БТР внезапно кончился

Російські війська просунулися на захід від Сокіла в напрямку до Сходу, просунулися до південному заході Нью-Йорка та незначно просунулися в межах східної Карлівки, на схід від Піщаного, підняли прапор у центрі Спірного та на заході Соколу.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій на фронтах загарбницької війни путіна в Україні, які відбувалися 6 липня.

  • Повідомляється, що російські сили 6 липня продовжували диверсійно-розвідувальну діяльність уздовж міжнародного кордону на північному сході України. Російський мілблогер стверджував, що російські диверсійно-розвідувальні групи увійшли в Олександрівку та Попівку Сумської області (на північний захід від Золочева та безпосередньо на кордоні з Бєлгородською областю) і що українські сили більше не присутні в цих населених пунктах. Мілблогер зазначив, що російські війська не почали наступальних операцій у цьому районі. Повідомляється, що російські сили нещодавно захопили позиції в Сотиницькому Козачку (на північ від Золочева та безпосередньо на кордоні з Бєлгородською областю), хоча ISW ще не отримав підтверджень того, що російські сили утримують стійкі позиції в цьому населеному пункті. Російська диверсійно-розвідувальна діяльність, ймовірно, спрямована на те, щоб залучити та закріпити українські сили на ширшому фронті в зоні міжнародного кордону, хоча ця діяльність може передвіщати майбутні наступальні операції Росії. Президент України Володимир Зеленський 26 травня заявив, що російські війська зосереджують угруповання невстановленої чисельності біля кордону з Україною за 90 кілометрів на північний захід від міста Харків для підготовки до нових наступальних дій. Російські війська могли б розпочати наступальні дії з цього району на південь у напрямку Золочева та Богодухова, двох українських міст на північний захід від Харкова в межах 25 кілометрів від міжнародного кордону, або на захід у напрямку населених пунктів уздовж траси Р-45, що сполучає Богодухів з м. Суми. Російські війська, ймовірно, зосередилися в цьому районі, щоб створити оперативну невизначеність щодо того, в якому напрямку вони могли б розпочати наступальні операції з метою подальшого закріплення українських сил в обох напрямках. Нещодавня російська диверсійна та розвідувальна діяльність мала місце в обох напрямках і, ймовірно, спрямована на підтримку зусиль Росії створити оперативну неоднозначність у цьому районі.
  • 6 липня бої тривали на північ і північний схід від міста Харків, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Український Генштаб повідомив, що російські війська продовжували наступальні дії на північ від Харкова в районі Липців і Глибокого та на північний схід від Харкова в районі Стариці і Вовчанська. Російські мілблогери стверджували, що українські сили проводили контратаки в районі Липців і Глибокого, в межах і поблизу Вовчанська, а також поблизу Тихого (на північ від Вовчанська). Речник Харківського угруповання військ України полковник Юрій Повх 6 липня заявив, що російські сили в районі Вовчанська намагаються перегрупувати підрозділи шляхом переміщення окремих особового складу, що свідчить про те, що російські сили стурбовані тим, що навіть невеликі скупчення живої сили є вразливими для українського розвідувального вогневого комплексу (RFC). Повідомляється, що в районі Глибокого діють підрозділи 155-ї окремої морської піхотної бригади ТОФ, а український журналіст Юрій Бутусов заявив, що українські сили знищили батальйон 7-го мотострілецького полку (11-й армійський корпус (АК) Ленінградського військового округу (ЛВО)) біля Липців у червні 2024 року.
  • 5 липня часто критичний російський мілблогер різко критикував російське військове командування за відсутність прогресу Росії на Вовчанському напрямку. Мілблогер стверджував, що російські сили далекі від досягнення своєї мети щодо створення 15-кілометрової буферної зони і що російські війська відчувають проблеми з координацією на Вовчанському напрямку. Він стверджував, що російські війська, які атакують у Вовчанську, вже зазнали третини втрат, які вони зазнавали під час своєї чотиримісячної кампанії з захоплення Авдіївки наприкінці 2023-го та на початку 2024 років. Російські та українські джерела надали різні цифри російських втрат під час наступу на Авдіївку, і незрозуміло, яку цифру використовує мілблогер для свого порівняння, але тим не менш він припускає, що російські війська зазнали значних втрат у своїх спробах захопити невелике українське прикордонне містечко Вовчанськ. Відповідальність за хід російських наступальних операцій у Вовчанську мілблогер демонстративно поклав безпосередньо на російське Північне угруповання військ і командувача ЛВО генерал-полковника Олександра Лапіна.
