диктатор путін

Під час виступу на ПМЕФ 7 червня Путін акцентував увагу на пропозиціях щодо вирішення проблеми нестачі робочої сили в Росії.

Путін окреслив план із 10 пунктів розвитку російської економіки та визнав, що Росія страждає від демографічних проблем і нестачі робочої сили. Путін закликав російський уряд провести численні реформи для збільшення пропозиції робочої сили та продуктивності, таких як покращення освіти та навчання, автоматизація та цифровізація російської промисловості, збільшення використання штучного інтелекту (ШІ) та збільшення витрат на дослідження та розробки. Путін наголосив на необхідності трудових мігрантів для збільшення економічного зростання Росії, але заявив, що Росія ще не розробила «значущої» міграційної політики.

Путін уточнив, що Росії потрібні лише кваліфіковані та освічені трудові мігранти зі знанням російської мови та культури, які «не створюватимуть жодних проблем місцевим громадянам на роботі та в житті». Путін завершив свій виступ на ПМЕФ заявою, що Росія «ставитиметься з повагою до культури і традицій [неросійських] народів Російської Федерації», оскільки «в єдності — сила [Росії]». Путін рекламував Росію як єдину багатоетнічну та багатонаціональну державу, але його заяви від 7 червня демонструють різну політику та сприйняття корінних, федеративно визнаних народів Росії та мігрантів.

Пропозиції Путіна щодо міграційної політики демонструють, як Кремль продовжує намагатися збалансувати потребу Росії в мігрантах, щоб компенсувати нестачу робочої сили, і широкомасштабні антимігрантські настрої в Росії, зокрема, коли Кремль намагається ще більше мобілізувати російський військово-промисловий комплекс.

Путін намагався представити економічні проблеми Росії в позитивному світлі, щоб підготувати російських громадян до більших особистих жертв, оскільки Росія підтримує тривалу війну в Україні за рахунок рівня життя російських громадян.

Путін назвав нестачу робочої сили в Росії результатом нібито «рекордно низького» безробіття в країні, а не наслідком повномасштабного вторгнення Росії в Україну та величезних втрат на війні. Путін заявив, що люди, які досягли пенсійного віку, мають досвід і знання, корисні для російської економіки, і що у багатьох пенсіонерів є «прагнення» продовжувати працювати. Путін запропонував уряду Росії з лютого 2025 року щорічно підвищувати пенсії пенсіонерам, які продовжують працювати навіть після досягнення пенсійного віку.

Перед виступом на ПМЕФ Путін зустрівся з губернатором Санкт-Петербурга Олександром Бєгловим, під час якої Бєглов представив ідею підвищення пенсій як пряме звернення працюючих пенсіонерів. Масштабні протести спалахнули в Росії в 2018 році, коли Кремль оголосив про підвищення пенсійного віку, і Путін, ймовірно, намагається використати грошові стимули, щоб підштовхнути пенсіонерів до вибору працювати після пенсійного віку, щоб допомогти зменшити брак робочої сили в Росії. Путін також підкреслив силу російського ВПК, стверджуючи, що Росія збільшила своє виробництво боєприпасів більш ніж у 20 разів за невизначений період часу і що Росія має кращі авіаційні та бронетехнічні технології, ніж Захід. Путін стверджував, що російський ВПК збільшив виробництво цивільної продукції приблизно на п’ять відсотків за останні два роки, ймовірно, щоб виправдати збільшення витрат Росії на оборону та нещодавні зусилля з мобілізації ВПК для цивільного населення. Однак глава Сбербанку Герман Греф 7 червня на ПМЕФ заявив, що нібито «безпрецедентне» зростання зарплат в Росії триватиме щонайбільше рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × one =