ПВО Patriot

Президент США Джо Байден під час спільної прес-конференції з президентом України Володимиром Зеленським 13 червня заявив, що США наразі заручилися зобов’язаннями п’яти невідомих країн надіслати Україні п’ять батарей Patriot і що іншим країнам, які очікують системи Patriot від США, найближчим часом доведеться почекати.

Нещодавно Німеччина оголосила, що надсилає Україні ще одну батарею Patriot, і це, ймовірно, одна із систем, які назвав Байден. Міністерство оборони Норвегії оголосило 11 червня, що Норвегія виділить 240 мільйонів євро (приблизно 257 мільйонів доларів) і що Норвегія внесе 125 мільйонів євро (приблизно 134 мільйони доларів) на спільні зусилля з протиповітряної оборони з Данією та Німеччиною, а також з Нідерландами, які надсилають Україні 100 ракет ППО Patriot.

Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс 17 червня заявив, що Латвія підготувала другу партію безпілотників для доставки в Україну і що Латвія планує внести 20 мільйонів євро (близько 21,4 мільйона доларів) у коаліцію безпілотників, яку вона очолює спільно з Великою Британією. Міністерство оборони Латвії 17 червня оголосило, що Франція та Італія приєдналися до цієї коаліції з безпілотників і що 14 країн приєдналися та надали загальну суму 549 мільйонів євро (близько 589 мільйонів доларів).

Західні партнери України продовжують анонсувати виробництво та ремонт нової військової техніки в Україні та поблизу неї. Український державний оборонний конгломерат “Укроборонпром” 10 червня оголосив, що він і німецький виробник автомобілів і озброєнь Rheinmetall відкрили в Україні першу спільну майстерню з ремонту бронетехніки для ремонту військової техніки німецького виробництва. Німецьке видання Handelsblatt 12 червня повідомило, що німецькі та українські представники підтвердили, що Rheinmetall та українська влада досягли домовленості про виробництво броньованих машин Lynx в Україні в 2024 році. 12 червня Defense News повідомило, що Lockheed Martin розглядає можливість партнерства з польським виробником оборонної техніки Mesko для виробництва боєприпасів HIMARS у Польщі після того, як Польща придбала понад 400 ракет HIMARS. Керівник канадського виробника Roshel Smart Armored Vehicles Роман Шимонов 14 червня заявив, що Roshel планує відкрити новий завод з виробництва бронетехніки в Україні та сподівається відкрити ще один такий завод у Польщі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven − five =