сгорел танк

Російські сили 29 і 30 липня здійснили п’ять механізованих штурмів розміром від взводу до батальйону на заході Донецької області. Такі локалізовані механізовані поштовхи, ймовірно, є проявом прогнозованого літнього наступу Росії — російським силам, ймовірно, не вистачає ширших оперативних можливостей для проведення окремого відновленого наступу цього літа в цьому регіоні чи деінде на фронті.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Геолокаційні кадри, опубліковані 29 липня, показують, що російські сили незначно просунулися на південно-західну околицю Костянтинівки (на південний захід від Донецька) під час механізованого штурму посиленого батальйону. Та сама українська бригада, яка 24 липня відбивала механізований штурм посиленого батальйону біля Костянтинівки, повідомила, що російські війська ввели в штурм 29 липня 10 танків, 47 бойових броньованих машин, 10 мотоциклів і один “баггі”, а українські сили підбили вісім танків, 12 ББМ, 9 мотоциклів і багі. Знищено 36 окупантів, ще 32 — поранені. Додаткові відеозаписи з геолокацією та українські звіти свідчать про те, що російські війська здійснили невдалий механізований штурм на південний захід від Побєди (на південний захід від Донецька) вранці 29 липня та що російські війська незначно просунулися на південний захід від населеного пункту під час окремого посиленого взводу. масштабний механізований штурм 30 липня. 79 окрема десантно-штурмова Таврійська бригада опублікувала кадри та повідомили 29 липня, що російські війська також провели невдалий механізований штурм посиленої роти в невстановленому районі Курахівського напрямку (на захід від Мар’їнки) та невдалий механізований штурм посиленого взводу поблизу Красногорівки (на захід від Донецька).

Раніше, 24 липня, українські війська притупили штурм посиленого російського механізованого батальйону поблизу Костянтинівки та штурм посиленої роти поблизу населеного пункту 25 липня. Раніше ISW оцінював, що російські війська, ймовірно, намагаються захопити Костянтинівку та перерізати трасу Т-0524 Вугледар-Костянтинівка, змусивши українців відступити з цього району.

Періодичні та пульсуючі російські механізовані напади, ймовірно, відображають обсяг поточної наступальної спроможності Росії, і Росія навряд чи проведе нову літню наступальну операцію через матеріальні та людські обмеження. Раніше ISW зазначав, що російським військам було важко проводити одночасні великомасштабні наступальні операції протягом війни, але вони схильні до проведення наступальних операцій «імпульсами» на різних ділянках фронту, причому інтенсивність одного сектора зменшується, коли на іншому секторі збільшується. Протягом усього літа російські війська періодично проводили механізовані штурми взводів і роти на напрямках Лиман, Часів Яр і Авдіївка в Донецькій області, а нещодавно активізували штурми на захід і південний захід від міста Донецьк. Повідомляється, що російські сили також перекинули частини 90-ї танкової дивізії Центрального військового округу (ЦВО) (41-а загальновійськова армія) з Авдіївки на південний захід від міста Донецьк, що свідчить про те, що російське військове командування може оцінити, що російські сили навряд чи здійснять швидкий перехід в районі Авдіївки та змінюють пріоритет у районі міста Донецьк. Російські війська, ймовірно, спрямують у цей район додаткові механізовані сили, щоб використати слабкі місця на українській лінії та досягти певного територіального просування, хоча б обмеженого, протягом літа 2024 року.

