путін на валдаї

Президент Росії Володимир Путін, схоже, припускає, що обраний президент США Дональд Трамп підкорятиметься інтересам і перевагам Кремля, не пропонуючи Кремлю жодних поступок чи пільг натомість.

Так вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Путін під час виступу у Валдайському клубі 7 листопада заявив, що він відкритий до дискусій, спрямованих на «відновлення» американсько-російських відносин, але Сполучені Штати повинні розпочати ці переговори, і натякнув, що Росія розглядатиме перезавантаження американо-російських відносин, лише якщо Сполучені Штати скасовують санкції проти Росії та припиняють підтримувати Україну – умови, які вигідні виключно Росії та не приносять ніякої користі Сполученим Штатам.

Речник Кремля Дмитро Пєсков 8 листопада зазначив, що заява Путіна про переговори зі Сполученими Штатами не означає, що військові цілі Росії в Україні змінилися, а навпаки, цілі Росії залишаються тими самими. Путін, можливо, намагається видати себе за зв’язку з Трампом, але Путін сигналізує своїй внутрішній аудиторії, що Кремль не бажає поступатися будь-яким аспектом своїх максималістських цілей в Україні чи на ширшій глобальній арені.

Російське опозиційне видання Meduza повідомило, що Кремль видав посібник для державних і прокремлівських ЗМІ з інструкціями висвітлювати заяви Путіна на Валдаї, підкреслюючи особливу роль Росії у створенні запропонованого «нового світового порядку» та зображуючи Путіна як «найвеличнішого у світі лідера», чиє глибоке мислення, «широта політичної думки» та роль «голосу глобальної більшості та нового світового порядку» відрізняють його від західних політичних лідерів, імовірно включаючи Трампа. Meduza зазначає, що, навпаки, у посібнику не йдеться про повідомлення Путіна про Трампа чи можливі майбутні переговори з США про війну в Україні, хоча Путін переважно спрямовував свої Валдайські заяви на формування зовнішньої політики Трампа та досягнення чергового перезавантаження відносин США та Росії на умовах Росії.

Запропонований Путіним «новий світовий порядок» наголошує на взаємопов’язаній міжнародній системі без великих держав чи блоків безпеки, але дії Кремля суперечать і підривають запропоновані ним ідеали та принципи. Путін представив план із шести пунктів свого «нового світового порядку», який включає: відкритість між державами для взаємодії одна з одною; відсутність універсальних догм; врахування перспектив усіх країн під час прийняття глобальних рішень; відмова від безпекових блоків, що об’єднують групи держав; «справедливість для всіх», включаючи викорінення ксенофобії та нетерпимості; і «суверенна рівність» (?) усіх держав. Пропозиція Путіна ігнорує триваючі зусилля Кремля посилити свою владу та вплив у сусідніх країнах, включаючи спроби дестабілізації в Молдові та Грузії; залицяння до групи антизахідних держав, таких як Північна Корея (КНДР), Китайська Народна Республіка (КНР) та Іран; та ведення своєї незаконної та неспровокованої загарбницької війни в Україні. Кремль, ймовірно, має на меті використати цю риторику, щоб відволікти й забезпечити правдоподібне заперечення цілком реальних зусиль Росії підірвати прозахідні уряди та здійснювати свій вплив на міжнародному рівні, а також сприяти розширенню БРІКС і так званій «новій євразійській архітектурі безпеці», яку Кремль створив для протистояння НАТО.

Путін також визнав, що Росія має справу з серйозним браком робочої сили і значною мірою залежить від мігрантів, щоб вирішити цю проблему. Під час виступу у Валдайському клубі Путін заявив, що однією з головних перешкод для економічного зростання Росії є постійний брак робочої сили в Росії. Путін заявив, що зараз у Росії півмільйона людей зайнято в будівельній галузі, і що галузь може вмістити ще 600 000 працівників, «навіть не помітивши». Путін заявив, що нині будівельна галузь потребує щонайменше 250 тисяч додаткових працівників, але зазначив, що Росія повинна спочатку створити умови для успішної асиміляції мігрантів у російському суспільстві, щоб уникнути «роздратування» російського суспільства між мігрантами та етнічними росіянами. Путін заявив, що Росія повинна переконатися, що мігранти, які переїжджають до Росії, володіють російською мовою та є освіченими та «добре підготовленими професіоналами», які знають і дотримуються російських законів і традицій.

