Мапа контролю українськими силами Курської області Росії станом на 18 серпня 2024 - ISW

Українськи сили продовжували повільно просуватися Курською областю. Російськи сили передислокували у регіон до 5000 військовослужбовців для відвоювання території у 6000 осіб українського військового персоналу.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував аналіз подій у Курської області, яку визволяють українські сили.

18 серпня українські війська продовжили штурм по всьому виступу в Курській області та незначно просунулися на південний схід від Суджі. На відео з геолокацією, опублікованому 17 серпня, видно, як російські сили завдають удару по українській бронетехніці в північній Мартинівці (на північний схід від Суджі), що свідчить про те, що українські сили нещодавно просунулися в північну Мартинівку. 18 серпня російський мілблогер заявив, що українські сили захопили Троїцьке (на південь від Коренево і приблизно за два кілометри від міжнародного кордону) і просунулися до Семенівки (на північ від Суджі та приблизно за 24 кілометри від міжнародного кордону). Міністерство оборони Росії та російські міліблогери стверджували, що українські війська здійснили штурм околиць Коренево, на південний захід від Кореневого поблизу Комарівки; на схід від Коренево біля Ольговки; на північний схід від Коренево біля Алексєєвського, Сафонівки, Кромських Биків, Каучука, Шептуховки; на північ від Суджі біля Черкаського Поріччя і Руського Поріччя; на південний схід від Суджі біля Озерки, Гірів, Борків. Геолокаційні кадри, опубліковані 17 і 18 серпня, свідчать про те, що українські сили продовжують діяти протягом максимально заявленого ліміту просування України в Курській області.

Відомий російський мілблогер стверджував, що є непідтверджені повідомлення про те, що українські війська увійшли в Отрубу (на північ від Теткіно та на західному [правому] березі річки Сейм), а інший російський мілблогер стверджував, що українські сили діють поблизу Теткіно. Командувач ВПС України генерал-лейтенант Микола Олещук 18 серпня опублікував геолокаційні кадри, на яких видно, як українські сили завдають авіаудару по мосту через річку Сейм у Званному (на південний схід від Коренево), утворивши велику яму вздовж дороги. Російські мілблогери та опозиційні ЗМІ не погодилися щодо впливу пошкоджень на російську логістику, причому деякі джерела стверджували, що удар лише частково пошкодив міст, тоді як інші стверджували, що внаслідок удару міст став непрохідним і що є лише один інший, придатний для використання лівий міст на ділянці біля Карижу (на захід від Званного). Українські війська зруйнували міст через річку Сейм у Глушковому (на південний схід від Званного) і, як повідомляється, завдали удару, але не зруйнували міст біля Званного 16 серпня.

Українське вторгнення в Курську область продовжує змушувати Росію передислокувати сили з інших місць на театрі дій, і, ймовірно, наступні етапи бойових дій у Росії вимагатимуть збільшення російської живої сили та матеріальних засобів у цьому районі. 17 серпня видання The Wall Street Journal (WSJ) повідомило, що джерело, знайоме з українською операцією в Курській області, заявило, що російські війська передислокували «кілька» неповних бригад загальною чисельністю 5000 осіб з інших частин України в Курську область до середини тижня з 6 по 13 серпня. Джерело WSJ заявило, що російські війська передислокували неповну чисельність бригади з Донецької області, мабуть, маючи на увазі елементи бригади «П’ятнашка» “Донецької Народної Республіки” [“ДНР”], які ISW спостерігали при прибутті в Курську область близько 8 серпня разом з іншими меншими російськими нерегулярними формуваннями з Донецької області. Підрозділи російської 200-ї мотострілецької бригади (14-й армійський корпус Ленінградського військового округу (ЛВО)) також прибули до Курської області станом на 15 серпня, і ISW нещодавно спостерігав елементи бригади, які воюють поблизу Часового Яру Донецької області. Звіт WSJ про 5000 російських військовослужбовців частково збігається зі звітом про те, що станом на 11 серпня російські сили передислокували до лінії фронту в Курській області до 11 батальйонів. Російський батальйон «Тигр» 155-ї бригади морської піхоти (Тихоокеанський флот Східного військового округу) 17 серпня оголосив, що підрозділи батальйону перекидаються в Курську область, а ISW спостерігав за підрозділами батальйону «Тигр», які діяли поблизу Вовчанська Харківської області станом на 31 липня. Російські війська передислокували додаткові сили в Курську область з першого тижня українського вторгнення і, ймовірно, передислокували в Курську область загалом понад 5000 військовослужбовців.

Російські передислокації дозволили російським силам уповільнити початкові швидкі досягнення України в Курській області та почати стримування українського вторгнення, але стримування є лише першим і, ймовірно, найменш ресурсомістким етапом російської відповіді в Курській області. Російські війська, ймовірно, розпочнуть узгоджені контрнаступальні зусилля, щоб повернути територію в Курській області, яку захопили українські війська, хоча ще надто рано оцінювати, коли російські війська повністю зупинять українське просування в Курській області та перехоплять ініціативу на полі бою, щоб почати такі зусилля. Ці ймовірні майбутні російські контрнаступальні зусилля, ймовірно, вимагатимуть від Росії направити ще більше живої сили, техніки та матеріальних засобів до Курської області. WSJ повідомило, що його джерело, обізнане з українською операцією, заявило, що українські сили мають до 6000 особового складу в Курській області і що російським силам знадобиться значно більше особового складу, можливо, 20 000, щоб відвоювати територію в цьому районі. Точна кількість живої сили та техніки, яку Росії потрібно буде залучити в Курську область для проведення тривалих контрнаступальних операцій, які відтіснятимуть українські сили через кордон, залежатиме від того, наскільки сильно українські сили захищають зайняті там позиції.

Раніше:
Огляд подій на транскордонній українській сухопутній операції в Курській і Бєлгородській областях Росії, яки мали місце 16 серпня: ISW

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

чотири × 4 =