Російське військове командування може оцінити, що ці періодичні пульсуючі механізовані штурми або достатні для досягнення переглянутих, більш обмежених цілей командування на літо 2024 року, або що ці штурми є обсягом поточних можливостей російських сил. Західні ЗМІ з посиланням на неуточнені українські джерела повідомляли в грудні 2023 року та січні 2024 року, що російські війська планували захопити решту території Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей під час широкомасштабної наступальної операції влітку 2024 року, але російські війська ймовірно, переглянув ці плани після надходження військової допомоги США Україні в квітні 2024 року. Кремль, включно з президентом Росії Володимиром Путіним, також раніше намагався переоцінити захоплення крихітних прифронтових населених пунктів на захід від Авдіївки як значну бойову перемогу в інформаційних цілях. Російське військове командування може мати намір представити обмежені тактичні наступи на заході Донецької області (територія України, з географією якої пересічний росіянин не знайомий), включаючи перерізання траси Вугледар-Костянтинівка, як велику перемогу російського народу. Російське військове командування також може намагатися підштовхнути деградовані російські сили в цьому районі просунутися якомога далі до того, як їхні бойові можливості досягнуть кульмінації, незалежно від втрат, які ці сили зазнають у цьому процесі, вважають в ISW.

Готовність російського військового командування погодитися на дорогі втрати бронетехніки без проведення широкомасштабної багатоспрямованої наступальної операції або досягнення значних операційних успіхів у західній Донецькій області, ймовірно, обтяжить російську армію в довгостроковій перспективі. Здається, що російські сили наразі мають достатньо бронетехніки для проведення періодичних ротних і більших механізованих штурмів по всій лінії фронту в найближчій і середньостроковій перспективі. Незрозуміло, однак, чи мають російські війська необхідні резерви бронетехніки для проведення одночасних широкомасштабних наступальних операцій на кількох ділянках фронту та компенсації збільшених втрат бронетехніки, які виникли б у результаті посилених механізованих операцій.

Готовність російського військового командування продовжувати обмежені тактичні досягнення в обмін на значні втрати бронетехніки ставатиме все дорожчим, оскільки російські війська в найближчі роки спалять обмежені запаси зброї та обладнання радянських часів. Ціна такого підходу буде й надалі високою, якщо російське військове командування й надалі не зможе засвоїти уроки про труднощі механізованого маневру на майже прозорому полі бою в Україні, і якщо російський уряд залишатиметься проти подальшої мобілізації російської оборонної промисловості.

Поточні російські наступальні операції також дорого обходяться українським захисникам і, ймовірно, мають на меті погіршити український потенціал через виснаження, незалежно від того, чи завоюють росіяни додаткові території, чи ні. Цей виснажливий підхід узгоджується із загальною стратегією Путіна щодо України, яка базується на припущенні, що Росія зможе утримати будь-яку позицію, яку захоплять російські сили, і що Росія виграє, не зважаючи на продовження підтримки України Заходом.

Російські z-блогери нехарактерно мовчать про нещодавні російські механізовані напади на заході Донецької області. Багато російських z-блогерів, які зазвичай зневажають російські успіхи та критикують уявну та фактичну невмілість у російських наступальних операціях, особливо мовчали про російський механізований штурм посиленого батальйону 24 липня та кілька механізованих штурмів посиленого батальйону та менших механізованих штурмів 29 та 30 липня. 29 липня російський z-блогер заявив, що російські сили зазнають значних втрат поблизу міста Донецьк, припускаючи, що російські блогери, можливо, навмисно самоцензурують коментарі про сильно виснажливі російські напади, щоб уникнути шкоди російському моральному духу та посилення потенційних заходів цензури з боку Міністерства оборони Росії і Кремля. Міністерство оборони Росії заохочує самоцензуру серед російських z-блогерів після повстання фінансиста ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина в червні 2023 року та намагається залучити російських z-блогерів до створення кадрового складу лояльних військових коментаторів, тому більшість мовчань z-блогерів може бути пов’язана з цим. Відомий z-блогер, нагороджений Кремлем, був одним із перших, хто прокоментував нещодавні російські механізовані штурми поблизу Донецька 30 липня. Інші менш відомі та добре пов’язані блогери можуть оцінити, що безпечно обговорювати російські механізовані штурми 29 і 30 липня після того, як більш авторитетне джерело вкаже на допустимість обговорення цієї теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − fifteen =