Зенитная ракета

Міністерство оборони Росії звинуватило українські війська у нанесенні 23 червня удару ATACMS по окупованому Севастополю.

23 червня Міноборони Росії заявило, що українські війська випустили по Севастополю п’ять ракет ATACMS, озброєних касетними боєприпасами, і що російські сили перехопили чотири ракети. Міністерство оборони Росії зізналося, що в результаті удару російського ракети-перехоплювача одна ракета відхилилася від траєкторії польоту та здетонувала над містом. Пізніше Міноборони Росії звинуватило Сполучені Штати у жертвах серед цивільного населення в Севастополі, враховуючи, що ATACMS є системою, наданою США, незважаючи на визнання того, що російський зенітний комплекс ППО спричинив відхилення ракети від траєкторії польоту та детонацію.

Російський мілблогер, орієнтований на Крим, у ніч на 23 червня опублікував кадри, на яких нібито видно вибухи біля Євпаторії та Вітиного, а також стверджується, що вибухи були поблизу Чорноморського та Міжводного. Українське видання «Суспільне Крим» повідомило, що його джерела також повідомляли про вибухи в Євпаторії. На кадрах, опублікованих 23 червня, нібито видно мирних жителів на пляжі в Севастополі під час і після падіння осколків відхиленої російською ППО ракети. Російські джерела стверджували, що касетні боєприпаси впали на мирних жителів біля пляжу Учкуївка на півночі Севастополя.

Окупаційний губернатор Севастополя Михайло Развожаєв заявив, що в результаті удару загинуло четверо людей і 151 особа отримала поранення. Українські військові не підтвердили і не спростували нанесення ударів по Севастополю. Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко заявив, що Україні потрібно отримати спеціальний дозвіл на використання ATACMS з касетними боєприпасами від західних партнерів і стверджував, що російський окупаційний уряд винен у жертвах серед цивільного населення, оскільки він не попередив цивільних перед ракетною атакою. [Падіння на севастопольський пляж уламків може бути не тільки від ракети ATACMS, що здетонувала, але і від зенітної російської ракети, що має осколкову бойову частину. При цьому, детонування ATACMS у повітрі над незахищеними людьми принесе набагато більше жертв, ніж падіння осколків від зенітної ракети (уламки зенітної ракети мають вражаючі елементи, які розлітаються з високою швидкістю, а касетний боєприпас розкидає елементи, що вибухають. Повідомлень про вибухи на пляжі не було). (ZpTown)]

ISW не може незалежно перевірити, чи застосовували українські сили ракети ATACMS, озброєні касетними боєприпасами. Звинувачення Міноборони Росії Сполучених Штатів у жертвах серед цивільного населення є спробою утримати Сполучені Штати від надання Україні подальшої допомоги у сфері безпеки.

Російські мілблогери широко критикували Міноборони Росії та російську окупаційну владу в Криму за те, що вони не змогли запобігти удару та достатньо захистити цивільне населення Росії. Російські джерела критикували російську владу за те, що вона не використовувала сирени повітряної тривоги, щоб попередити цивільних осіб про те, щоб вони шукали притулку. Кілька російських мілблогерів критикували російську владу за те, що вона не виявила й не знищила всі ракети до того, як вони підійшли до Севастополя, а також за те, що вона не змогла побудувати посилені укриття в декількох хвилинах ходьби від пляжу, зокрема порівнюючи відсутність укриттів біля цього пляжу на відміну від спроб Росії побудувати укриття у Бєлгородській області поблизу міжнародного кордону з Україною.

Кадри та зображення свідчать про те, що російські війська розміщують військову техніку в цивільних районах Криму з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Російська влада безвідповідально заохочувала російський туризм до окупованого Криму під час війни, в той час як російські військові продовжують використовувати окупований півострів як тиловий район. Російські військові, ймовірно, цілеспрямовано розміщують законні військові цілі поблизу цивільних районів у Криму, намагаючись стримати українські удари. Було зафіксовано використання російськими військами Запорізької атомної електростанції та шкіл на окупованій материковій частині України, щоб прикрити російську військову техніку. Росія, ймовірно, порушує власні норми застосування міжнародного гуманітарного права, згідно з якими «військове командування має уникати розміщення військових об’єктів у густонаселених районах або поблизу них».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 + five =