Україна

Західні партнери України продовжують підтримувати український військово-промисловий комплекс (ВПК), поставляти зброю та надавати фінансову допомогу економіці України.

8 липня уряд Німеччини оголосив, що надав Україні додаткову військову допомогу, включаючи боєприпаси для танків Leopard, систему ППО Patriot і ракети, а також 155-мм артилерійські боєприпаси.

Міністерство економіки України 9 липня повідомило, що Україна та Європейський Союз (ЄС) підписали угоду, яка регулює надання фінансової допомоги на суму 5,27 млрд євро (близько 5,7 млрд дол.) для підтримки економіки України протягом наступних чотирьох років у рамках механізму ЄС для України.

10 липня Португалія оголосила, що португальська допомога Україні становитиме понад 220 мільйонів євро (близько 239 мільйонів доларів) у 2024 році та що Португалія виділить таку ж суму у 2025 році.

10 липня Нова Зеландія оголосила про надання Україні військової допомоги на суму шість мільйонів новозеландських доларів (близько 3,6 мільйона доларів США), у тому числі два мільйони новозеландських доларів (близько 1,2 мільйона доларів США) для підтримки військової системи охорони здоров’я України. Нова Зеландія також оголосила, що надасть Україні пакет гуманітарної допомоги на 10 мільйонів новозеландських доларів (близько 6 мільйонів доларів).

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо 11 липня оголосив про надання Україні пакету військової допомоги вартістю 500 мільйонів канадських доларів (близько 365 мільйонів доларів США).

Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Сторе 11 липня заявив, що Норвегія виділить один мільярд крон (близько 92 мільйонів доларів) на підтримку протиповітряної оборони України.

11 липня Міноборони Литви заявило, що Литва поставила в Україну обладнання для постановки перешкод безпілотникам і проміжні патрони НАТО 5,56×45 мм.

15 липня Іспанія заявила, що почала передачу Україні 10 відремонтованих танків Leopard і що танки спочатку прибудуть до Польщі 20 липня, а потім відправляться в Україну.

Повідомляється, що очолювана Чехією коаліція артилерійських снарядів постачатиме Україні снаряди з липня 2024 року. Чеське видання Ceske Noviny повідомило 13 липня, що президент Чехії Петр Павел заявив, що коаліція має доставити Україні 50 000 снарядів у липні та серпні 2024 року та від 80 000 до 100 000 снарядів на місяць з вересня 2024 року до кінця 2024 року.

Західні партнери України продовжують підтримувати коаліцію безпілотників під керівництвом Великобританії та Латвії. 11 липня Міністерство оборони Швеції оголосило про приєднання Швеції до коаліції. Учасники коаліції — Нідерланди, Велика Британія, Латвія, Нова Зеландія та Швеція — підписали 10 липня меморандум про взаєморозуміння, який визначає рамки для діяльності коаліції та механізми закупівель для надання Україні одного мільйона FPV-дронів. 10 липня міністерство оборони Нідерландів заявило, що Нідерланди нададуть 20 мільйонів євро (близько 21,8 мільйона доларів) коаліції з безпілотників. 10 липня уряд Нової Зеландії оголосив, що надасть чотири мільйони новозеландських доларів (близько 2,4 мільйона доларів) на підтримку коаліції безпілотників.

Західні партнери України продовжують підтримувати надання Україні літаків F-16. 10 липня Норвегія заявила, що надасть Україні шість літаків F-16 у невизначений час у 2024 році. 10 липня міністерство оборони Нідерландів заявило, що Нідерланди виділять додаткові 300 мільйонів євро (близько 326 мільйонів доларів) на закупівлю для України боєприпасів для літаків F-16. 11 липня Канада оголосила, що виділила 389 мільйонів канадських доларів (приблизно 284 мільйони доларів) на підтримку підготовки українських пілотів F-16 через Коаліцію військово-повітряних сил оборони України.

Західні партнери України продовжують підтримувати український військово-промисловий комплекс (ВПК). 10 липня Міністерство оборони Данії заявило, що Данія профінансувала виробництво в Україні 18 самохідних гаубиць «Богдана», які, як очікується, надійдуть до українських військ у найближчі місяці. Президент України Володимир Зеленський 11 липня зустрівся з представниками оборонних компаній США та обговорив спільне партнерство в Україні. Керівник державного оборонного підприємства України «Укроборонпром» 11 липня підписав угоду з американською оборонною компанією Northrop Grumman про створення нової спільної лінії виробництва артилерійських боєприпасів середнього калібру стандарту НАТО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × five =