Российская танковая колонна

Здається, російські війська ще більше активізують механізовану діяльність у західній частині Донецької області на тлі перших повідомлень про початок осінньої багнюки.

На це звернув увагу американський Інститут вивчення війни (ISW).

18 жовтня речник Національної гвардії України Руслан Музичук заявив, що російські війська дедалі активніше підтримують піхотні атаки за допомогою бронетехніки напередодні початку сльотних умов в Україні восени 2024 року. Музичук зазначив, що останнім часом російські війська активізували використання БТРів і танків у штурмах на Покровському та Кураховому напрямках, але зазначив, що українські війська фактично знищують російську бронетехніку на цих напрямках. Музичук заявив, що нещодавно українські сили відбили кілька взводних штурмів російської механізації на східній околиці Селидового (на південний схід від Покровська). Українська бригада, яка діяла на Курахівському напрямку, 17 жовтня повідомила, що російські сили здійснили механізований штурм чисельністю в батальйон поблизу Костянтинівки (на південний захід від Донецька). У бригаді повідомили, що біля Костянтинівки російські війська атакували з 27 одиниць бронетехніки та шести танків, а українські сили пошкодили або знищили 14 одиниць бронетехніки та чотири танки. Геолокаційні кадри, опубліковані 18 жовтня, свідчать про те, що українські сили нещодавно відбили російську механізовану атаку чисельністю в батальйон поблизу Максимілянівки (на схід від Курахового). Українська бригада, яка відбила нещодавню атаку під Максимілянівкою, повідомила, що російські війська атакували двома хвилями загалом 33 одиниці бронетехніки та що українські війська пошкодили або знищили 19 російських бронемашин. Минулого тижня російські війська також провели механізований штурм чисельністю роти біля Селидового, а також механізований штурм скороченого батальйону та кілька механізованих штурмів чисельністю роти та взводу на Кураховому напрямку. Лише за останній тиждень ISW спостерігав три механізовані штурми чисельністю в батальйон на заході Донецької області – помітне збільшення темпів, оскільки ISW спостерігав лише повідомлення про проведення російськими силами чотирьох механізованих штурмів чисельністю в батальйон на сході України з кінця липня до початку жовтня 2024 року.

Російські та українські джерела нещодавно повідомили про погіршення наземних умов на всій лінії фронту в Україні, а поява або загроза появи брудних грунтових умов, ймовірно, спонукає російське військове командування посилити механізовані наступальні операції в західній частины Донецькій області. Раніше ISW зазначав, що російське військове командування, можливо, планує цю посилену механізовану діяльність, щоб сприяти просуванню через відкриті поля до настання сезонної дощової погоди та багнистих умов і дозволити російським військам консолідувати позиції для підготовки до майбутніх наступальних операцій у найближчі місяці. Багнисті ґрунти, ймовірно, обмежуватимуть маневри російської піхоти та використання російськими військами мотоциклів та іншої малої колісної техніки вздовж лінії фронту, і російське військове командування може оцінити, що просування під час нинішніх, менш багнюких погодних умов обмежить кількість відкритих полів, яки російська піхота повинна буде перейти пізніше, коли наземні умови погіршаться. Російські збройні сили можуть успішніше використовувати гусеничні машини (радянські версії яких розроблені для роботи в таких умовах) у багнюці, а багнюка може спонукати російські збройні сили використовувати броньовану техніку та танки замість менших колісних транспортних засобів, на які російська піхота покладалася для наступу на певних ділянках фронту.

ISW продовжує оцінювати, що російські війська продовжуватимуть наступальні операції під час осіннього сльотавого сезону, хоча несприятливі погодні умови, ймовірно, погіршуватимуть ефективність російської піхоти до покращення погодних і наземних умов. Зокрема, російські збройні сили доклали спільних зусиль, щоб відновити ініціативу на всьому ТВД у період найскладніших погодних умов для механізованих наступальних операцій восени 2023 року, і можуть спробувати зберегти ініціативу на всьому ТВД шляхом постійного наступального тиску восени 2024 року за подібної погоди умови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

thirteen − 5 =