Північно-харківський напрямок - війна, кінець доби 14 травня

Темп російських наступальних операцій на півночі Харківської області, схоже, сповільнився протягом останніх 24 годин, і схема російської наступальної активності в цьому районі узгоджується з оцінкою ISW про те, що російські сили віддають перевагу створенню «буферної зони» в цьому районі міжнародного кордону шляхом глибшого проникнення у Харківську область.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Кілька українських військових 14 травня повідомили, що, на їхню думку, ситуація в Харківській області повільно стабілізується — Начальник Головного управління військової розвідки (ГУР) України генерал-лейтенант Кирило Буданов 14 травня заявив, що ситуація в Харківській області почала стабілізуватися в ніч на 14 травня, коли додаткові українські підрозділи були розгорнуті в цьому районі та почали оборону від наступу Росії. Речник Генерального штабу України та Групи військ України “Хортиця” підполковник Назар Волошин зазначив, що українські війська почали «зачистку» Вовчанська, завдаючи ударів по помітним російським штурмовим групам у населеному пункті. Деякі російські та українські джерела також повідомили, що російські війська використовують нову тактику в цьому напрямку — використовують невеликі штурмові групи не більше ніж з п’яти осіб для проникнення на українські позиції перед злиттям з іншими невеликими штурмовими групами для об’єднання у більшу ударну групу. Записи з безпілотників, нібито з Вовчанська, показують, як російська піша мобільна піхота діє в межах населеного пункту невеликими штурмовими групами, що відповідає українським повідомленням.

Однак використання невеликих штурмових груп може сприяти збільшенню втрат росіян у живій силі та техніці та сповільнювати загальний темп російського наступу на цьому напрямку. Один російський військовий коментатор, який раніше служив інструктором підрозділу «Шторм-Z», поскаржився, що кадри невеликих російських штурмових груп свідчать про погану підготовку, а не про нову ефективну тактику. Український військовий оглядач Костянтин Машовець зазначив, що зростання російських втрат на цьому напрямку призводить до зниження загального темпу наступальних дій. Начальник Генштабу Збройних Сил України генерал-майор Анатолій Баргилевич припустив, що тільки за минулу добу російські війська втратили на цьому напрямку до 1740 військових, що є дуже високим рівнем втрат. ISW не може незалежно підтвердити це число, але передбачуваний рівень втрат може відповідати загалом повільнішому темпу наступальних операцій, які спостерігалися 14 травня. Якщо темпи російських операцій залишаться відносно нижчими, російські війська, ймовірно, зосередяться на зміцненні нових позицій і нарощуванні бічного виступу в Харківській області шляхом злиття Липцівського та Вовчанського напрямків і створення «буферної зони» в прикордонній зоні, а не просування далі в глиб області, як раніше оцінював ISW.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × one =