Вітер у Ростові

Повідомляється, що через аварію на Ростовській АЕС, внаслідок якої до 10 млн людей залишилися без світла (у тому числі було відключено Маріуполь), стався витік радіоактивної води до Цимлянського водосховища.

Повідомляється, що в десятки разів був перевищен радіоактивний фон. На щастя для України – вітер там північний. Російські ЗМІ заявляють, що інформація про витік – фейк.

Найближча відома точка на території України з фоном у межах норми
Найближча відома точка на території України з фоном у межах норми

Реактори на цій АЕС не такі, як у Чорнобилі, а безпечніші – ВВЕР-1000.

Після захоплення Росією українського Криму в 2014 році півострів був підключений до енергосистеми країни-агресора в Краснодарському краї, яка запитана від Ростовської АЕС. Також у Ростовській області було підключено до мережі цієї електростанції захоплені території українських Донецької та Луганської областей. У 2018 році окупанти побудували на захопленому півострові Сакську ТЕЦ потужністю 120 МВТ і підключили до неї основні потужності Криму. Це розвантажило Ростовську АЕС. Але не надовго. Півострів та інші окуповані території активно насичувалися енергоємними військовими частинами. У 2022 році, після початку повномасштабного вторгнення путінської росії в Україну, всі захоплені території (зокрема і південь України) підключалися до мереж Ростовської АЕС. У 2023-24 роках, коли Сили оборони (СОУ) впритул взялися за витіснення російських військових із Криму, росіяни були змушені переміщати свої сили з півострова, із зони дії Сакської ТЕЦ, на материк, у зону дії Ростовської АЕС. Додалося електричне навантаження і в Новоросійську після облаштування там інфраструктури залишків російського чорноморського флоту, що втік з Криму. Очевидно, атомну електростанцію, що живить південь Росії на території між Каспійським, Чорним і Азовським морями, було перевантажено. У таких випадках будують додаткові енергоблоки. Проте темпи захоплення та розвитку подій у зв’язку з війною випереджали розширення генеруючих потужностей. Можна запідозрити, що атомники пішли легким, але небезпечним шляхом – загрубивши захист від перевантажень на енергоблоках АЕС, припускаючи, що всі встановлені потужності не можуть бути включені одночасно. Проте спекотне літо та СОУ внесло свої корективи до цього процесу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × 5 =