Російська влада та ультранаціоналістичні голоси регулярно зневажають мігрантів, особливо мігрантів із Центральної Азії, як «небезпечних» і не бажаючих асимілюватися в російське суспільство, незважаючи на те, що Росія покладається на цих мігрантів для задоволення своїх потреб у робочій силі та засобах виробництва. Схоже, що Путін визнає внутрішнє занепокоєння асиміляцією мігрантів, водночас виправдовуючи постійну потребу Росії імпортувати робочу силу з-за кордону, хоча російська влада постійно намагається врівноважити заспокоєння ксенофобії в російському суспільстві із захистом і підтримкою трудових мігрантів, яких Росія відчайдушно потребує. Росія навряд чи подолає нестачу робочої сили найближчим часом, якщо Кремль не схвалить значні зміни до російського міграційного та трудового законодавства та не сприятиме більшому прийняттю мігрантів у російському суспільстві або не скоротить потреби в робочій силі та втрати під час вторгнення в Україну.

Путін подвоїв наявну інформаційну операцію, неправдиво стверджуючи, що Україна порушила свій нейтральний статус, намагаючись виправдати незаконне та неспровоковане вторгнення Росії в Україну. Путін, відповідаючи на запитання про те, які кордони України визнає Росія, стверджував, що Росія завжди визнавала кордони України, визначені в Акті проголошення незалежності України 1991 року, доки Україна погоджувалася залишатися нейтралітетною, але сказав, що Росія не погоджувалася, коли Україна оголосила про свій намір. вступити в НАТО. Однак Путін не згадав, що український парламент не голосував за відмову від нейтрального статусу України до грудня 2014 року – через кілька місяців після незаконного вторгнення Росії та анексії Криму в лютому та березні 2014 року відповідно. Росія також зобов’язалася поважати незалежність, суверенітет і існуючі кордони України, включаючи Крим і Донбас, у Будапештському меморандумі 1994 року в обмін на повернення та зняття з експлуатації ядерної зброї радянських часів в Україні. Путін також намагався використати статтю I Статуту ООН про право на самовизначення, щоб виправдати вторгнення Росії в Крим у 2014 році та більш широке вторгнення у 2022 році, стверджуючи, що ці окуповані території проголосували за приєднання до Росії. Росія, зокрема, провела фіктивні референдуми про анексію Криму в 2014 році та Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей у 2022 році в умовах окупації та інтенсивної мілітаризації, використовуючи референдуми для створення вигляду законності та підтримки російської окупації на місцях.

Путін, зокрема, намагався применшити розвиток відносин Росії з Північною Кореєю під час своїх заяв Валдайського клубу 7 листопада, ймовірно, намагаючись зберегти якусь подобу відносин з Південною Кореєю та перешкодити підтримці України з боку Південної Кореї. Путін відповів на запитання про нещодавно ратифіковану угоду про стратегічне всеосяжне партнерство між Росією та КНДР і заявив, що це просто «повернення» до договору, який існував між Радянським Союзом і Північною Кореєю, і що угода 2024 року не представляє «нічого нового». Путін також відповів на питання про можливість спільних російсько-північнокорейських військових навчань, запитавши «Чому ні?» і зазначивши, що поточна угода містить положення про взаємний захист, яке уможливить проведення таких навчань. Путін тоді ще раз повторив, що в чинній угоді “практично нічого нового” немає. Постійна характеристика Путіним відносин Росії та Північної Кореї як «нічого нового» різко контрастує з історично безпрецедентним розгортанням до 12 000 північнокорейських військ в Росії та нещодавніми повідомленнями про те, що північнокорейські війська вже брали участь у боях проти українських сил у Курській області.

Південна Корея нещодавно заявила про свою можливу готовність збільшити підтримку України, враховуючи явний союз Північної Кореї з Росією, і Путін, ймовірно, оцінив, що для Південної Кореї небажано військово підтримувати Україну. Путін, ймовірно, сподівався, що використання Валдайського клубу як платформи для применшення відносин Росії з Північною Кореєю та опори на неї перед міжнародною аудиторією, включаючи представників Азіатсько-Тихоокеанського регіону, дещо зменшить занепокоєння Південної Кореї. У той час як Путін применшує ці відносини для міжнародної аудиторії, інші офіційні особи Кремля точніше характеризують ці відносини як «безпрецедентні» та «історичні» під час зустрічей з офіційними особами Північної Кореї, наголошуючи на делікатному риторичному балансі, який Росія тепер повинна досягти, щоб зберегти підтримку Північної Кореї без безпосереднього залучення Сеула до боротьби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + six =