по шахедам

26 серпня Росія завдала одну з найбільших на сьогодні серій комбінованих ударів з безпілотників і ракет по критичній інфраструктурі України. 27 серпня масовані удари продовжуються.

Командувач ВПС України генерал-лейтенант Микола Олещук повідомив, що російські війська 26 серпня здійснили три пуски аеробалістичних ракет Х-47М2 «Кінжал» з Рязанської та Липецької областей; шість балістичних ракет «Іскандер-М» або північнокорейських КН-23 з Курської та Воронезької областей та окупованого Криму; 77 крилатих ракет Х-101 зі стратегічних бомбардувальників Ту-95МС з Волгоградської області та Каспійського моря; 28 крилатих ракет «Калібр» з надводних і підводних ракетоносців у східній частині Чорного моря; три крилаті ракети Х-22 з Воронезької області; 10 крилатих ракет Х-59/69 від невстановленої кількості винищувачів Су-57 і винищувачів-бомбардувальників Су-34 у повітряному просторі над Білгородською областю та окупованим Маріуполем; і 109 безпілотників Shahed з Єйська і Приморськ-Ахтарська Краснодарського краю Курської області та окупованого мису Чауда в Криму. Олещук зазначив, що українські сили збили один Х-47 «Кінжал», один «Іскандер-М», одну ракету Х-22, всього 99 Х-101, «Калібрів» і Х-59 і 99 «Шахедів», а також невстановлена кількість «Шахедів» загубилася у повітряному просторі не знайшовши їхні цілі, та розбилися в інших місцях України, тоді як ще два перетнули повітряний простір Білорусі. Командувач Збройних сил Польщі генерал-майор Мацей Кліш зазначив, що принаймні один безпілотник тимчасово перетнув повітряний простір Польщі під час російської серії ударів. Серія масштабних російських ударів завдала шкоди об’єктам у 15 українських областях, в основному об’єктам критичної інфраструктури України та завдавши значної шкоди енергетичній мережі України. Геолокаційні кадри, опубліковані 26 серпня, показують наслідки ймовірного ракетного удару Росії по дамбі Київської гідроелектростанції (КГЕС) у Вишгороді (на північ від Києва), хоча Київський обласний голова Руслан Кравченко зазначив, що удар по дамбі не завдав значної шкоди інфраструктурі Київської ГЕС (біля 02:00 27 серпня повідомляється про новы обстріли Київської ГЕС. Українські чиновники повідомили про додаткові пошкодження критичної інфраструктури та збої в енергетиці внаслідок російських ударів у Львівській, Одеській, Волинській, Хмельницькій, Вінницькій, Житомирській та Запорізькій областях.

Російські мілблогери здебільшого радісно відреагували на удари 26 серпня, представивши їх як російську «відплату» за наступ України на Курську область. Однак один мілблогер зазначив, що такі масові та руйнівні удари не повинні бути одноразовими, закликавши російське військове командування проводити такі удари на регулярній основі, щоб досягти стратегічного та системного впливу на Україну, повторюючи подібні заклики мілблогера до стійкої російської серія страйків після більш масштабних ударів по українській інфраструктурі. Росії, ймовірно, не вистачає оборонно-промислового потенціалу, щоб підтримувати такі масштабні удари в аналогічному масштабі з регулярністю, але українські чиновники підкреслили, що ця серія ударів свідчить про гостру потребу України отримати більше систем протиповітряної оборони від своїх партнерів, а партнери України видалити обмеження спроможності України наносити дальні удари по Росії зброєю, наданою Заходом.

Нещодавно ISW оцінив, що в Росії є щонайменше 250 військових і воєнізованих об’єктів у зоні дії наданих США ракет ATACMS, які політика США не дозволяє Україні використовувати для ударів усередині Росії.

27 серпня в період часу за 2 до 4 ночі російські сили завдали повітряних ударів по Кривому Розі, Києву та області, Запоріжжю, Сумам, Рівному, Хмельницькому. У цей момент Росія підняла у повітря свої стратегічні бомбардувальники Ту-95 у м. Енегельс.

В Україні все частіше чути заклики атакувати власними безпілотниками енергетичну інфраструктуру Росії у радіусі, доступному для них (до 2000 кілометрів). Тактика “дрібних порізів” в умовах катастрофічної нестачі у противника засобів ППО для відображення масових атак, коли на безлічі підстанцій знищено трансформатори та пошкоджено розподільчу мережу, не тільки не дозволять повноцінно функціонувати військовим об’єктам та логістиці на території Росії, але й змусить в умовах тотального браку персоналу збільшувати виробництво (або трат додаткових коштів на закупівлю) трансформаторів та іншого електрообладнання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × three =