  • Російські сили нещодавно незначно просунулися на південний схід від Куп’янська під час продовження боїв уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 6 липня. Геолокаційні кадри, опубліковані 6 липня, показують, що російські сили нещодавно незначно просунулися на схід від Піщаного (на південний схід від Куп’янська) сильно посиленим взводом під час масштабного механізованого штурму у цьому районі. Український військовий оглядач заявив, що російські сили не змогли просунутися далі під час механізованого штурму через щільні українські мінні поля та артилерійський вогонь у цьому районі. Російські війська продовжували штурм на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки; на схід від Куп’янська поблизу Петропавлівки; на південний схід від Куп’янська біля Стельмахівки; на південний захід від Сватового поблизу Невського, Макіївки, Греківки; на захід від Кремінної біля Тернів і Торського; і на південний захід від Кремінної в районі Серебрянського лісництва 5 і 6 липня.
  • Російські війська нещодавно просунулися на південний схід від Сіверська на тлі триваючих боїв у цьому районі 6 липня. На геолокаційних кадрах, опублікованих 6 липня, видно, як підрозділи російської 123-ї мотострілецької бригади (2-й корпус армії “ЛНР”) піднімають прапор у центрі Спірного (на південний схід від Сіверська). Один мілблогер стверджував, що російські війська повністю захопили Спірне, але інші мілблогери стверджували, що українські війська все ще утримують позиції в населеному пункті. Російські війська також продовжували атаки на північний схід від Сіверська біля Білогорівки та на південь від Сіверська біля Виїмки 5 і 6 липня. Повідомляється, що під Білогорівкою діють підрозділи 6-ї ОМСБр (2-го АК “ЛНР”), а поблизу Берестового (на південний схід від Сіверська) діють підрозділи 2-ї артилерійської бригади (2-го АК “ЛНР”).
  • 6 липня російські війська продовжували наступ у районі Часового Яру, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Російські війська продовжували наземні атаки в межах східного Часового Яру, на північ від Часового Яру поблизу Калинівки, на схід від Часового Яру біля Іванівського та на південний схід від Часового Яру поблизу Кліщіївки та Андріївки 5 і 6 липня. Російський мілблогер стверджував, що російські війська намагаються закріпити позиції вздовж усього східного берега каналу Сіверський-Донець Донбас після захоплення мікрорайону Канал (найсхідніший Часів Яр). Підрозділи російської 98-ї повітряно-десантної дивізії та 11-ї бригади ПДВ продовжують бої у східному Часовому Яру.
  • Російські сили нещодавно просунулися в Торецькому напрямку на тлі продовження російських наступальних операцій у цьому районі 6 липня. Геолокаційні кадри, опубліковані 6 липня, показують, що російські сили нещодавно просунулися до південному заході Нью-Йорка (на південь від Торецька). Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися на глибину до 500 метрів у межах південно-східної Дружби (на схід від Торецька) та півдня Північного (на схід від Торецька та на південь від Дружби) і до 800 метрів у глибину півдня Нью-Йорка (на південь від Торецька). Інший мілблогер стверджував, що російські війська захопили половину Південного (на південний схід від Торецька). Російський мілблогер заявив, що російські війська тиснуть на українські позиції біля залізничної станції Залізна на півдні Нью-Йорка. 6 липня російські війська також продовжували атакувати поблизу Залізного (на південний схід від Торецька). Повідомляється, що підрозділи російської 9-ї мотострілецької бригади (1-й АК “ДНР”) ведуть бої біля Юрівки (на південь від Нью-Йорка).
