрозділи розподіляють запаси озброєнь, які швидко випаровуються, і що незабаром Москва матиме перевагу 10:1 в артилерійських снарядах.

Також цілком ймовірно, що Пентагон надасть Україні свіжий транш обладнання для протиповітряної оборони та боєприпасів, що є життєво важливою необхідністю для боротьби з невпинною кампанією Росії проти цивільної інфраструктури країни. Секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив у четвер, що він збирається з союзниками, щоб обговорити шляхи зміцнення таких можливостей, зосередивши увагу на системах Patriot високого класу.

Речник Пентагону генерал-майор Патрік Райдер відмовився від коментарів.

Сполучені Штати надали майже 45 мільярдів доларів військової допомоги Україні з початку 2022 року, коли президент Росії Володимир Путін розпочав повномасштабне вторгнення Москви. Його останній пакет допомоги на загальну суму 300 мільйонів доларів був підготовлений у березні після того, як Пентагон виявив «непередбачену економію коштів» в останніх контрактах на постачання зброї.

Підтримка України Сполученими Штатами в її війни з загарбницькою Росією різко розділила Республіканську партію, а спікер Палати представників Майк Джонсон (республіканець) відклав розгляд законопроекту про фінансування, стикаючись із різким спротивом ультраправих членів своєї партії. За допомогою демократів у п’ятницю він реалізував процедурний захід, який готує основу для голосування на цих вихідних, хоча це може коштувати йому посади лідера.

У лютому українські війська відступили з міста Авдіївка на сході країни, вперше за майже рік поступившись росіянам значною територією — українські чиновники пояснили це рішення обмеженими ресурсами. По всій лінії фронту українські війська стикаються з такою серйозною нестачею боєприпасів, що вони обмежуються снарядами, залишаючи артилерійські підрозділи неспроможними захистити піхоту, завдаючи ударів глибше контрольованій Росією території, щоб зупинити просування росіян.

Росія скористалася цими слабкими місцями, спочатку в Авдіївці, а нещодавно, просунувшись до міста Часів Яр, що неподалік Бахмута. Усвідомлюючи, що Україні також не вистачає протиповітряної оборони, Росія завдала неодноразових ракетних ударів і ударів з безпілотників по великих містах та українській енергетичній інфраструктурі, руйнуючи енергетичні об’єкти по всій країні, напружуючи електромережу та викликаючи паніку в житлових районах. Знову і знову українські чиновники публічно благали про протиповітряну оборону, яка, за їхніми словами, могла б запобігти цим ударам.

Тоді цього тижня Росія завдала удару по Чернігову на півночі та Дніпру на сході та навколишніх селах, убивши десятки людей і сильно пошкодивши інфраструктуру. Українські чиновники заявили, що обидві атаки можна було б запобігти, якби Україна мала необхідні їй засоби ППО.

Після атак президент України Володимир Зеленський і міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вказали на те, що вони назвали подвійними стандартами Сполучених Штатів та інших західних союзників, які допомагали Ізраїлю в перехопленні іранських ракет і безпілотників минулого тижня, але не змогли належним чином допомогти Україні, яка щодня знаходиться під обстрілом.

«Американська підтримка занадто довго була під питанням», – сказав Зеленський у п’ятницю, виступаючи на Раді Україна-НАТО. «Коли йдеться про захист свободи, все, про що йде мова, дає чітку відповідь Путіну. Це спонукає його діяти щоразу, коли Захід сповільнюється».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty + 18 =