война российский танк

Українські війська протягом 1000 днів оборонялися від повномасштабного вторгнення Росії та продовжують демонструвати неймовірну стійкість проти російської агресії. Росія вторглася в Україну 24 лютого 2022 року, вважаючи хибним припущенням, що Україна не зможе захистити себе і що російські сили зможуть захопити місто Київ і встановити проросійський проксі-уряд за три дні.

Про це йдеться у звіті ISW, американського Інституту вивчення війни.

Через тисячу днів українські війська успішно відкинули російські війська з передових точок просування в Житомирській, Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Херсонській, Полтавській та Миколаївській областях і продовжують щоденну боротьбу за звільнення окупованої території в Харківській, Луганській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Херсонській областях та в АР Крим. Російські війська наразі просуваються східною Україною, і українські офіційні особи нещодавно попередили про можливість неминучої російської наступальної операції в Запорізькій області. Президент Росії Володимир Путін паралельно веде інформаційну війну проти Заходу, України та російського населення, щоб переконати світ, що перемога Росії неминуча, а в України немає шансів. Ця інформаційна спроба породжена страхом і розумінням Путіна того, що постійна військова, економічна та дипломатична підтримка Заходом України переломить хід війни проти Росії.

Протягом останніх 1000 днів Росія накопичила значну кількість ризиків і низку постійно зростаючих обмежень щодо своїх бойових можливостей. Росія почала війну з погано організованою та неукомплектованою армією, яка складалася з військовослужбовців за контрактом та обмеженої кількості призовників через його неправильне припущення, що Україна розпадеться, і побоювання, що загальна мобілізація може загрожувати стабільності режиму Путіна. Росія значною мірою покладалася на поєднання військовослужбовців-добровольців за контрактом, мобілізованого персоналу та нерегулярних формувань (таких як армійські корпуси “Донецької та Луганської народних республік” [ДНР/ЛНР], група Вагнера та російський добровольчий корпус), щоб здійснювати війну без загальної мобілізації.

Наразі ця система забезпечувала Кремль робочою силою, необхідною для підтримки операцій, але є все більше ознак того, що ця система починає хитатися. Останні західні оцінки втрат російської живої сили свідчать про те, що російські сили наразі втрачають більше військ на місяць, ніж можуть витримати поточні зусилля Росії з криптомобілізації, а дані з відкритих джерел вказують на те, що Росія, можливо, не зможе підтримувати свою поточну кількість бронетехніки та танків через втрати в середньостроковій перспективі, оскільки Росія спалює свої запаси обладнання радянських часів. Наступаючий 2025 рік лише збільшить обмеження в живій силі та матеріальних ресурсах російських військових, якщо Росія намагатиметься підтримувати поточний темп наступу, і Путін продовжує виглядати несхильно до таких заходів, враховуючи зростаючу незацікавленість російського суспільства у війні Росії, обмеження російської економіки, включаючи значний дефіцит робочої сили та високу інфляцію, а також постійне небажання нести тягар додаткових витрат під час війни. Росія не може нескінченно підтримувати поточний темп. Путіну, ймовірно, доведеться вжити руйнівних і рішучих заходів, включаючи ще один примусовий призов мобілізаційного резерву, щоб подолати ці обмеження, що зростають із затягуванням війни.

Тим часом Україна продовжує вдосконалювати свої бойові можливості та готується бути самостійною у довгостроковій перспективі. 19 листопада президент України Володимир Зеленський представив Верховній Раді (парламенту) «План внутрішньої стійкості України». План складається з 10 пунктів, які встановлюють стратегічні цілі України під час та після завершення повномасштабного вторгнення Росії. Основні пункти плану окреслюють спрямованість України на збереження єдності та співпраці з партнерами; конкретні заходи щодо стабілізації лінії фронту та підвищення технічної ефективності українського війська; розширення виробничих можливостей внутрішнього выйськово-промислового комплексу та спільне партнерство ВПК; встановлення економічної політики підтримки промисловості та бізнесу України; захист енергетичної інфраструктури України; та створення нової системи внутрішньої та прикордонної безпеки. План також окреслює бачення створення ефективних місцевих адміністрацій, покращення соціальної та ветеранської політики та зміцнення культурного суверенітету України як усередині країни, так і за кордоном. У своєму виступі у Верховній Раді Зеленський підкреслив, що Україна зробила багато кроків для вдосконалення свого ВПК і вже виготовила понад 2,5 млн мінометних і артилерійських снарядів у 2024 році. Зеленський додав, що Україна планує виробити не менше 3 тис. крилатих ракет і 30 тис. безпілотники великої дальності у 2025 році, і що українські бригади повинні залучити власне фінансування, щоб належним чином забезпечити себе дронами без бюрократичних обмежень.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 19 листопада заявив, що Верховна Рада затвердила бюджет оборони і безпеки на 2025 рік у розмірі 2,23 трильйона гривень (близько 54 мільярдів доларів) і виділила рекордні 739 мільярдів гривень (близько 17,9 мільярда доларів) на український ВПК і закупівлю зброї. ISW продовжує оцінювати, що Україна має шанс значно розширити свій ВПК і стати на власні ноги в майбутньому, якщо її партнери зараз розширять можливості України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 3 =