підводний кабель

Можливо, Росія активізує зусилля з ведення розвідки та зриву комунікацій у підводному та повітряному просторі поблизу країн НАТО.

Так вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

1 липня агентство Bloomberg повідомило з посиланням на три невказані джерела, що російські підводні човни класу «Кіло» діяли в невстановлених районах поблизу Ірландського моря один раз 18 місяців тому (у грудні 2022 року або січні 2023 року) і один раз у невизначену «пізнішу» дату. Bloomberg повідомив, що джерела заявили, що ці рухи підводних човнів «вийшли за межі того, що раніше бачили офіційні особи Великобританії», але не надали конкретних відомостей про те, чому нові події були аномальними. Bloomberg зазначив, що Корк, Ірландія, є місцем початку Атлантичного підводного кабелю EXA, який з’єднує Велику Британію та Канаду, і що представник Міністерства оборони Ірландії заявив, що урядові установи працюють над захистом кабелів передачі даних в Ірландії. Як повідомляється, джерела заявили, що розгортання російських підводних човнів в районі Ірландського моря може бути частиною зусиль з виявлення потенційних слабких місць у морській обороні Ірландії та Великобританії або для залякування Великобританії через підтримку України. Bloomberg повідомив, що джерело відзначило, що різні глибини Ірландського моря ускладнять російському підводному човну перетнути все Ірландське море під водою. Незрозуміло, чому російські підводні човни діяли поблизу Ірландського моря, але підводні човни, можливо, проводили розвідку оборони та комунікацій членів НАТО Канади та Великої Британії.

Міжнародний союз електрозв’язку ООН (МСЕ) розглянув занепокоєння Люксембургу, Швеції, Франції та Нідерландів щодо нещодавнього втручання в їхні супутникові мережі, яке глушило сигнали GPS, створювало загрозу управлінню повітряним рухом і переривало дитячі телевізійні шоу для показу кадрів війни в Україні. Повідомляється, що обидва оператори супутникового зв’язку визначили геолокацію джерела перешкод для французької та шведської супутникових мереж поблизу Москви, Калінінграда та Павловки (в Росії є багато Павловок, і незрозуміло, до якої саме Павловки належить ITU). ISW також спостерігає високі рівні перешкод GPS над Польщею та Балтійським регіоном з кінця 2023 року, які деякі аналітики та експерти пояснюють активністю російської радіоелектронної боротьби (РЕБ) поблизу Калінінграда та Санкт-Петербурга. ISW також спостерігає збільшення кількості повідомлень про збої в авіасполученні поблизу Великобританії та Ірландії. The Telegraph, посилаючись на дані системи відстеження польотів, також повідомляє 30 червня, що приблизно 28 відсотків транспортних і спостережних польотів Королівських ВПС Великої Британії над Східною Європою та 16 відсотків польотів над північно-західною Європою в період з січня по квітень 2024 року зазнавали перешкод GPS. Повідомлення диспетчерського управління повітряним рухом, як повідомляється, від Shanwick Oceanic Control (нагляд за міжнародною зоною повітряного простору, що охоплює північно-східну частину Атлантичного океану між західним узбережжям Шотландії та Ірландії та південно-західним узбережжям Ісландії) показало, що рейс у червні 2024 року між Мадридом і Торонто не зміг піднятися на більшу висоту через очевидні перешкоди GPS, що впливають на інші літаки на більшій висоті. Resilient Navigation and Timing Foundation, некомерційна організація, яка виступає за покращення безпеки GPS, однак зауважила, що система перешкод GPS не завжди може відновитися після перешкод, і оцінила, що літак, який зазнав перешкод над Атлантикою, ймовірно, летів з Балтійського регіону чи Близького Сходу, і що один із його GPS-приймачів не відновився до того часу, коли він увійшов до океанічної контрольної зони Шанвік. Аномальна активність російських підводних човнів в Ірландському морі та очевидні маніпуляції російських GPS у сусідньому районі та на більшій частині повітряного простору НАТО можуть не бути безпосередньо пов’язаними, але обидва вони представляють спроби Росії втручатися у водний і повітряний простір членів НАТО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × 4 =