разгрузка боеприпасов

Останні оцінки розвідки США висвітлюють зусилля України з розвитку альтернативних та асиметричних можливостей перед обличчям переваг Росії в живій силі та матеріальних силах, а також триваючої залежності України від допомоги Заходу в сфері безпеки.

Про це пише американський Інститут вивчення війни (ISW).

Офіс Генерального інспектора Міністерства оборони США опублікував низку оцінок Розвідувального управління Міністерства оборони США у квартальному огляді МО США про військову допомогу Україні від 15 серпня. Оцінки Розвідувального управління значною мірою узгоджуються з тенденціями та явищами, яки можна спостерігати у відкритих джерелах, хоча незрозуміло, які висновки повинні зробити політики з оцінок Розвідувального управління, враховуючи, що деякі з цих оцінок припускають, що певні умови на полі бою є абсолютно статичними, тоді як ISW оцінює ті самі умови як мінливі.

Розвідувальне управління США оцінює, що нещодавня військова допомога США Україні «майже напевно» буде недостатньою для того, щоб допомогти Україні зрівнятися або подолати артилерійську перевагу Росії в Україні та орієнтовну щоденну швидкість стрільби Росії в 10 000 артилерійських снарядів (300 000 снарядів на місяць). Українські військовослужбовці постійно висловлювали стурбованість нестачею української артилерії після значних затримок допомоги США взимку 2023–24 років і навесні 2024 року, а українські офіційні особи раніше визнавали вплив артилерійських обмежень на оборонні та наступальні можливості України, зокрема в Донецькій області. Руйнівні російські обстріли та удари плануючими бомбами є фундаментальним аспектом кремлівської теорії перемоги в Україні, згідно з якою російські війська можуть продовжувати повільне, стрімке просування, зрівнявши українські поселення з землею, незважаючи на втрати російської живої сили та українських цивільних осіб, і ґрунтується на припущенні, що російські війська можуть позбавити Україну можливості назавжди оскаржувати ініціативу на ТВД.

Навпаки, українські війська продемонстрували свою відданість і здатність розвивати та використовувати альтернативні та асиметричні засоби, а саме безпілотники та дальні удари, для часткової протидії артилерійській перевазі Росії в Україні та захисту від російської механізованої та піхотної атак, часто із завищеним ефектом порівняно з системами меншого масштабу, які використовують українські сили. Українські сили успішно захистилися від серії широкомасштабних російських механізованих штурмів на заході Донецької області наприкінці липня 2024 року за допомогою ударів безпілотників та обмеженої артилерійської підтримки, а російські мілблогери раніше попереджали про загрозу націлених українських FPV-безпілотників на страйки по всьому фронту в Україні. Українські війська також використовували дальні удари по російських військових об’єктах і нафтосховищах, які постачають військову техніку в Росію, щоб ускладнити російське матеріально-технічне забезпечення, змусити Росію передислокувати засоби протиповітряної оборони та порушити російську нафтогазову промисловість. Остання допомога США Україні, безсумнівно, є недостатньою для усунення поточної артилерійської диспропорції між російськими та українськими силами, а асиметричні засоби не є заміною для артилерії та інших звичайних засобів, але США та ширший західний альянс залишаються здатними подолати обмеження України, викликані затримкою допомоги Заходу в галузі безпеки.

Розвідувальне управління США також оцінює, що Україна, “імовірно”, залишається здатною продовжувати оборонні операції, але не здатна проводити широкомасштабні контрнаступальні операції принаймні протягом наступних шести місяців. ISW нещодавно оцінив, що як російським, так і українським силам не вистачає можливостей для проведення окремих вирішальних виграшних операцій, і замість цього вони повинні проводити кілька успішних операцій з обмеженими оперативними цілями, які в сукупності можуть досягти стратегічних цілей. ISW продовжує оцінювати, що українські сили могли б використовувати українські контратаки меншого масштабу та локалізовані контрнаступальні операції для звільнення території, уникаючи викликів, пов’язаних із проведенням широкомасштабних контрнаступальних операцій на тлі триваючих затримок Заходу та нерішучості щодо надання подальшої військової допомоги Україні. Українські сили здійснили кілька локалізованих контратак на півночі Харківської області та в напрямку Кремінної (в районі кордону Луганської та Донецької областей) протягом останніх місяців, що свідчить про те, що українські сили вже намагаються зірвати тактичну ініціативу в окремих районах лінії фронту. Українським військам також вдалося розпочати локалізовану наступальну операцію в Курській області та захопити оперативну ініціативу на цій ділянці лінії фронту, яка стягує російські сили з інших, менш пріоритетних ділянок фронту в Україні. Українські офіційні особи визначили відведення російських військ із менш пріоритетних ділянок фронту як ключову мету вторгнення України в Курську область, і ці зусилля можуть змусити Росію залишити деякі з цих районів уразливими для подальших українських контратак. ISW продовжує оцінювати, що українські сили можуть оскаржити ініціативу на полі бою та зрештою створити умови для проведення як обмежених, так і, зрештою, широкомасштабних контрнаступальних операцій за умови своєчасної та належної допомоги Заходу у сфері безпеки.

США та міжнародна коаліція, яка підтримує Україну, зберігають значний вплив на військові можливості України, а рішення Заходу щодо рівня ресурсів України та правил ведення бойових дій щодо російських військових цілей можуть суттєво змінити траєкторію війни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three + 17 =