  • Російські війська, ймовірно, нещодавно захопили Сокіл (на північний захід від Авдіївки) під час продовження боїв під Авдіївкою 6 липня. Геолокаційні кадри, опубліковані 6 липня, показують елементи російського загону «Чорні гусари» (15-та мотострілецька бригада 2-ї загальновійськової армії, Центральний військовий округ (ЦВО) підняли прапор на заході Соколу, а Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська захопили цей населений пункт. Російські мілблогери раніше заявляли, що російські війська захопили Сокіл 29 червня та 4 липня. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 6 липня, показують, що російські війська просунулися на захід від Сокіла в напрямку до Сходу та незначно просунулися в межах східної Карлівки (на захід від Авдіївки). Російські мілблогери стверджували, що російські війська дійшли до околиць Восходу; захопили половину Євгенівки (на північний захід від Авдіївки та на захід від Сокіла); і просувалася в межах Новоолександрівки та на Лозуватське та Новоселівку Першу (все на північний захід від Авдіївки). Повідомляється, що поблизу Яснобродівки (на захід від Авдіївки) воюють підрозділи російських батальйонів “Спарта” і “Сомалі” (1 АК “ДНР”), а на Авдіївському напрямку – підрозділи 74-ї ОМСБр (41 АК) РФ. Російські війська також продовжували бої на північний захід від Авдіївки біля Воздвиженки, Прогресу та Калинового; на захід від Авдіївки біля Уманського та Нетайлового; і на південний захід від Авдіївки біля Невельського. У Генштабі України повідомили, що російські війська на Покровському (Авдіївському) напрямку зосереджуються на наступі на Новоолександрівку та Новоселівку Першу і 5 та 6 липня російські війська здійснили не менше 20 атак на цих напрямках.
  • 6 липня російські війська продовжували наступальні операції на захід і південний захід від Донецька, але підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. 5 і 6 липня російські війська вели наступальні операції на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Побєди, Костянтинівки, Парасковіївки, Вугледара та Водяного. Російський мілблогер заявив, що українські сили безуспішно контратакували в Парасковіївці. Повідомляється, що поблизу Красногорівки діють підрозділи російської 238-ї артилерійської бригади (8-а ЗВА Південного військового округу [ПВО]) та 5-ї мотострілецької бригади (1-й АК “ДНР”).
  • 6 липня тривали позиційні бойові дії в районі кордону Донецької та Запорізької областей на південь від Великої Новосілки в районі Старомайорського, Урожайного та Макарівки.
  • Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко 6 липня повідомив, що українські війська завдали удару по російському військовому табору вздовж узбережжя на південний захід від Урзуфа (між окупованими Маріуполем Донецької області та Бердянськом Запорізької області) і завдали невизначених втрат серед особового складу. ISW не знайшло підтвердження цього повідомлення про страйк.
  • 5 і 6 липня російські війська продовжували наземні наступи поблизу Роботиного і Новоданилівки, на схід від Малої Токмачки (на північний схід від Роботиного) і на північний захід від Вербового (на схід від Роботиного) на заході Запорізької області.
  • Російські війська продовжували наземні атаки на східному (лівому) березі Херсонської області, в тому числі на північний захід від Козачих Лагерів (на північний схід від Херсона) та на островах у річці Дніпро 5 і 6 липня.
  • 5 і 6 липня російські війська завдали серії ракетно-безпілотних ударів по Україні. Командувач ВПС України генерал-лейтенант Микола Олещук повідомив, що в ніч на 5 липня російські війська запустили 27 безпілотників Шахед-136/131 з території окупованого Криму та Курської області. до 6 і що українські сили знищили 24 безпілотники «Шахед» над Дніпропетровською, Полтавською, Запорізькою, Херсонською, Харківською, Донецькою, Сумською, Чернігівською, Вінницькою, Київською, Кіровоградською та Миколаївською областями. У Сумській обласній військовій адміністрації повідомили, що російські безпілотники «Шахед» пошкодили енергетичну інфраструктуру Сумської області та знеструмили декілька районів. Військово-повітряні сили України повідомили, що командування Південної авіації України протягом доби 5 липня збило п’ять російських крилатих ракет Х-59. Російські джерела, зокрема Міноборони, опублікували кадри, на яких стверджується, що 5 липня російська балістична ракета «Іскандер-М» вдарила по українській системі ППО С-300 поблизу Коптова Полтавської області та нібито знищила дві пускові установки С-300, кабіну бойового управління, транспортні засоби та особовий склад комплексу.
  • Президент України Володимир Зеленський повідомив, що приблизно з 29 червня по 5 липня російські війська випустили понад 600 плануючих бомб, 60 безпілотників «Шахед» і 40 ракет різних типів по цілях в Україні.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 05.07.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    two × one =