Шойгу

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу наголосив на триваючих російських наступальних операціях поблизу Часового Яру, Авдіївки та Донецька та заявив про намір Росії посилити свою ударну кампанію, щоб порушити українське матеріально-технічне забезпечення.

Про це йдеться у звіті американського Інститут вивчення війни (ISW).

Шойгу виступив на колегії Міноборони Росії 23 квітня і зосередився на нещодавньому захопленні Росією Богданівки (на північний схід від Часового Яру), Первомайського (на південний захід від Авдіївки) і Новомихайлівки (на південний захід від Донецька).

Проте ISW поки що не має візуального підтвердження того, що російські війська захопили всі ці населені пункти. Шойгу також зосередився на заявлених російських завоюваннях на північний захід від Авдіївки поблизу Бердичів і на захід від міста Донецьк поблизу Георгіївки. Російські війська ще не досягли значних тактичних здобутків поблизу Часового Яру після просування до східних околиць населеного пункту на початку квітня 2024 року, але нещодавно досягли значних тактичних здобутків на північний захід від Авдіївки та незначного просування на південний захід від міста Донецьк. Ймовірно, Шойгу намагається загалом зобразити різноманітні поточні російські наступальні операції на сході України як однаково успішні, незважаючи на неоднозначний і обмежений тактичний успіх Росії на цих напрямках. Російські війська, ймовірно, активізують поточні наступальні операції в найближчі тижні, щоб використати українські матеріальні обмеження напередодні очікуваного прибуття крупної допомоги безпеки з США та Великої Британії. Зосередженість Шойгу на російських наступальних операціях поблизу Часового Яру, на захід від Авдіївки, а також на захід і південний захід від міста Донецьк додатково вказує на те, що російські війська, ймовірно, посилять наступ у цих районах, де російські війська наразі віддають перевагу ширшим наступальним операціям, а не в інших місцях уздовж фронту.

Шойгу також заявив, що російські війська посилять удари по українських логістичних центрах і сховищах західної зброї. Російські війська завдали потужних ударів по українській енергетичній інфраструктурі під час ракетних ударів і ударів безпілотників у березні та квітні 2024 року, використовуючи вже погіршені можливості української протиповітряної оборони, намагаючись зруйнувати енергетичну мережу України та завдати довгострокової шкоди українським можливостям ведення війни та громадській моралі. Російські війська, ймовірно, посилять удари безпілотниками та ракетами найближчими тижнями, щоб максимально завдати шкоди українській інфраструктурі та військово-промисловому комплексу (ВПК) до того, як очікуване надходження допомоги з безпеки США почне полегшувати критичну нестачу ракет ППО в Україні. Зосередженість Шойгу на ударах по українській логістиці свідчить про те, що російські війська можуть змінити свій набір цілей, щоб вразити українську транспортну інфраструктуру, логістику та військові складські об’єкти. 19 квітня російські війська завдали потужних ударів по українській транспортній інфраструктурі в Дніпропетровській області, і російські війська можуть мати намір відтворити та розширити ці удари найближчими тижнями, щоб перекрити українські наземні лінії зв’язку. Російське військове командування може сподіватися, що скоординовані зусилля по перехопленню обмежать здатність України достатньо розподілити живу силу та матеріальні засоби на критично важливих ділянках фронту та затримають покращення спроможності, яке надасть українським силам прибуття допомоги безпеки США.

Шойгу також обговорив поточні російські військові реформи під час свого виступу на колегії Міноборони 23 квітня, приховавши поточні зусилля з розширення інформаційної операції, яка має на меті помилково представити всю російську військову діяльність як оборонну за своєю суттю та реакцію на ймовірну агресію НАТО. Шойгу заявив, що російські збройні сили продовжуватимуть намагатися покращити свій склад і структуру «пропорційно до загрози», яку представляють Сполучені Штати та їхні союзники, повторюючи стандартну інформаційну операцію Кремля, яка розглядає Захід як постійного агресора, а Росію як пасивна жертва, яка намагається захиститися від зовнішніх атак. Шойгу продовжив обговорювати поточні зусилля російських військових протистояти Московському та Ленінградському військовим округам (МВО та ЛВО) і звинуватив Швецію у посиленні напруженості на північно-західному та західному флангах Росії через її вступ до НАТО. Шойгу також повідомив, що в складі ЛВО сформовано 44-й армійський корпус (АК) (імовірно це назва АК, який російські війська формували в Республіці Карелія на кордоні з Фінляндією, яка межує з новою зоною відповідальності ЛВО) і підтвердив, що Росія розширює три невизначених мотострілецьких бригади в мотострілецькі дивізії. Офіційні особи Кремля часто стверджували, що вступ Фінляндії до НАТО змусив Росію створити ЛВО на фінських кордонах, а припущення Шойгу про те, що регулярні оборонні навчання НАТО та реакція на російську агресію в Україні вимагають тривалого нарощування російської армії, яке Росія зараз здійснює, є обидва є продовженням давнього наративу Кремля про те, що Росія є невинною жертвою агресивного розширення НАТО. Поточні російські військові реформи та розширення, ймовірно, мають на меті підготувати Росію до потенційної майбутньої звичайної конфронтації з НАТО, але спроба Росії виправдати реформи як пасивні та реакційні за своєю суттю є інформаційною операцією, яка, ймовірно, має на меті змусити країни НАТО самоутриматися від підвищення власних оборонних можливостей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 3 =